WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Класифікація і призначення штукатурних робіт. інструменти для штукатурних робіт. інструменти для штукатурних робіт - Реферат

Класифікація і призначення штукатурних робіт. інструменти для штукатурних робіт. інструменти для штукатурних робіт - Реферат

малі (35 см), середні (80 см) і великі (120 см). Малим півтерком можна розрівнювати штукатурний шар у кутах приміщення або на невеликих важкодоступних для великих півтерків ділянках поверхні. Великі півтерки застосовують для розрівнювання фасок на зовнішніх кутах конструкцій.
Рис. 3. Інструменти для розрівнювання й обробки, нанесеного на поверхню, штукатурного шару:
а - півтерки дерев'яні; б - півтерок алюмінієвий; в - малка; г - правило
Алюмінієві півтерки здебільшого застосовують для згладження і натирання накривного шару штукатурки, з цією ж метою використовують алюмінієві півтерки з робочим полотном з пінопласту, яке приклеєне до основи водостійкою фарбою або синтетичною смолою.
Виконуючи високоякісну штукатурку із застосуванням інвентарних маяків, штукатурний шар розрівнюють малкою (рис. 3, б), яку пересувають вздовж маяків. Довжина робочої кромки малки повинна відповідати відстані між маяками.
Правилом (рис. 3, г) завдовжки 1,2-2 м розрівнюють штукатурний шар. Виготовляють його з деревини або з деревини, підбитої з одного боку алюмінієвим полотном. Вивірене двометрове правило називається контрольним і застосовується для перевірки рівності опоряджених поверхонь.
Остаточно штукатурний шар обробляють (затирають) дерев'яною, гумовою або повстяною теркою, а також гладилкою.
Кутові півтерки (рис. 4, а, б) дерев'яні або алюмінієві використовують для опорядження кутів.Півтерок для опорядження внутрішнього кута називають лузго-вим, зовнішнього - усьоночним. Для зручності в роботі їх роблять з двома ручками.
Дерев'яну терку (рис. 5, а) застосовують для затирання накривного штукатурного шару на плоскій поверхні. Проте після цього поверхня все ще залишається шорсткою, з дрібними подряпинами. Щоб уникнути цих дефектів, застосовують терки, підбиті гумою або повстю.
У галтелях (скруглених розчином кутах приміщення біля стелі) штукатурку затирають дерев'яною галтельною теркою (рис. 5, б).
Сталева гладилка (рис. 5, в) призначена для згладжування накривного шару штукатурки, ущільнення і згладжування шару мозаїчного розчину при влаштуванні підлог, а також для залізнення поверхонь. Гладилку, яка може бути з однією або двома ручками, виготовляють з листової сталі завтовшки 1-2 мм.
Для нанесення шару безпіскової накривки і розрівнювання його застосовують гладилку іншої форми (рис. 5, г).
Для виконання прямолінійних тяг користуються шаблонами, лінійкою та відрізачкою.
Шаблон для витягування внутрішніх карнизів (рис. 6, а) складається з профільної дошки І, оббитої з одного боку бляхою відповідно до профілю дошки, горизонтальної дошки (опори) З, полозка 2 і підкосів 4. Профільна дошка вздовж усієї робочої частини зрізана під кутом 60-70°.
Рис. 5. Інструменти для остаточного опорядження штукатурного шару:
а - дерев'яна терка; б - галтельна терка; є - сталева гладилка; г - гладилка для виконання безпіскової накривки
Рис. 6. Пристрої та інструменти для виконання витягнутих архітектурних деталей:
а - шаблон для витягування внутрішнього карниза; 1 - профільна дошка, 2 - полозок: 3 --горизонтальна дошка (опора): 4 - підкоси: 6 - кутовий шаблон; 7 - трикутна металева рама; 2 - подвійна профільна дошка; 3 - профільна пластинка; 4 - опора; 5 - полозок; в - відрізачка; г - лінійка
Підкоси, які водночас є ручками, призначені для утримання профільної дошки у вертикальному положенні. Полозок прибивають знизу горизонтальної дошки на відстані від її передньої кромки, що дорівнює ширині рейки, по якій переміщують шаблон. Під час роботи шаблон переміщують по напрямних рейках, одну з яких прикріплюють до стіни, а другу - до стелі.
Шаблоном для витягування внутрішнього карниза не можна витягувати архітектурні деталі у кутах стін, оскільки під час його пересування профільна дошка не доходить до вершини кута на 14-20 см. Цей недолік можна усунути, користуючись кутовим шаблоном.
Кутовий шаблон (рис. 6, б) виготовляють з деревини або металу (алюмінію). Металевий шаблон складається з трикутної горизонтальної рами (основи) 1, до якої гвинтами прикріплюють полозок 5. Полозок у разі потреби можна пересувати. Зверху рами на металевих опорах 4 закріплюється подвійна профільна дошка 2, в середині якої затиснута профільна пластинка 3 з бляхи. Під час роботи з таким шаблоном профіль карниза витягується по всій довжині стіни.
Відрізачка (рис. 6, в) має форму, подібну до штукатурної кельми, тільки вона меншого розміру. Відрізачка застосовується для ремонту витягнутих архітектурних деталей та обробки їх у кутах при витягуванні звичайним шаблоном. Виготовляють її з листової сталі.
Лінійкою (рис. 6, г) підправляють профіль витягнутих архітектурних деталей під час ремонтних робіт і обробляють кути. Виготовляють її з деревини завдовжки 400- 700 мм і 50-60 мм завширшки. Для зручності обробки архітектурних деталей у кутах один або обидва торці лінійки зрізують під кутом і оббивають їх бляхою.
Рис. 7. Щітки:
а - рогожна; 6 - махова
Рис. 8. Ящики для приготування розчинів:
а - дерев'яний: б - металевий
Для змочування поверхні водою перед штукатуренням користуються рогожною або маховою щіткою (рис. 7, а, б), а для зберігання і переміщення розчину на робочому місці - металевими або дерев'яними ящиками (рис. 8, а) і відрами. Для зручності в роботі штукатурні ящики влаштовують на колесах чи котках (рис. 8, б).
Література.
Штукатурні і облицювальні роботи: Підруч. для учнів проф.-техн. навч. закладів освіти.- К.: Техніка, 1997.- 304 а: іл,-Бібліогр.: с 296.

 
 

Цікаве

Загрузка...