WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Метрологічна перевірка (МП) засобів вимірювальної техніки - Реферат

Метрологічна перевірка (МП) засобів вимірювальної техніки - Реферат


Реферат на тему:
Метрологічна перевірка (МП) засобів вимірювальної техніки
Загальні положення
Метрологічну перевірку (державну та відомчу) засобів вимірювальної техніки здійснюють з метою встановлення або підтвердження придатності ЗВТ до застосування.
Державну метрологічну перевірку ЗВТ виконують органи державної МС. Відомчу метрологічну перевірку ЗВТ виконують МС підприємств і організацій, об'єднань підприємств міністерств та інших центральних органів державної виконавчої влади (далі відомчі МС).
Державній метрологічній перевірці підлягають зразкові ЗВТ, які використовуються: у галузі охорони здоров'я; при здійсненні заходів щодо захисту довкілля, охорони праці і техніки безпеки; при геодезичних і гідрометеорологічних роботах; при розрахунках із покупцями, а також операціях, що містять всі види торгівельної діяльності, пов'язані з визначенням кількості товару або послуг; при обліку матеріальних ресурсів (електричної та теплової енергії, газу, нафтопродуктів тощо); при проведенні податкових митних і поштових операцій; при проведенні експертиз (зокрема, за дорученням державних органів); при реєстрації національних і міжнародних спортивних рекордів, а також при виконанні робіт, пов'язаних з обов'язковою сертифікацією продукції.
ЗВТ, які не підлягають державній метрологічній перевірці, перевіряються відомчими МС.
Результати метрологічної перевірки, проведеної в інших країнах, можуть визнаватися чинними відповідно до укладених міжнародних договорів (угод) або за рішенням Держстандарту України.
ЗВТ визнаються придатними до застосування протягом міжперевірного інтервалу, якщо результати метрологічної перевірки підтверджують їх відповідність метрологічним і технічним вимогам до даного ЗВТ, встановленим у нормативних документах чи технічній документації.
Державна метрологічна перевірка виконується органами державної МС, які одержали дозвіл у Держстандарті України на право її виконання.
В обгрунтованих випадках право державної метрологічної перевірки ЗВТ може бути надане Держстандартом України іншим державним підприємствам, установам та організаціям за поданням територіальних органів Держстандарту України.
Відомча метрологічна перевірка, якщо вона проводиться для інших підприємств, установ, організацій та громадян - суб'єктів підприємницької діяльності, здійснюється за умови одержання відповідного дозволу (ліцензії) в органах державної МС.
Службові особи органів державної МС, які виконують метрологічну перевірку (державні перевірники), а також перевірники - працівники відомчих МС, що здійснюють свою діяльність, підлягають обв'язковій атестації. Порядок атестації встановлюється Держстандартом України.
ЗВТ, що використовуються для спостереження за зміною величин без оцінки їх значень в одиницях фізичних величин, з ненормованою точністю (як індикатори), а також ЗВТ, що використовуються лише як навчальні, метрологічній перевірці не підлягають. На такі ЗВТ та їх експлуатаційні документи повинні бути позначені відповідною позначкою "І" або "У". Контроль за придатністю таких ЗВТ до застосування здійснюється в порядку, встановленому підприємством або обумовленому в правилах їх експлуатації.
ЗВТ, які використовуються у вимірювальних каналах інформаційно-вимірювальних систем та автоматизованих систем керування, можуть окремо не перевірятися, якщо це передбачено нормативними документами або технічною документацією.
ЗВТ, які є власністю громадян і не використовуються при здійсненні підприємницької діяльності, можуть бути перевірені органами державної або відомчої МС за заявкою власника.
Види метрологічних перевірок.
ЗВТ проходять первинну, періодичну, позачергову, інспекційну і експертну метрологічну перевірку.
Первинна метрологічна перевірка
Первинній МП підлягає кожен екземпляр ЗВТ.
Допускається вибіркова первинна метрологічна перевірка ЗВТ, якщо це передбачено відповідними нормативними документами або технічною документацією. Позитивні результати вибіркової метрологічної перевірки поширюються на всі ЗВТ з партії, яка перевіряється.
Первинну метрологічну перевірку проводять:
" на місці виготовлення (ремонту) ЗВТ;
" на місці застосування ЗВТ;
" частково на місці виготовлення (ремонту) і частково на місці застосування ЗВТ;
" на території органу державної МС або відомчої МС.
Місце метрологічної перевірки визначають органи МС, які її здійснюють.
Державну первинну метрологічну перевірку ЗВТ при випуску з виробництва і ремонту здійснюють органи державної МС на контрольно-перевірних пунктах підприємств, які випускають або ремонтують ЗВТ.
Державна первинна метрологічна перевірка ЗВТ, які випускаються з виробництва або ремонту, а також тих, що ввезені з-за кордону, здійснюється за письмовою заявкою, яка повинна бути підписана відповідальною особою заявника.
Періодична метрологічна перевірка.
Періодичній метрологічній перевірці підлягає кожен ЗВТ (якщо періодична МП передбачена для ЗВТ даного типу). ЗВТ, які знаходяться на довгостроковому зберіганні, можна не піддавати періодичній МП.
Періодична МП може здійснюватись на території користувача ЗВТ, органу державної МС або відомчої МС.
Місце метрологічної перевірки вибирає користувач за погодженням з відповідним органом МС, виходячи з економічних факторів та можливості транспортування ЗВТ, що перевіряються, і зразкових ЗВТ.
Міжперевірочний інтервал встановлюється при затвердженні типу або при метрологічній атестації ЗВТ.
Органи МС (державної та відомчої) повинні проводити облік та аналіз результатів періодичної МП. На їх підставі органи державної МС можуть приймати рішення, а відомча МС - давати користувачу рекомендації щодо зміни міжперевірочного інтервалу.
Якщо власник ЗВТ не згідний з рішенням органу державної МС щодо зміни міжперевірочного інтервалу, він може звернутися до відповідної Головної організації з виду вимірювань, яка приймає остаточне рішення на підставі поданих

 
 

Цікаве

Загрузка...