WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Призначення СК-М-24; СК-Д-24 у телевізорах 4 покоління. Характерні несправності та їх усунення - Дипломна робота

Призначення СК-М-24; СК-Д-24 у телевізорах 4 покоління. Характерні несправності та їх усунення - Дипломна робота


ДИПЛОМНА РОБОТА
Призначення СК-М-24; СК-Д-24 у телевізорах 4 покоління. Характерні несправності та їх усунення''
?
Зміст
Вступ
І Описова частина
1. Призначення та принцип роботи СК-М-24; СК-Д-24. ...............................3
ІІ. Типові пошкодження СК-М-24, методи їх пошуку та усунення ___11
ІІІ Технологічна частина
1. Технологія перевірки модуля радіоканалу включаючи субмодулі .........14
IV Охорона праці
1. Вступ ............................................................................................................. 17
2. Вентиляція, опалення та кондиціювання .................................................. 18
3. Виробниче освітлення ................................................................................. 19
4. Електробезпека ............................................................................................ 20
5. Інструкція по охороні для майстра по ремонті телевізорів...................... 21
6. Вимоги безпеки праці перед початком роботи ......................................... 24
7. Вимоги безпеки праці після закінчення роботи ........................................ 27
Список використаних джерел ............................................................... 28
Вступ
З часів появи перших телевізорів у людей виникла потреба у їх ремонті, удосконаленні, розробленні нових моделей телевізорів. Бурхливе розвинення радіоелектронної апаратури, в останній час багато в чому змінилася елементна база сучасного телевізора. Вітчизняні виробники освоїли масовий випуск телевізорів нового покоління та інтегральній системі як і чорно-білого так і кольорового зображення. Професія телерадіомайстра - це відповідальна та небезпечна професія, яка потребує широких знань в сфері ремонту телерадіоапаратури.
1.Описова частина.
1.1 Селектор каналів метрового діапазону СК-М-24-2
Селектор СК-М-24-2 призначений для перетворення прийнятого високо частотного сигналу і виділення проміжної частоти зображення (38 МГц), і проміжної частоти звуку (31,5 МГц).
Селектор складається із двох роздільних каналів, кожний з яких складається із вхідного контура, підсилювача високої частоти ПВС, полосового фільтра, гетеродина. На вході селектора установлено загальний для трактів фільтр високої частоти ФВЧ, а на виході - загальний змішувач і вихідний контур проміжної частоти.
Один із каналів розрахований на виділення сигналів І-ІІ діапазонів, другий - для сигналів ІІІ діапазону.
Комутація необхідного каналу утворюється подачею напруги 12 В для живлення вибраного каналу.
Структурна схема селектора каналів
СК-М-24-2
Комутація даних трактів, а також комутація при роботі з селектором дециметрового діапазону здійснюється подачею напруги на емітерні ланки другого тракта відключені від входу змішувача відповідними закритими діодами. Ланка АРП - загальна для двох трактів. Ланка варикапів для подачі напруги настройки та же загальна.
Принцип робота трактів одинаків. На вході селектора для подавлення сигналів з частотою до 40 МГц включений голосовий L1; C1; L2; C2; L3; C3; L4; L5; L6; C4; забезпечують також і подавлення сигналів ПЧ.
Для забезпечення узгодження вхідного опору ПВЧ І-ІІ діапазону, зібраного на транзисторі VT2 (ГТ 346 А), який включений по схемі із спільною базою з хвильовим опором антени,
Застосований трансформаторний зв'язок з вхідним контуром L7; L9. Вхід ПВЧ І-ІІ діапазону емітер-база транзистора VT2 підключений до вхідного контуру L7; L9; VD11; C11.
Зв'язок антени з вхідним контуром ІІІ діапазону ємнісний конденсатор С6. Вхід АВЧ ІІІ діапазону, зібраного на транзисторі VT1 (ГТ 346 А), включеним по схемі з спільною базою, підключений до вхідного контуру через автотрансформатор L10; L11.
Виходи ПВЧ кожного діапазону навантажені двоконтурними полосовими фільтрами. Котушки індуктивності L13; L14; L16, полосового фільтра відносяться до І-ІІІ діапазоном, а котушки L12 і L15 - до третього діапазону. Ємності контурів полосових фільтрів складаються із вхідних ємностей ПВЧ також ємності конденсаторів С24; С27 і варикапів VD6; VD7 в І-ІІ діапазонах і ємності конденсаторів С19; С28, варикапів
VD5 VD8 в ІІІ діапазоні.
Змішувач селектора зібраний на транзисторі VT3(KT 327А) включений по схемі з спільною базою. Зв'язок полосових фільтрів з входом змішувача - трансформаторний, здійснюється за допомогою індуктивності L18 в діапазонах І-ІІ і індуктивності L17 в діапазоні ІІІ.Сигнали І-ІІ діапазонів з котушки індуктивності L18 поступає на емітер транзистора VT6 (КТ 3127 А) через розділювальний конденсатор С30 відкритий діод VD11 і розділювальний конденсатор С36 , вихід полосового фільтра ІІІ діапазону при цьому закритий діодом VD9.Сигнал ІІІ діапазону з котушки індуктивності L17 поступає на емітер транзистора VT3 через ланку С 32; VD9 ; С36. Вихід полосового фільтра І-ІІ діапазонів відключений закритим діодом VD11.Гетеродини І-ІІ діапазонів зібрані на транзисторах VT5 і VT4 (КТ 3126 А) відповідно включені по схемі з спільною базою.Контур гетеродина в І-ІІ діапазонах зібраний з індуктивності котушки L20, ємності варикапа VD12 , вихідної ємності транзистора VT4. Для з'єднання частоти гетеродина підібрані відповідні номінали конденсаторів - С42; С40 у відповідних діапазонах.
Електронна перестройка телевізійних каналів здійснюється за допомогою варикапів VD2 ;VD5; VD8; VD12; в ІІІ діапазоні, і варикапів - VD1 ;VD6; VD7; VD3; в І-ІІ діапазонах, за допомогою подачі напруги настройки 0,5- 28 В з контакта 4 з'єднувача Х4 модуля А1.
Напруга настройки і комутування діапазонів виробляється в модулі А10 (СВП-4-5).
Змішувач VT3 навантажений контуром ПЧ-С 46; L 21; С 50.
Селектор СК-М-24-2 забезпечує загальну роботу з селектором дециметрового діапазону СК-Д-24-2, який підключається через контакт 5 з'єднувача Х1(А1) до входу змішувача селектора СК-М за допомогою комутаційного діода VD10. В цьому моменті робить як додатковий підсилювач ПЧ. Живлення ПВЧ і гетеродина при цьому відключаються. Відключаються і виходи полосових фільтрів І-ІІ, ІІІ діапазонів від змішувача VT3 , при цьому з СК-Д через контакт 5 з'єднувача Х1 СК-М-24-2 і відкритий діод VD10 поступає напруга, яка закриває діоди VD11 і VD9 .
Живлення транзистора VT3 в цьому моменті приходить з селектора СК-Д-24-2.
Для отримання якісного зображення в різних умовах прийому сигналу, зроблена схема АРП, ПВЧ селекторів і ППЧ зоб.
Напруга АРП (з контакту 6) виробляється в субмодулі СК-М-24-2 через резистори R6; R7 ,

 
 

Цікаве

Загрузка...