WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Призначення СК-М-24; СК-Д-24 у телевізорах 4 покоління. Характерні несправності та їх усунення - Дипломна робота

Призначення СК-М-24; СК-Д-24 у телевізорах 4 покоління. Характерні несправності та їх усунення - Дипломна робота

чергу зміни технології та устаткування призводять до трансформації умов праці та трудового процесу в цілому.
Випадки травматизму та професійних захворювань, які мають перше місце на підприємствах, часто виникають через порушення відповідних норм техніки безпеки, виробничої санаторії та пожежної безпеки. Часто окремі помилки або недоліки в роботі стають побічними або безпосередніми причинами аварій, пожеж, вибухів і нещасних випадків. Тому навчання інструментування по охороні праці розробка комплекту питань з охорони праці в дипломатичних роботах є обов'язковою вимогою.
Сучасний рівень підготовки від майбутніх фахівців не лише володіти певним обсягом теоретичних знань з охорони праці, але й вміти застосувати їх при вирішенні праці практичних завдань щодо створення безпечних та здорових умов праці.
4.2. Вентиляція, опалення та кондеціювання.
У всіх виробничих та допоміжних приміщеннях передбачається вентиляція. Під вентиляцією розуміють сукупність заходів та засобів призначених для забезпечення на постійних робочих місцях метеорологічних умов та чистотиповітря, що відповідають гігієнічним та технічним вимогам. Основне завдання вентиляції - вилучення із приміщення забруднене або нагріте повітря та подати свіже і забезпечити в приміщенні метеорологічні умови: температуру 18-20?С, відносну вологість 40%-60% швидкість руху повітря не більше 0,3 м/с, для робіт середньої важкості в холодну пору року, і температуру 21-23?С, відносну вологість 40%-60%, швидкість руху повітря 0,2 - 0,4 м/с для теплого періоду року.
У майстернях використовують як природну так і штучну вентиляцію. Штучна вентиляція застосовується як робоча так і аварійна. Переважно застосовують загально-обмінну (припливно-витяжну).
Дуже часто використовують тепер кондиціювання повітря. У відповідності з вимогами до конкретних приміщень повітря нагрівають або охолоджують, зволожують або висушують, очищають від пилу або піддають дезинфекції, озонуванню.
Опалення необхідне для нагрівання приміщень в холодний період року. Переважно проектується центральна водяна система опалення, але може бути і автономне опалення.
4.3. Виробниче освітлення
У ремонтних майстернях передбачається природне і штучне освітлення. Для створення сприятливих умов здорової роботи які б виключали швидку втомлюваність очей, виникнення професійних захворювань, нещасних випадків і сприяли продуктивності праці.
Виробниче освітлення повинно відповідати таким вимогам:
" створювати на робочій поверхні освітленість, що відповідає характеру здорової роботи і не є нижчою за встановлені норми. Відносно до СН4 П ІІ-4-79 роботи по ремонту телерадіоапаратури відносяться до зорових робіт високої точності (ІІІ розряд), освітленість при комбінованому освітленні 1000-2000 ЛК, при загальному освітленні 300-500 ЛК.
" не повинно чинити засліплюючої дії, як від самих джерел освітлення, так і від інших предметів;
" не створювати на робочій поверхні глибоких тіней (особливо рухомих);
" повинно бути надійним в експлуатації не створювати небезпечних та шкідливих факторів.
4.4. Електробезпека
Аналіз нещасних випадків у промисловості, котрі супроводжуються тимчасовою втратою працездатності потерпілими свідчить про те, що кількість правил, викликаних дією електрики, порівняно невелика і складає приблизно 1% від загальної кількості нещасних випадків. Але в загальній кількості нещасних випадків зі смертельними наслідками на виробництві 20%-40% трапляється в наслідок ураження електрострумом, близько 80% уражень смертельним струмом відбувається в електроустановках до 1000В.
Для захисту від ураження електричним струмом необхідно виконувати інструкцію з техніки безпеки при ремонті телерадіоапаратури користуватись засобами індивідуального і колективного захисту від уражень струмом.
4.5. Інструкція з охорони для майстра по ремонту телевізорів.
1.1 Дія інструкції поширюється на всі підрозділи підприємства.
1.2 За даною інструкцією майстер по ремонту телевізорів інструктується перед початком роботи (первинний інструктаж), а потім через кожні три місяці (повторний інструктаж).
Результати заносяться в Журнал реєстрації інструктажів з питань охорони праці, в журналі після проходження інструктажу повинен бути підпис інструктуючого та майстра.
1.3 Власник повинен застрахувати майстра від нещасних випадків та професійних захворювань. В разі пошкодження здоров'я майстра з вини власника, майстер має право на відшкодування заподіяної йому шкоди.
1.4 За невиконання даної інструкції майстер несе дисциплінарну, матеріальну, адміністративну та кримінальну відповідальність.
1.5 До роботи майстром по ремонту телевізорів допускаються особи не малолюдні 18 років, які пройшли медичне обстеження, спеціальне навчання, мають групу по електробезпеці не нижче ІІІ, пройшли вступний інструктаж з охорони праці, інструктаж на робочому місці та інструктаж з пожежної безпеки.
1.6 Робоче місце може бути стаціонарним (майстерня) та пересувним (при ремонті телевізорів за викликом).
1.7 При пересувній роботі майстер повинен виконувати "Правила дорожнього руху для пішоходів".
1.8 Майстер повинен бути ввічливим з клієнтами.
1.9 Приміщення майстерні повинно бути сухим, підлога дерев'яна або лінолеум.
Сантехнічні трубопроводи (холодна, гаряча вода, центральне опалення) які розташовані і приміщенні, повинні бути огородженні, щоб уникнути в процесі ремонту випадково до них доторкання.
1.10 Робоче місце, де проводяться паяльні роботи повинно бути обладнано витяжною вентиляцією та мати діелектричний гумовий килим.
1.11 Щити живлення робочого місця повинні мати розетки "22В" та через розподільчий трансформатор, "36В", обладнані відповідними запобіжниками, електровимикачами розрахованими на відповідну потужність, а також надійними клемами заземлення. Все електричне обладнання щита живлення повинно бути промарковане згідно ПУЕ; ПБЕЕС.
1.12 Проходи до робочого місця та робоче місце не повинно бути захаращеним зайвими предметами.
1.13 Майстер, який працює на ремонті та на лагодженні телевізорів, повинен бути забезпечений інструкціями з безпеки експлуатацій обладнань, приладів якими обладнюється робоче місце та інструкціями заводу - виробника телевізорів.
1.14 У робочий час все обладнання повинно знаходитися у положенні, що включає можливість включення його стороннім особам.
1.15 Майстер повинен.
1.15.1 Виконувати правила внутрішнього трудового розпорядку.
1.15.2 Користуватися по призначенню спецодягом та засобами індивідуального захисту.
1.15.3 Виконувати

 
 

Цікаве

Загрузка...