WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Механізоване приготування розчинів - Реферат

Механізоване приготування розчинів - Реферат

підвищує продуктивність праці, знижує собівартість приготування розчину, підвищує його якість і полегшує працю робітників. Крім розчинозмішувачів, для приготування штукатурних розчинів можна застосовувати бетонозмішувачі невеликої продуктивності. Найбільш поширеними є розчинозмішувачі марок СО-23Б, СО-26Б, СО-46А та СО-220А.
Розчинозмішувач СО-23Б (рис. 3) застосовують для приготування розчинів на будівельних об'єктах з невеликим обсягом робіт. Конструкція розчинозмішувача дозволяє не тільки приготувати розчин, а й відвести його на потрібне місце будівельного майданчика.
Розчинозмішувач складається з двох частин: змішувача, змонтованого на колісному візку, та бункера-тачки. До комплекту розчинозмішувача входять два бункери-тачки, що дає змогу рівномірно постачати розчин бригаді. У верхній частині візка 9, на траверзі 5 змонтовано змішувальний вузол, який складається з електродвигуна 8, редуктора 6 і рухомих лопатей. До траверзи-змішувача приєднано нерухому лопать 4, положення якої дозволяє регулювати швидкість обертання змішувального бункера 2. Траверза з лопатями обертається навколо горизонтальної осі і може бути зафіксована у трьох положеннях: робочому, холостому і транспортному.
Рис. 4. Розчинозмішувач СО-46А:
1 - візок; 2 - електродвигун; З -редуктор; 4 - змішувальний барабан; 5 - рукоятка; 6 - захисні грати; 7 - вал з лопатями
Приготовляючи розчин, у змішувальний бункер засипають відповідні його компоненти. При піднятій траверзі, закочують бункер-тачку під змішувальний механізм і опускають його так, щоб траверза стала у горизонтальне положення. Після включення пускового пристрою, що розміщується на двигуні, останній за допомогою редуктора приводить в дію рухомі лопаті, які перемішують розчин. Коли розчин готовий, траверзу відкидають, а бункер-тачку з розчином відкочують на задане місце. В цей час другу порцію розчину приготовляють у другому бункері-тачці.
Розчинозмішувач СО-46А (рис. 4) за продуктивністю і розміром готового замісу майже такий самий, як розчинозмішувач СО-23Б. Він складається з візка, електродвигуна з пусковим пристроєм, редуктора та змішувального барабана, в середині якого розміщено вал з чотирма лопатями. Завантажувальний отвір барабана перекривається захисними гратами.
Рис. 5. Розчинозмішувач СО-220А:
1 - ківш: 2 - скіповий підйомник. З -дозувальний бачок; 4 - пасова передача; 5 - електродвигун; 6 - редуктор; 7 - змішувальний барабан; 8 - підпорна рама
Після включення електродвигун 2 потужністю 1,5 кВт за допомогою редуктора З приводить у рух вал з лопатями 7. Для приготування розчину у змішувальний барабан заливають потрібну кількість води або вапняного молока, додають сухі компоненти розчину і перемішують 1-2 хв. Щоб вивантажити готовий розчин, переключають рух змішувального вала. При цьому барабан повертається і готовий розчин за допомогою лопатей вивантажується у підставлену тару. Потім рукояткою 5 повертають барабан у робоче положення і засипають нову порцію вихідних матеріалів розчину.
Таку саму конструкцію і принцип роботи має розчинозмішувач СО-26Б, але приводом у ньому є двигун внутрішнього згоряння, що працює на бензині, і це дає змогу застосовувати його на будівельних об'єктах, на які не подається електроенергія.
Розчинозмішувач СО-220А (рис. 5) більшої продуктивності застосовується для приготування звичайних і декоративних розчинів та мастик. Він складається із змішувального барабана місткістю 150 л, в середині якого розміщується вал з лопатями, скіпового підіймача з завантажувальним ковшем, дозувального бачка, електродвигуна та передавального механізму. Всі деталі розчинозмішувача закріплені на рамі 8,
Під час приготування розчину в змішувальний барабан з дозувального бачка 3 місткістю 40 л подають воду або вапняне молоко у кількості, потрібній для цієї порції розчину. Сипкі матеріали в певних пропорціях завантажують у ківш / і, ввімкнувши скіповий підіймач 2, пересипають їх у барабан 7 розчинозмішувача. Після цього ківш опускають долі.
Під час роботи розчинозмішувача електродвигун 5 потужністю 2,8 кВт за допомогою пасової передачі і редуктора обертає вал з лопатями, які перемішують розчин. Готовий розчин випускають через спеціальний отвір у барабані змішувача у підставлену тару. На перемішування розчину потрібно 1,5-2 хв.
Технічну характеристику розчинозмішувачів подано в табл. 3.
Таблиця. 3. Технічна характеристика розчинозмішувачів
Показник Модель
СО-23Б СО-26Б СО-46А СО-220А
Продуктивність, м3/год 1,2-1,5 2,2 2 2,5
Об'єм, л:
готового замісу 65 65 65 125
змішувального барабана
після завантаження 80 80 80 150
Електродвигун:
потужність, кВт 1,5 - 1,5 2,8
частота обертання, с-1 50 - 24 -
напруга, В 220/380 - 220/380 220/380
Габаритні розміри, мм;
довжина 1435 1825 1535 1340
ширина 706 610 610 1495
висота 989 1160 1130 1690
Маса, кг 170 260 210 840
При механізованому приготуванні розчину забороняється: очищати барабан і вивантажувати розчин лопатою з розчинозмішувача під час його роботи; стояти під навантажувальним ковшем, змащувати або ремонтувати окремі вузли розчинозмішувача під час його роботи.
При великих масштабах будівництва розчини готують на централізованих вузлах або заводах, що дає змогу механізувати всі виробничі процеси, поліпшити якість розчинів і значно зменшити витрати праці на їх приготування. Із заводів розчин перевозять на будівельні майданчики спеціальним автотранспортом.
Література.
Штукатурні і облицювальні роботи: Підруч. для учнів проф.-техн. навч. закладів освіти.- К.: Техніка, 1997.- 304 а: іл,-Бібліогр.: с 296.

 
 

Цікаве

Загрузка...