WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Мікросхеми пам'яті, ОЗП і ПЗП. - Реферат

Мікросхеми пам'яті, ОЗП і ПЗП. - Реферат

динамічному ОЗП, навпаки, тригери не використаються. Динамічне ОЗП являє собою масив ячейок, кожна з яких містить транзистор і конденсатор. Конденсатори можуть бути зарядженими й разряженими, що дозволяє зберігати нулі й одиниці. Оскільки електричний заряд має тенденцію зникати, кожний біт у динамічному ОЗП повинен обновлятися (перезаряжаться) кожні кілька мілісекунд, щоб запобігти витоку даних.
Оскільки відновлення даних повинна реалізувати зовнішня логіка, динамічне ОЗП вимагає більш складного сполучення, чим статичне, хоча цей недолік компенсується більшим обсягом.
Оскільки динамічному ОЗП потрібний тільки 1 транзистор і 1 конденсатор на біт (статичному ОЗП потрібно в найкращому разі 6 транзисторів на біт), динамическое ОЗП має дуже високу щільність запису (багато бітів на одну мікросхему). Із цієї причини основна пам'ять майже завжди будується на основі динамичних ОЗП. Однак динамічні ОЗП працюють дуже повільно (час доступу займає десятки наносекунд). Таким чином, сполучення кеш-пам'яті на основі статичного ОЗП та основної пам'яті на основі динамічного ОЗП поєднує в собі переваги обох пристроїв.
Існує кілька типів динамічних ОЗП. Найстаріший, - використається, - FPM (Fast Page Mode - швидкий посторінковий режим). Це ОЗП являє собою матрицю битов. Апаратне забезпечення представляє адресу рядка, а потім - адреси стовпців (ми описували цей процес, коли говорили про пристрій пам'яті, показаному на рис. 15, б).
FPM поступово заміщається EDO (Extended Data Output - пам'ять із розширними можливостями виходу), що дозволяє звертатися до пам'яті ще до того, як закінчився попередній обіг. Такийконвеєрний режим не прискорює доступ до пам'яті, але зате збільшує пропускну здатність, видаючи більше слів у секунду.
І FPM, і EDO є асинхронними. На відміну від них так зване синхронне динамічне ОЗП управляється одним синхронізуючим сигналом. Даний пристрій являє собою гібрид статичного й динамічного ОЗП.
Синхронне динамічне ОЗП часто використається при виробництві кэш-памяті великого обсягу. Можливо, дана технологія в майбутньому стане поширеною у виготовленні основної пам'яті.
ОЗП - не єдиний тип мікросхем пам'яті. У багатьох випадках дані повинні зберігатися, навіть якщо живлення відключене. Більше того, після установки ні програми, ні дані не повинні змінюватися. Ці вимоги привели до появи ПЗП (постійних запам'ятовувальних пристроїв), які не дозволяють змінювати й стирати інформацію, що зберігається в них.
Дані записуються в ПЗП в процесі роботи. Для цього виготовляється трафарет з певним набором битов, що накладається на фоточутливий матеріал, а потім відкриті (або закриті) частини поверхні витравлюються.
Єдиний спосіб змінити програму в ПЗП - поміняти целую мікросхему. ПЗП коштують набагато дешевше ОЗП і тому були випущені програмувальні ПЗУ. На відміну від звичайних ПЗП, їх можна програмувати в умовах эксплуатації. Програмовані ПЗП містять масив плаваючих перемичок.
Можна перепалити певну перемичку, якщо вибрати потрібний рядок і потрібний стовпець, а потім подати високу напругу для досягння певного виходу мікросхеми.
Наступна розробка цієї лінії - стираєме програмоване ПЗП, яке можна не тільки програмувати в умовах експлуатації, але й стирати інформацію з нього. Якщо кварцове вікно в даному ПЗП піддавати впливу сильного ультрафіолетового світла протягом 15 хвилин, всі біти встановляться на 1.
Якщо потрібно зробити багато змін під час одного етапу проектування, стираємі ПЗП набагато экономічні, ніж звичайні програмовані ПЗП, оскільки
їх можна використати багаторазово. Стирання програмованих ПЗП звичайно влаштоване так само, як статичні ОЗП.
Наступний етап - электронно-перепрограммовувані ПЗП, з якого можна стирати інформацію, додаючи до нього імпульси, і яке не потрібно для цього
поміщати в спеціальну камеру, щоб піддати впливу ультрафіолетовых променів. Крім того, щоб перепрограмувати даний пристрій, його не потрібно вставляти в спеціальний апарат для програмування, на відміну від стираемого програмувального ПЗП. Але з іншого боку, самі більші електрон-
но-перепрограмоаних ПЗП в 64 рази менше звичайних що стирають ПЗП, і працюють вони у два рази повільніше. Электронно-перепрограмовані ПЗП не можуть конкурувати з динамічними й статичними ОЗП, оскільки вони працюють в 10 разів повільніше, їхня обєм в 100 разів менше й вони коштують набагато дорожче. Вони використаються тільки в тих ситуаціях, коли необхідне збереження інформації при вимиканні живлення.
Більше сучасний тип электронно-перепрограмованого ПЗП - флэш-па-
м'яти. На відміну від що стираємих ПЗП, що стирається під впливом ультра-
фіолетових променів, і від электронно-програмованоно ПЗП, що стирається
по байтах, флэш-память стирається й записується блоками. Як і будь-яке электронно-перепрограмованиий ПЗП, флэш-память можна стирати, не виймаючи її з мікросхеми. Багато викобників роблять невеликі друковані плати - флэш-памяті. Вони використаються для зберігання даних.
Основною технічною проблемою в цей момент є те, що флэш-память зношується після 10 000 стирань, а диски можуть служити роками незалежно від того, скільки разів вони перезаписувалися. Короткий опис різних типів пам'яті дане в таблиці 1.
Таблиця 1. Характеристики різних видів пам'яті

 
 

Цікаве

Загрузка...