WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Призначення СК-М-24; СК-Д-24 у телевізорах 4 покоління. Характерні несправності та їх усунення - Дипломна робота

Призначення СК-М-24; СК-Д-24 у телевізорах 4 покоління. Характерні несправності та їх усунення - Дипломна робота

діапазоні, при роботі в І-ІІ діапазонах зображення є.
4. Селектор каналів не перестроюється на приймальні канали МХ.
Спостерігаються перешкоди або зникнення зображення на екрані телевізора.
зворотньому напрямках. Якщо діод справний опір в прямому напрямку повинен бути в порядку 100 Ом в зворотньому 1 МОм.
У випадку несправності хоч одного з варикапів VD1, VD6, VD7, VD13 - замінити цілий комплекс.
Перевірити справність діода VD4. У випадку несправності замінити його.
Провірити справність резисторів R4, R5, R6, провірити напруги на ніжках транзистора VT4. Діод VD9. Провірити напругу напруги на варикапах VD2, VD5,
VD8, VD12. Перевірити справність резисторів
R2; R11; R9; R16.Перевірити справність варикапів
VD2; VD6; VD8; VD12.
Провірити справність ланки подачі напруги настройки з контакту 4 з'єднувача Х1 на варикапи відповідного діапазону .
Відшукати дефекти монтажу припаяти ненадійні пайки. Замінити несправні елементи.
Пошкодження СК-Д-24-2 методи їх пошуку та усунення
Обов'язкові операції
Нормальні показники
Можливі відхилення
Метод пошуку і усунення несправностей
Зняти з несправного селектора захисні кри-шки, візуально провірити чи немає дефектів монтажу.
Провірити омметром відсутність короткого замикання на корпус контактів - 3,4,5 з'єднувача Х1(А1)
2. Подати на антенний вхід ДМХ сигнал з ВЧ пристрою.
Закрити відремонто-ваний селектор каналів захисною кришкою. 1. Монтаж немає обривів і замикань, радіоелементи не мають пошкоджень.
2. Контакти - 3,4,5 не замикають на корпус.
На вході селектора є сигнал.
Закріплена кришка щільно прилягає до корпуса селектора. На платі відео обриви і замикання провідників, є елементи з пошкодженнями.
Немає сигналу на виході селектора.
2. Мале підсилення.
Кришка закріплена ненадійно.
Вихід для підстройки вихідного контуру закрито кришкою.
Виправити дефекти монтажу, несправні елементи замінити.
Провірити справність транзистора VT1 виміряти напругу на емітері яка повинна бути вища ніж на базі, приблизно 0.3 - 0.4В. Якщо несправний один з варикапів настройка тракта ВЧ неможлива. Провірити справність варикапів: VD2; VD3; VD4.
Розстроєний тракт ПЧ і ВЧ. Провести перевірку і настройку тракта.
Підігнути вуса кріплення захисних кришок. Кришку вставити так щоб прорізи на кришці співпадали з котушками L19; L20.
3.Технологічна частина.
3.1 Перевірка субмодуля радіоканалу СМРК-21 по проходженню сигналу ПЧ та напруги 12В.
Перед початком перевірки необхідно зробити калібровку приладу, яким будемо користуватись. Для вимірювання напруги будемо користуватись "тестером С4310". Для його калібровки необхідно замкнути щупи в режимі опору, якщо тестер добре відкалібрований стрілка зупиниться перед нулем або після нього то встановляємо її регулятором максимального показника школи на нуль.
Напругу 12 В перевіряємо на контакті з'єднувача Х1 (А1) вона приходить з СВП-4-5. Ця напруга подається на підсилювач VT1 через дросель L6 . Напруга на базі повинна бути в порядку - 10.3В, на емітері - 11.3В, колекторі - 28В. Якщо немає напруги на базі перевіряємо резистор R1, дросель L6, якщо немає на емітері резистор R3. Ця ж напруга подається на двохтактний підсилювач, який зібраний на транзисторах VT2 VT3 , які включені із спільною базою. Напруга на базі 4.6В, на емітері - 5.3В; колекторі - 0.04В. Якщо немає напруги 12В на базі VT2 перевірити: R6; R8; L6; на емітері - R13. З виходу цього підсилювача напруга подається на мікросхему D1 (К174УР5) на вхід мікросхеми. Напруги які повинні бути на виводах мікросхеми: 2 ніжка -4.7В; 1 ніжка - 4.7В; 3 ніжка - 0.9В; 4 ніжка - 8.6В; 5 ніжка - 5В;
6 ніжка - 12В; 7 ніжка - 3.4В; 8 ніжка - 8.13В; 9 ніжка - 8.1В;
10 ніжка - 3.4В; 11 ніжка - 5.5В; 12 ніжка -5.5В; 13 ніжка - корпус;
14 ніжка - 11.7В; 15 ніжка - 4.7В; 16 ніжка - 4.7В.
Напруги на виводах мікросхеми D2 УПЧЗ-2 1 вивід - 5.4В;
2 вивід - 0; 4 вивід - 5.7В; 6 вивід 3.3В; 7 вивід - 4.1В; 8 вивід - 3.4В.
Початкову напругу АРП селекторів каналів встановлюється подільником R22; R17 і рівна вона - 8-9В. Величину затримки АРП встановлюється змінним резистором R18.
Напруга 6В на 5 виводі мікросхеми D1, яка утворена подільника R12; R28 призначена для відключення детектора.
Для брокіровки схеми АПЧГ, яка потрібна при переключенні програм і при ручній настройці з каналу на канал, необхідно відключити детектор, що здійснюється шляхом приєднання виводу в мікросхеми D1через резистор R29 до корпусу. При цьому в ланці АПЧГ, вивід 5 ІМС D1 установлюється напруга порядку 6В.
3.2 Перевірка проходження сигналу проміжної частоти за допомогою осцилографа.
Сигнал проміжної частоти з виходу СК-М поступає на вхід
субмодуля контакт 20 з'єднувача Х1(А1). На цьому контакті можна зробити осцилографічний контроль цього (приладу) сигналу.
Через розділювальний конденсатор С1 сигнал поступає на підсилювач VT1. На виході підсилювача сигнал ПЧ уже підсилений і поступає на фільтр ZQ1 ФПЗП9-451. Основні характеристики фільтра: затухання, ширина, смуги пропускання, нерівномірність в смузі пропускання, і форма АЧХ.
З виходу фільтра ZQ1 вивід 9 сигнал поступає на двохтактний підсилювач на транзистори VT1 і VT3 . На 1 та 16 виводах ІМС осцилографом можна провірити чи рівні сигнали по величині.
На виході ІМС 12 вивід перевіряємо наявність уже відеосигналу, який через резистор R39 поступає на режекторний фільтр ZQ2 , разом з дроселем L4 забезпечує подавлення другої ПЧ звуку частотою - 6.5 МГц. Дальше відеосигнал поступає на базу емітерного повторювача на транзистор VT4 , де підсилюється по струму. На контакті 7 з'єднувача Х1 перевіряємо осцилографом чи є відеосигнал підсилений по струму, який приходить з регулятора змінного резистора R41. Цей повний телевізійний сигнал через контакт 7 з'єднувача Х1(А1) поступає на пристрій синхронізації розгортки ПСР і модуль кольору).
Сигнал звукової частоти поступає на мікросхему D2 3 вивід, де підсилюється із вихода ІМС вивід 7 підсилений сигнал звукової частоти через контакт 3 з'єднувача Х1(А1) поступає на підсилювач потужності ЗЧ, який знаходиться у блоці управління.
4. Охорона праці
4.1 Вступ
Охорона життя та здоров'я громадян у процесі їх трудової діяльності, створення безпечних та нешкідливих умов праці - одне з найважливіших державних завдань.
Сучасний розвиток науки та техніки приносить, принципові нововведення у всі сфери матеріального виробництва, суттєво змінюючи технологічні процеси, предмети та знаряддя праці. В свою

 
 

Цікаве

Загрузка...