WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Міжнародне співробітництво України в галузі метрології, стандартизації, сертифікації та управління якістю (пошукова робота) - Реферат

Міжнародне співробітництво України в галузі метрології, стандартизації, сертифікації та управління якістю (пошукова робота) - Реферат

європейського ринку.
Сутність головного напрямку роботи СЕНЕЛЕК полягає в усуненні будь-яких технічних розбіжностей між національними стандартами країн-членів, між процедурами сертифікації відповідності виробів вимогам стандартів і недопущення виникнення технічних перешкод в торгівлі товарами електротехнічної галузі.
При плануванні робіт з стандартизації в галузі нових технологій враховуються вимоги ЄС та ЄАВТ, запрошуються спеціалісти СЕН та інших організацій. Так, якщо розглядаються питання, що стосуються інформатики, запрошується до участі Європейська конференція керуючих органів пошти і телекомунікацій.
Основні об'єкти стандартизації в СЕНЕЛЕК:
- промислове і побутове обладнання з номінальною напругою від 50 до 1000 Вольт змінного струму 75 - 1500 Вольт постійного струму;
- медичне електрообладнання;
- електромагнітна сумісність, в тому числі радіоперешкоди;
- обладнання для використання в потенційно вибухонебезпечній атмосфері (вибухозахищене обладнання);
- метрологічне забезпечення засобів вимірювань, включаючи електронні.
Крім того, за завданням ЄС та ЄАВТ СЕНЕЛЕК розробляє європейські стандарти на окремі види електрообладнання, що потрібні європейському ринку, але їх постачанню заважають технічні перешкоди як існуючі, так і потенційні, які можуть виникнути в майбутньому.
Ще один напрям діяльності СЕНЕЛЕК - гармонізація стандартів, якою керує Технічна рада, спеціально створена для розгляду рекомендацій і пропозицій програмних комітетів. Ця робота необхідна як для уникнення дублювання IEC, так і для вчасного застосування міжнародних стандартів IEC (а також їх проектів) як бази для євронорм або прийняття їх як регіональних. Подібний аналіз проводиться і відносно інших організацій регіону. Якщо будь-який стандарт вибраний за базовий, то СЕНЕЛЕК пропонує всім національним організаціям з стандартизації зупинити розробку стандарту в цій галузі. В якості національного буде прийнятий європейський стандарт СЕНЕЛЕК, що створений на основі міжнародного. Така процедура передбачена загальними внутрішніми правилами СЕН/СЕНЕЛЕК, називається "Угода про бездіяльність" .
Регіональні стандарти, що прийняті СЕНЕЛЕК, можуть мати три форми: європейський стандарт (EN), документ про гармонізацію (НД), і попередній стандарт (EVN).
Євронорма СЕНЕЛЕК (EN) - це європейський стандарт з узгодженим технічним текстом, що приймається країнами-членами як національний нормативний документ. Правила організації забороняють при цьому вносити будь-які зміни в текст стандарту. EN публікується на трьох офіційних мовах (англійська, французька, німецька), але допускається також видання титульного листа з офіційною заявою про індоссамент
(Індоссамент - посвідчення прав передачі будь-якого документу від одної особи до іншої, вданому випадку - від СЕНЕЛЕК до національної організації). Нумерація євронорм починається з 50001. На національному рівні допускається публікація EN на мові країни з чітким дотриманням тексту і відсутністю будь-яких відхилень. Ті чи інші національні особливості умов застосування стандарту можуть бути введені в нього у формі інформаційного додатку.
Не зважаючи на подібність в роботі технічних органів СЕНЕЛЕК і СЕН, все-таки необхідно підкреслити специфіку Комітету з електронних компонентів (СЕСС) і програмних комітетів. СЕСС займається оцінкою якості електронних компонентів, що вважається доволі специфічною галуззю діяльності. Комітет має свій власний Генеральний секретаріат і безпосередньо підкоряється Генеральній асамблеї СЕНЕЛЕК. Окремий бюджет СЕСС формується з внесків країн-членів.
Програмні комітети підзвітні Генеральній асамблеї під час її сесій, їх діяльність не розпосюджується на СЕСС і Комітет з інформатики. Вони повинні постійно відстежувати роботу з стандартизації на всіх рівнях з метою своєчасної корекції діяльності СЕНЕЛЕК. Так як і СЕН, СЕНЕЛЕК зацікавлений в прискоренні роробки і прийняття європейських стандартів. В цьому напрямі застосовані деякі заходи: об'єднання етапів опитування і голосування, посилення служби перекладів, прийняття рішення про участь всіх ТК СЕНЕЛЕК в розгляді стандартів IEC (в тому числі на стадії проектування і підготовки до публікації) для швидшого прийняття рішення про їхній індоссамент. Всім країнам-членам запропоновано проводити аналіз фондів національних стандартів, що не мають аналогів в IEC, щоб виявити серед них придатні для застосування в якості бази при розробці стандартів СЕНЕЛЕК.
Інформаційне забезпечення, як відзначалось вище, здійснюється на основі директив ЄС разом з Комісією європейського союзу (КЄС). Робоча група СЕН/СЕНЕЛЕК сумісно з КЄС встановила порядок розповсюдження інформації, зобов'язавши кожного члена-комітету СЕНЕЛЕК і кожної організації з стандартизацій - члена СЕН своєчасно повідомляти один одного про свої плани з стандартизації, що закладається в програму регіональної стандартизації. Для упорядкування діяльності в даній сфері створений Комітет управління інформаційними технологіями, а для виключення дублювання до участі в розробках запрошується Європейська конференція поштового і телефонно- телеграфного зв'язку. Комітет займається плануванням і розміщенням технічних завдань на підготовку проектів стандартів, складанням графіка робіт і підготовки пропозицій з прискорення прийняття особливо актуальнихстандартів.
В галузі інформаційних технологій, крім Комітету, працюють ще дві цільові експертні групи: з сертифікації інформаційної технології і консультувань з питань потреби в стандартизації в галузі виробничих технологій.
Діє декілька сумісних робочих груп СЕН/СЕНЕЛЕК: з систем обробки конфіденційних повідомлень, локальних мереж, переносу файлів структури адміністративних елементів та інші; європейська робоча група з відкритими системами, мета якої - добитися згоди всіх зацікавлених сторін з основних напрямків європейської стандартизації. Технічні документи цієї групи призначені для всіх міжнародних організацій і СЕН/СЕНЕЛЕК.
Крім СЕН/СЕНЕЛЕК, в європейському регіоні стандартизацією в галузі телекомунікацій займається Європейський інститут з телекомунікаційних стандартів.
Основні міжнародні та європейські організації в галузі сертифікації та акредитації
Європейська організація з випробувань і сертифікації
В 1990 р. на основі Меморандуму про взаєморозуміння Комісією ЄС, Секретаріатом ЄАВТ і СЕН/СЕНЕЛЕК була впроваджена Європейська організація з випробувань і сертифікації (ЄОТС), яка в 1993 р. отримала статус Міжнародної незалежної некомерційної асоціації.
В ЄОТС входять національні комітети з оцінки відповідності 18 європейських країн і 8 європейських організацій, діяльність яких пов'язана із сертифікацією і випробовуваннями: ЄКІТ (Європейський комітет з інформаційної техніки), IQS (Європейська конференція з атестації та сертифікації систем якості), WELAK(Західноєвропейська організація з акредитацій лабораторій), CEOK(Європейська організація з контролю), Консультативна рада споживачів ЄС, Консультативна рада споживачів ЄАВТ, EUROLAB (Європейська організація з атестацій лабораторій), WECC (Західноєвропейська організація з взаємовизнання акредитації калібровочних лабораторій).
Головне завдання ЄОТС - встановлення взаєморозуміння і взаємодовіри між

 
 

Цікаве

Загрузка...