WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Сигнали шини PCІ. Транзакції шини PCІ - Реферат

Сигнали шини PCІ. Транзакції шини PCІ - Реферат


Реферат на тему:
Сигнали шини PCІ. Транзакції шини PCІ
План.
1. Сигнали шини PCІ
2. Транзакції шини PCІ
Сигнали шини PCІ
Шина PCІ містить ряд обов'язкових сигналів (табл. 1) і ряд факультативних сигналів (табл. 2). виводи, що залишилися, використаються для живлення, і різноманітних зв'язаних сигналів. У стовпцях "задаючий пристрій", та "підлеглий пристрій" вказується, яке із пристроїв установлює сигнал при звичайній транзакції. Якщо сигнал видається іншим пристроєм (наприклад, CLK), обидва стовпці залишаються порожніми.
Тепер давайте розглянемо кожний сигнал шини PCІ окремо. Почнемо з (32-бітних) сигналів, а потім перейдемо до факультативного (64-бітним). Сигнал CLK запускає шину. Більшість сигналів збігаються з ним у часі. На відміну від шини ІSA, у шині PCІ транзакція починається на задньому фронті сигналу CLK, тобто не на початку циклу, а в середині.
Таблиця 1. Обов'язкові сигнали шини PCІ
Сигнали AD (їх 32) потрібні для адрес і даних (для передач по 32 біта).
Звичайно адреса встановлюється під час першого циклу, а дані - під час третього. Сигнал PAR - це біт парності для сигналу AD. Сигнал С/ВЕ# виконує дві функції. Під час першого циклу він містить команду. Під час другого циклу він містить масив з 4 битов, котрий показує, які байти 32-бітного слова дійсні. Використовуючи сигнал С/ВЕ#, можна зчитувати 1, 2 або 3 байти зі слова, а також все слово цілком.
Сигнал FRAME# установлюється пристроєм, що задає, щоб почати транз- акцію. Цей сигнал з підлеглому пристрою, що адреса й команди в цей момент дійсні. При читанні одночасно із сигналом FRAME# установлюється сигнал ІRDY#. Він повідомляє, що пристрій, що задає, готовий прийняти дані. При записі сигнал 1RDY# установлюється пізніше, коли дані вже перебувають у шині.
Сигнал ІDSEL пов'язаний з тим, що в кожного пристрою PCІ повинне бути простір конфігурацій на 256 байтів, що другие пристрою можуть зчитувати (установивши сигнал ІDSEL). Це простір конфігурацій містить характеристики пристрою. У деяких операційних системах структура Plug-and-Play (режим автоматичного конфігурування) використає цей простір конфігурацій, щоб розпізнати, які пристрої підключені до шини.
А тепер розглянемо сигнали, які встановлюються підлеглим пристроєм. Сигнал DEVSEL означає, що із пристрій зі свою адресу на лініях AD і готово брати участь у транзакції. Якщо сигнал DEVSEL не надходить протягом із проміжку часу, що задає пристрій припускає, що підлеглий пристрій, до якого спрямоване обіг, або відсутній, або несправно.
Наступний сигнал - TRD Y#. Його підлеглий пристрій установлює при
читанні, щоб повідомити, що дані перебувають на лініях AD, і при записі, щоб повідомити, що воно готово прийняти дані.
Наступні три сигнали потрібні для повідомлення про помилки. Один з них, сигнал STOP, установлюється підлеглим пристроєм, якщо відбулася яка-
небудь неполадка й потрібно перервати поточну транзакцію. Наступний сигнал, PERR#, використається для повідомлення про помилку парності в даних у попередньому циклі. Для читання цей сигнал установлюється пристроєм, що задає, для запису - підлеглим пристроєм. Необхідні дії повинене провести пристрій, що одержав цей сигнал. Нарешті, сигнал SERR* потрібний для повідомлення про адресні й системні помилки.
Таблиця 2. Факультативні сигнали шини PCІ
Сигнали REQ# і GNT# призначені для арбітражу шипи. Вони встановлюються не тим пристроєм, що є задающим у даний момент, а тим, якому потрібно стати задаючим. Останній обов'язковий сигнал, RST#, використовується для перезавантаження системи, що відбувається, або якщо користувач натисне кнопку RESET, або якщо який-небудь системний пристрій виявить фатальну помилку. Після установки цього сигналу комп'ютер перезавантажується.
Перейдемо до факультативних сигналів, більшість із яких пов'язане з розширеннням розрядності з 32 до 64 битов. Сигнали REQ64# і АСК 64# дозволяють задаючому пристрою попросити дозвіл здійснити 64-бітну транзакцію, а підлеглому пристрою прийняти цю транзакцію. Сигнали AD, PAR64 і С/ВЕ# є розширеннями відповідних 32-бітних сигналів.
Наступні три сигнали не пов'язані із протиставленням 32 біта - 64 біта. Вони мають відношення до многопроцессорным систем. Сигнал LOCK дозволяє блокувати шину для паралельних транзакцій. Наступні два сигнали пов'язані з відстеженням всіх адрес, по яких відбувається зміна даних.
Подібне відслідковуй не необхідно для того, щоб зберегти несуперечливість кеш-пам'яті різних процесорів.
Сигнали ІNT потрібні для запиту переривань. Плата PCІ може містити до чотирьох логічних пристроїв, кожне з яких має власну лінію запиту переривання. Сигнали JTAG призначені для процедури тестування ІEEE 1149.1 JTAG. Нарешті, сигнал M66EN зв'язується або із джерелом живлення, або заземлення, що визначає тактову частоту. Вона не повинна мінятися під час роботи системи.
Транзакції шини PCІ
Шина PCІ в дійсності дуже проста. Щоб краще зрозуміти це, розглянемо тимчасову діаграму на рис. 6. Тут ми бачимо транзакцію читання, за нею слідує порожній цикл і транзакція запису, що здійснюється тим же пристроєм, що задає.
Під час циклу T1 на задньому фронті синхронізуючого сигналу пристрій, що задає, поміщає адресу на лінії AD і команду на лінії С/ВЕ#. Потім задаючий пристрій установлює сигнал FRAME, щоб почати транзакцію.
Під час циклу Т2 пристрій, що задає, перемикає шину, щоб підлеглий пристрій міг скористатися нею під час циклу Т3. Задаючий пристрій також змінює сигнал С/ВЕ#, щоб указати, які байти в слові йому потрібно зчитати.
Під час циклу Т3 підлеглий пристрій установлює сигнал DEVSEL#. Цей сигнал повідомляє пристрою, що задає, що із підлеглий пристрій получив адреса й збирається відповісти. Підлеглий пристрій також поміщає данні на лінії AD і видає сигнал TRDY#, що повідомляє що задаюий пристрій
про дану дію. Якщо підлеглий пристрій не може відповісти швидко, воно не знімає сигнал DEVSEL#, що із про його присутність, але при цьому не встановлює сигнал TRD Y# доти , поки не зможе передати дані.
При такій процедурі вводиться один або кілька періодів очікування.
Рис. 6. Приклади 32-бітних транзакцій у шині PCІ. Під час перших трьох циклів
відбувається операція читання, потім іде порожній цикл, а наступні
три цикли - операція запису
У нашому прикладі наступний цикл порожній. Ми бачимо, що в циклі T4 тойсамий самий пристрій, що задає, здійснює процес запису. Спочатку воно, як звичайно, поміщає адресу й команду на шину. У наступному циклі воно видає дані. Оскільки лініями AD управляє той самий пристрій, цикл реверсування передачі не потрібно. У циклі Т5 пам'ять приймає дані.
Тема: Шина USB. Принцип роботи шини.
План.
1. Загальна характеристика шини USB.
2. Принцип роботи шини.
Загальна характеристика шини USB.
Шина PCІ дуже добре підходить для приєднання високошвидкісних периферійних пристроїв, але використати інтерфейс PCІ длянизкоскоростных пристроїв вводу-виводу (наприклад, миші й клавіатури) було б занадто дорого.
Кожний стандартний пристрій вводу-виводу приєднувалося до компьютера особливим чином , через вільні слоты ІSA і PCІ. На жаль, така схема має деякі недоліки. Наприклад, кожний новий пристрій виводу часто постачено власною платою ІSA або PCІ. Користувач при цьому повинен сам установити перемикачі й перемички на платі й упевнитися, що встановлені параметри не конфликтуют з іншими платами. Потім користувач повинен відкрити системный блок, акуратно вставити плату, закрити системний блок, а потім включити комп'ютер. Для багатьох цей процес дуже складний і

 
 

Цікаве

Загрузка...