WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Пристрої для виконання опоряджувальних робіт на висоті - Реферат

Пристрої для виконання опоряджувальних робіт на висоті - Реферат


Реферат на тему:
Пристрої для виконання опоряджувальних робіт на висоті
Внутрішні штукатурні роботи на висоті до 4 м виконують з помосту, а у разі невеликого обсягу ремонтних робіт - з інвентарних пересувних столиків. Зовнішні і внутрішні роботи на висоті понад 4 м виконують з риштувань, облицювальні і ремонтні - з колисок або пересувних вишок. Нижче подано коротку характеристику пристроїв, які застосовуються при роботі на висоті.
Стелю і верхні площини стін приміщення штукатурять з помосту. Поміст влаштовують з інвентарних столиків, котрі встановлюють вздовж однієї із стін приміщення на відстані 1,5-2 м один від одного і перекривають спеціально виготовленими щитами або дошками. Тимчасовий поміст можна зробити з дошок. які укладають на попередньо виготовлені дерев'яні козла. Настелені дошки прибивають до козел цвяхами.
Рис. 1. Пересувні інвентарні столики:
а - різновисотний; б - двовисотний; в - універсальний; 1 - нерухомий стояк; 2 - драбина; 3 - висувний стояк; 4 - настил; 5 - штир; 6 - підкіс; 7 - полиця; 8 - поруччя
Пересувні інвентарні столики. Конструктивно вони схожі, але призначення і виробничі можливості їхні різні. Виробляють їх з металевих труб або кутикової сталі.
Пересувний різновисотний столик (рис. 1, а) виготовляють з труб або кутикової сталі. Він складається з чотиристоякового опорного каркаса, драбини і дерев'яного настилу. Конструкція столика передбачає можливість піднімання настилу завдяки висувним стоякам, які переміщують уздовж нерухомих стояків і закріплюють штирями або спеціальними затискними гвинтами на потрібній висоті (від 0,7 до 1,7-2,5 м). Як настил використовують інвентарний дерев'яний щит розміром від 60x120 до 80><160 см. Якщо настил столика необхідно підняти на висоту більше 1,1м, його з одного боку обгороджують захисним поруччям.
Двовисотний столик (рис. 1, б) складається з опорного каркаса, драбини, захисних засобів (поруччя), настилу і полиці для розміщення пристроїв та інструменту. Столик призначений для виконання опоряджувальних робіт в приміщеннях заввишки 2,5-2,7 м. Конструкція його дає змогу фіксувати положення настилу на двох рівнях 0,7 і 0,9 м. Розмір робочої площадки столика - 60x100 см, маса - 22 кг.
Універсальний столик (рис. 1, а) складається з чотиристоякового прямого опорного каркаса, різновисотного опорного каркаса, драбини, настилу і полиці. Столик призначений для виконання опоряджувальних робіт в приміщеннях заввишки 2,5-2,7 м, а також на сходових клітках. Конструкція його дає змогу фіксувати положення настилу в двох рівнях. Працюючи у звичайному приміщенні, настил можна встановити на висоті 0,7 або 0,9 м. Для роботи на сходовій клітці до столика приєднують різновисотний опорний каркас, обладнаний підкосами. При такому положенні столика настил можна встановити на висоті 0,75 або 0,95 м. Розмір робочої площадки столика - 60х 100 см, маса - 24 кг.
Колиски. За принципом переміщення вони бувають самопідйомні, обладнані електролебідками, та такі, які піднімають за допомогою лебідок, встановлених на землі. Самопідйомні колиски різних марок ЛОС-100-120, ЛС-80-250, ЛЭ-30-250, ЛП-11М, ТП-11 тощо відрізняються одна від одної габаритами та тонажністю.
Самопідйомна колиска ТП-11 (рис. 2, а) найбільш зручна в експлуатації. Вона призначена для піднімання двох робітників і 100 кг вантажу на висоту до 100 м. Робоча площадка колиски розміром 0,97x4,4 м витримує навантаження до 300 кг. Колиска складається з металевого каркаса У з поруччям 3, двох електролебідок 2, суцільнометалевого настилу 4 із захисним бортом 5 заввишки 15 см.
Рис. 2. Колиски:
а - самопідйомна ТП-11; б - одномісна самопідйомна ЛОС-100-120: 1 - каркас; 2 - електролебідки; 3 - поруччя; 4 - настил; 5 - захисний борт
Піднімають колиску за допомогою двох сталевих тросів, які перекидаються через блоки, розміщені на кінцях консольних балок, що закріплюються на даху або горищному перекритті. Після включення лебідок в електромережу троси починають намотуватись на відповідні барабани лебідок і піднімають колиску. При переключенні лебідки на зворотний рух троси розмотуються і колиска опускається.
Одномісну самопідйомну колиску ЛОС-100-120 (рис. 2, б) застосовують для виконання дрібних ремонтних робіт на фасадах будинків і фарбування ринв. Вона складається з металевого каркаса 1, електролебідки 2, суцільного металевого настилу 4 з захисним бортом 5 заввишки 15 см. Колиска призначена для піднімання одного робітника і 20 кг вантажу на висоту до 100 м. Піднімається вона за допомогою одного троса.
Пересувні вишки. Вони бувають самопідйомні та збірно-розбірні, їх використовують при опорядженні фасадів будівель висотою до 4-х поверхів і для робіт в приміщеннях з високо розміщеною стелею.
Пересувна самопідйомна вишка ВО-10,6-12 (рис. 3, а) складається з двох колон 2, візка 1 та робочої платформи 3. Платформа за допомогою лебідки з електроприводом пересувається вздовж колон, як по напрямних, з відмітки 1,25 до 10,6 м і може зупинятись на різній висоті в цих межах. Розмір робочої площадки платформи - 2x4 м. Переміщення
Рис. 3. Пересувні вишки:
а - самопідйомна ВО-10,6-12: б -- збірно-розбірна: 1 - візок: 2 - колони; 3 - платформа; 4 - поруччя; 5 - настил; 6 - каркас; 7 - драбина
платформи здійснюється з пульта управління, що міститься на ній. Якщо електроенергії немає, то платформа пересувається за допомогою ручного привода лебідки, обладнаного поряд з електричним. Вишка спирається на чотири колеса з гумовими ободами.
На нове місце роботи в межах одного будинку вишку пересувають вручну, попередньо опустивши платформу на нижню відмітку 1,25 м. Максимально допустиме навантаження на платформу 500 кг.
Пересувна збірно-розбірна вишка (рис. 3, б) дає змогу виконувати роботи на висоті до 6 м. Вона складається з металевого збірного каркаса 6, що спирається на чотири колеса, драбини 7, захисного поруччя 4 та дерев'яного настилу 5. На робочому місці вишку збирають з окремих секцій, нарощуючи їх до
Рис. 4. Трубчасті безболтові риштування:
1 - опора, 2 - прогін; 3 - дерев'яний настил: 4 - поруччя: 5 - поперечка потрібної висоти. Розмір робочої площадки вишки - 2x2; максимально допустиме навантаження - 200 кг.
У межах приміщення або вздовж фасаду будинку вишку пересувають вручну.
Інвентарні риштування. Вони бувають дерев'яні, трубчасті, струнні (підвісні) тощо.
Трубчасті безболтові риштування (рис. 4) застосовують для штукатурення фасадів будинків заввишки до 40 м. Вони складаються з опор, прогонів, поперечок, поруччя та дерев'яного настилу. До кінців прогонів і поперечок приварено гачки, а вздовж опор на відстані 2 м один від одного - спеціальні патрубки. Під час монтажу риштувань гачки прогонів 2 і поперечок 5 вставляють у відповідні патрубки опор 1. Опори встановлюють уздовж стіни на відстані 2 м одна від одної. Ширина риштувань 1,65 м.
Рис. 5. Підвісні (струнні) риштування:
1 - консольна балка: 2 - поруччя: 3 - бортова дошка; 4 -дерев'янийнастил; 5 - струни; б - шарніри
Нижні кінці опор вставляються у спеціальні башмаки, які спираються на дерев'яні підкладки, підмощені під кожну пару опор. Риштування прикріплюють до стін гачками, які закладають у петлі анкерних болтів, заздалегідь закріплених у стіні.
На прогони укладають інвентарні дерев'яні щити настилу 3. Настили риштувань обгороджують інвентарним поруччям 4 заввишки не менше 1 м, у нижній частині якого закріплюють бортову дошку заввишки не менше 15 см. Окремі яруси риштувань поєднують сходами.
Підвісні (струнні) риштування (рис. 5) підвішують до металевих або дерев'яних консольних балок 1, які закріплюють під дахом. Струни риштувань 5 складаються з окремих ланок завдовжки 4 м кожна. До струн приварені спеціальні гачки, в які закладають прогони настилу, поруччя 2 та бортову дошку 3. Відстань між струнами вздовж стіни становить 2,5-4 м, ширина настилу 2 м. Щоб риштування не розгойдувались, їх у відповідних місцях прикріплюють до стіни жорсткими стяжками.
Література.
Штукатурні і облицювальні роботи: Підруч. для учнів проф.-техн. навч. закладів освіти.- К.: Техніка, 1997.- 304 а: іл,-Бібліогр.: с 296.

 
 

Цікаве

Загрузка...