WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Будова, технічне обслуговування та ремонт гальм ГАЗ 53а. - Реферат

Будова, технічне обслуговування та ремонт гальм ГАЗ 53а. - Реферат

манжетами; відтягуються колодки від барабана однією пружиною.
Регулювання гальмівних механізмів.
Гальмівні механізми мають два регулювання - часткове і повне.
Часткове регулювання виробляється для встановлення нормального зазору між колодками і барабаном.
При виповненні цього регулювання необхідно: підняти колесо домкратом; крутячи колесо вперед, злегка накручувати ексцентрик попередньої колодки, поки колодка не загальмує колесо; поступово відпускати ексцентрик, повертаючи колесо від руки до тих пір, доки колесо не стане крутитися вільно;
при регулюванні передньої колодки заднього передньої колодки заднього гальма колесо треба крутити вперед, а при регулюванні задньої колодки заднього гальма назад; проробити регулювання решти гальмівних механізмів; провірити, чи не нагріваються гальмівні барабани на ходу автомобіля. При правильно відрегульованих зазорах між колодками і барабанами, гальмівна педаль при повному гальмуванні повинна відпускатися не більше ніж на половину ходу. Повне регулювання робиться після заміни колодок або накладок. Його ціль - правильна установка колодок відносно барабана. Опорні пальці установлюються в початкове положення. При наживанні на педаль з силою 12-16 кгс опорні пальці повертаються так, щоб нижня частина накладки доторкалася гальмівного барабана.
Момент, коли це відбувається, визначається по збільшенню опру повороту опорного пальця. В цьому положенні слід зафіксувати пальці гайками і повернути регулюючі ексцентрики так, щоб колоди доторкались барабана.
Припинивши нажимання на педаль, треба повернути ексцентрики в зворотному напрямку до вільного крутіння колеса.
6. Основним дефектами гідравлічного привода гальм є: спрацювання і риски на робочих поверхнях головного гальмівного циліндра, руйнування гумових манжет, порушення герметичності трубопроводів, шлангів і арматури.
Головний гальмівний циліндр з невеликими рисками, подряпинами або слідами корозії відновляють хонінгуванням.
Головний циліндр із значним спрацюванням робочої поверхні або глибокими подряпинами і рисками розточують та хонінгують до одного з ремонтних розмірів. Підчас складання з таким циліндром встановлюють поршні, манжети і розпірні чашки відповідних ремонтних розмірів. Пошкоджені та набряклі манжети замінюють.
7. Основними дефектами гідравлічного привода гальм є: спрацювання і риски на робочих поверхнях колісних гальмівних циліндрів, порушення герметичності трубопроводів, руйнування гумових манжет, шлангів і арматури.
Колісні гальмівні циліндри з невеликими рисками, подряпинами або слідами корозії відновляють хонінгуванням. Циліндри із значним спрацюванням робочої поверхні або з глибокими подряпинами і рисками розточують та хонінгують до одного з ремонтних розмірів. Під час складання з таким циліндром встановлюють поршні, манжети і розпірні чашки відповідних ремонтних розмірів. Пошкоджені та набряклі манжети замінюють.
8. Гідровакуумний підсилювач може мати такі основні несправності: спрацювання, подряпини, задири ,або сліди корозії на робочій поверхні циліндра; однобічне спрацювання, глибокі задири поршня чи нещільне прилягання кульки клапана гнізда; розрив, тріщини або зм'яття ущільнювальних кільцевих кромок діафрагми; набряк чи деформацію манжет. Циліндр гідропідсилювача з переміченими дефектами дзеркала можна відновити шліфуванням, якщо збільшення його діаметра не перевищує 0,1 мм. Дефектний поршень замінюють новим. На поверхні штовхача поршня не допускаються подряпини, сліди корозії та інші дефекти. Несправну діафрагму замінюють новою.
Клапан керування не повинен мати забоїн на поверхні сідла. Перевіряють також міцність запресування в нього поршня і походку пружинної шайби діафрагми. Остання має бути плоскою, з гострими кромками по периметру. Корпус клапана повинен мати рівну кільцеву канавку. Манжети поршня (циліндра і клапана керування) мають бути еластичними, з гострими ущільнювальними кромками, без вибоїн. Усі ущільнювальні кільця не повинні мати тріщин та розривів.
Після відновлення і контролю всіх деталей приступають до складання підсилювача, а потім перевіряють роботу.
Регулювання стоянкового гальма робиться за допомогою гвинта. Гвинт затягується так, щоб гальмівний барабан не прокручувався від руки (при піднятому колесі), і потім відпускається до вільного обертання барабана. Привід гальм регулюють зміною довжини тяги за допомогою вилки.
9. Під час виконання робіт з технічного обслуговування і ремонту автомобілів нещасні випадки часто трапляються через те, що робітники користуються несправними, забрудненими і замасленими інструментами. Тому ручні інструменти (молотки, зубила та інші) не повинні мати пошкоджень (вибоїн, сколів) робочих кінців, а бокові грані повинні бути без рубчиків, задирів та гострих ребер. Затилковий бік ударних інструментів має бути гладеньким, не допускаються тріщини, рубчики та скоси.
Молотки і кувалди треба надійно насаджувати на дерев'яні ручки і розклинювати металевими клинами із зазубринами. Поверхня ручок інструментів має бути гладенькою, без рубчиків і тріщин.
Не допускаються використання ключів з спрацьованими гранями і ключів, які не відповідають розмірам, та застосування важелів для збільшення плеча гайкових ключів.
Випресовувати втулки, підшипник, фланці та інші важкознімні деталі слід за допомогою пресів або знімачів. Знімачі повинні міцно і надійно захоплювати деталі в місяцях прикладення зусилля. Преси повинні бути забезпечені справками для різних випресовуваних деталей. Застосування випадкових предметів призводить до нещасних випадків.
Щоб запобігати самовільному опусканню гідравлічного підйомника після підіймання автомобіля, треба надійно зафіксувати положення підйомника упором (штангою).
Під час технічного обслуговування і ремонту автомобіля із знятими колесами, вивішеного на домкратах, талях і кранах дозволяється приступати до роботи тільки після встановлення автомобіля на підставки (козли), причому під не зняті колеса мають бути підкладені упори. Металеві підставки повинні бути міцними і надійними.
Головний гальмівний циліндр виготовлений разом з резервуаром для гальмівної рідини і вони мають два отвори (більше 8 - перепускний, діаметром 6 мм, менше 12 - компенсаційне, діаметром 0,7 мм). Всередині циліндра установлений поршень в головці якого просвердлено шість отворів дозволяючих рідину перетікати із-за поршневого простору. Задня частина поршня має резиновий ущільнюючий манжет і резиновий чехол який захищає попадання пилу в циліндр. Поршень упирається в шайбу з замочним кольцом. В поршень упирається штовхач з контрагайкою.
В циліндрі перед поршнем установлені: тонка стальна шайба;резиновий манжет; упорна шайба; пружина; нагнітальний клапан зі слабою пружиною і зворотний клапан. В корпусі циліндра є трійник для під'єднання трубопроводів і включателя стоп-сигналу. Резервуар закривається пробкою. Рідина повинна знаходитись нижче верхнього краю наливного отвору на 15-20 мм.
Література
1. Устройство и эксплуатация автомобилей. В.П. Полосков, П.М. Лещев и др. М. ДОСААФ 1979, 352 с.
2. Програмовий посібник по будові автомобіля П.Я. Дзьоба. Видавництво Урожай, 1985 р.
3. Ю.І. Боровських, В.М. Кленников. Технічне обслуговування і ремонт автомобілів. Київ "Вища школа" 1981 р.

 
 

Цікаве

Загрузка...