WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Принципи побудови та розміщення штрихкодових - Реферат

Принципи побудови та розміщення штрихкодових - Реферат

DUN -14, DUN - 16.
Для контролю якості друку ШК ITF в штрихових позначках DUN -14 та DUN - 16, застосовуються розмірні характеристики. Ними є:
- середня ширина вузького елемента, d;
- найбільше допустиме відхилення ширини пари знаків, 2t;
- відношення ширини широкого елемента до ширини вузького, N;
Найбільше допустиме відхилення ширини елемента штрихового коду ITF від номінального значення в штрихових позначках DUN - 14, DUN - 16 та ДК для будь-якого окремо взятого елемента повинно бути не більше ніж t=0.2*d. ( для масштабного коефіцієнта 1,0 значення t дорівнює 0,2 мм)
Ширина елементів штрихового коду ITF повинна знаходитись межах:
- для вузьких елементів від (d - t) до (d + t);
- для широких елементів від (d x N - t) до (d x N + t);
Відхилення ширини елементів у знаку штрихового коду не повинні нагромаджуватись і найбільше допустиме відхилення ширини пари знаків від номінального розміру повинно бути не більше 2t, тобто 0,4*d ( ширина пари знаків за масштабного коефіцієнта 1,0 повинна бути в межах від 15,6 мм до 16,4,мм).
Оптичними характеристиками надрукованих штрихових позначок є:
коефіцієнт відбиття елемента штрихової позначки (коефіцієнт відбиття), R;
оптична щільність елемента штрихкодової позначки (оптична щільність), D;
контрастність друку штрихової позначки (контрастність), K,
Оптичні характеристики штрихкодових познаяок DUN -14, DUN- 16 та ДК повинні задовольняти вимогоам ДСТУ 3146-95.
Вимоги до розміщення штрихкодових позначок на тарі та пакованні.
Нанесення штрихкодової позначки як безпосередньо на поверхню об'єкта ідентифікації, так і на проміжний носій, може виконуватись у будь-який спосіб за умови виконання вимог стандарту. Штрихкодова позначка розташовується на поверхні об'єкта ідентифікації, яка має достатню площу для її нанесення. Штрихкодову позначку забороняється розміщувати на поверхні, яка визначається як основа об'єкта ідентифікації. Штрихкодова позначка на поверхні об'єкта ідентифікації може бути розміщена тільки у двох положеннях:
-лінії штрихів штрихкодової позначки розміщені перпедикулярно до основи об'єкта ідентифікації;
-лінії штрихів штрихкодової позначки розміщені паралельно до основи об'єкта ідентифікації.
Якщо штрихкодова позначка EAN друкується на вигнутій поверхні одиниці споживання, то при її розміщенні орієнтація штрихів у просторі залежить від кута кривизни поверхні.
На одиницях постачання штрихкодові позначки необхідно розміщувати, за можливості, на декількох поверхнях одиниці постачання, які не є основою для складування і можуть бути відкритими для її сканування зчитувальним пристроєм систем автоматичної ідентифікації. На одній поверхні (одному боці) тари чи паковання одиниці постачанння рекомендується наносити дві штрихкодові позначки, одна з яких розміщена паралельно до горизонтального краю поверхні, а друга - паралельно до вертикального краю. Якщо штрихкодові позначки розміщено тільки на одному боці тари чи паковання одиниці постачання, то на цьому ж боці повинні бути розміщені транспортні реквізити постачальника та характеристики товару. Якщо на боці тари чи паковання розміщується тільки одна штрихкодова позначка, то вона повинна бути паралельною до основи для складування.
Штрихкодова позначка може розміщуватися на вигнутій поверхні, але тільки тоді, коли її неможливо розмістити на рівній поверхні, або коли рівна поверхня є недоступною для зчитування штрихового коду при складанні одиниць постачання.
На одиницях постачання, які мають плоску поверхню штрихкодові позначки рекомендується розміщувати на чотирьох вертикальних поверхнях коробки або скриньки. Якщо це неможливо, то штрихкодова позначка розміщується на двох сусідніх вертикальних поверхнях. Нижній край штрихкодової позначки повинен знаходитись на відстані 32 мм 3 мм від нижнього краю боку паковання, на якому розміщена штрихкодова позначка .
По ширині боку паковання штрихкодова позначка може бути розташована у будь-якому місці, але не ближче, ніж 19 мм від вертикального краю боку паковання. На одиницях споживання та дрібних пакованнях штрихкодова позначка повинна розміщуватись на поверхні об'єкта ідентифікації так, щоби бокові краї штрихкодової позначки знаходились не ближче, ніж за 5 мм від бокових країв поверхні. Верхні та нижні краї штрихкодової позначки повинні бути розташовані не ближче, ніж за 3 мм від верхнього краю або основи. Якщо висота дрібних паковань менша за висоту штрихкодової позначки, то дозволяється розміщувати візуально прочитувальні знаки не знизу, а ліворуч від від штрих-носія.
Якщо одиниці постачання обгорнуті плівкою, то штрихкодову позначку необхідно розміщувати згідно з вимогами, викладеними вище. Коли плівка позора, то одиниці споживання мають бути огрієнтовані таким чином, щоб їх поверхні з штрихкодовими позначками були розвернуті всередину паковання, а зчитування кодів одиниць споживання було неможливим. Особливості розміщення штрихкодових позначок на одиницях постачання піддонах такі, що піддон повинен завжди бути маркованим на двох суміжних вертикальних сторонах, а нижній край штрихкодової позначки повинен бути на 70 см вище від поверхні, на якій стоїть піддон, або якомога вище, коли висота піддону зменшена. Зовнішні обриси штрих-носія мають бути розміщені не ближче, ніж за 50 мм від вертикального краю паковання.
Розміщення штрихкодових позначок на продукції, що має вигнуту поверхню повинно бути таким, щоб штрихи штрихового коду були або паралельні до твірної лінії вигнутої поверхні, або перпендикулярні до неї, причому відстані від країв штрихкодової позначки до країв поверхні повинні бути для одиниць постачання і для одиниць споживання відповідними до вимог стандарту.
Коли кут між дотичними до вигнутої поверхні, одна з яких проходить через центр, а друга через край штрихкодової позачки є меншим за 30 градусів, то штрихкодова позначка може бути розміщена і паралельно, і перпендикулярно до твірної вигнутої поверхні. Якщо ж кут кривизни поверхні є більшим за 30 градусів, то дозволяється розміщувати штрихкодову позначку тільки так, щоб вона була паралельною (відповідно штрихи будуть перпендикулярними) до твірної вигнутої поверхні.

 
 

Цікаве

Загрузка...