WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Види звичайних штукатурок і вимоги до поштукатурених поверхонь - Реферат

Види звичайних штукатурок і вимоги до поштукатурених поверхонь - Реферат


Реферат на тему:
Види звичайних штукатурок і вимоги до поштукатурених поверхонь
Залежно від товщини штукатурного шару, способу його нанесення та якості опорядження звичайну штукатурку поділяють на просту, поліпшену та високоякісну.
Товщина штукатурного шару досягає 2 см і більше, тому наносити розчин на поверхню слід за декілька прийомів через певний проміжок часу, оскільки при одноразовому нанесенні розчин буде стікати і погано зчеплюватися з поверхнею, а після висихання потріскається і почне відпадати.
Штукатурка складається здебільшого з трьох шарів: оббризку, грунту і накривки (рис. 1). Оббризк і грунт називають підготовчими шарами, а накривку - опоряджувальним.
Оббризк - це перший шар штукатурки, овщина якого на кам'яних поверхнях становить 3-5 мм, а на дерев'яних - 5-9 мм. Цей шар накидають рідким розчином, рухомість якого 10-12 см за стандартним конусом.
Грунт виконують густим і пісним розчином (рухомість 7-9 см). Товщина його на кам'яних поверхнях дорівнює 4-5 мм, на дерев'яних - 5-7 мм.
Накривку роблять рідким розчином (рухомість 10-12 см) з більшим вмістом в'яжучого матеріалу і дрібнозернистим заповнювачем. Товщина накривного шару - не більше 2 мм.
Просту штукатурку ("під сокіл") застосовують для штукатурення поверхонь в підвалах, складах, тимчасових будівлях, а також у підсобних приміщеннях громадських та виробничих будівель. Проста штукатурка завтовшки не більше 12 мм складається з двох шарів (рис. 1, а). Після нанесення розчину на поверхню його розрівнюють соколом і затирають теркою.
Поліпшену штукатурку ("під правило") застосовують у житлових і громадських будівлях (дошкільні заклади, лікарні, школи тощо). Така штукатурка складається з трьох шарів (рис. 1, б) загальною товщиною не більше 15 мм. Затерту теркою штукатурку перевіряють контрольним правилом завдовжки 2 м.
Рис. 1. Штукатурні шари:
а - простої штукатурки; б - поліпшеної та високоякісної штукатурок;
1 - оббризк; 2 - грунт; 3 - накривка
Рис. 2. Інструменти для провішування поверхонь:
а - ватерпас; б - рівень з рейкою; в - водяний рівень; г - висок; д - контрольна рейка з виском
Високоякісну ("маячну")штукатурку застосовують у будівлях І класу: театрах, клубах, музеях тощо. Вона складається з трьох шарів і має бути завтовшки не більше 20 мм. Виконують її по маяках, тобто попередньо закріплених на поверхні тонких рейках або зроблених з розчину смугах, товщина яких відповідає товщини майбутнього підготовчого шару штукатурки. Розрівнюють нанесені між маяками шари штукатурки правилом, якщо маяки були з розчину, або малкою при застосуванні інвентарних маяків.
Правильність виконаної штукатурки перевіряють контрольним правилом, рівнем, ватерпасом або рейкою з виском (рис. 2).
Вимоги до поштукатурених поверхонь подано у табл. 1.
Таблиця 1. Допустимі відхилення для різних видів штукатурки
Відхилення Штукатурка
проста поліпшена високоякісна
Нерівность поверхні (визначають під час прикладання правила завдовжки 2 м) Не більше трьох нерівностей завглибшки або заввишки до 5 мм Не більше двох нерівностей завглибшки або заввишки до 3 мм Не більше двох нерівностей завглибшки або заввишки до 2 мм
Відхилення поверхні:
від вертикалі 15 мм на всю
висоту при-
міщення 2 мм на 1 м висоти, але е більше 10 мм на всю висоту приміщення 1 мм на 1 м висоти, але не більше 5 мм на всю висоту приміщення
від горизонталі 15 мм на всю
довжину приміщення 2 мм на 1 м довжини, але не більше 10 мм на всю довжину приміщення 1 мм на 1 м довжини, але не більше 7 мм на всю довжину приміщення
Продовження таблиці № 1
Відхилення Штукатурка
проста поліпшена високоякісна
Відхилення кутів, віконних і дверних укосів від вертикалі та гризонталі 10 мм на весь
елемент 2 мм на 1 м висоти або довжини, але не більше 5 мм на весь елемент 1 мм на 1 м висоти або довжини, але не більше 3 мм на весь елемент
Відхилення ширини поштукатуреного укосу від проектної Не перевіряють 3 мм 2 мм
Відхилення карнизу
від прямої лінії між їх перехрещенням та кутами 6 мм 3 мм 2 мм
Література.
Штукатурні і облицювальні роботи: Підруч. для учнів проф.-техн. навч. закладів освіти.- К.: Техніка, 1997.- 304 а: іл,-Бібліогр.: с 296.

 
 

Цікаве

Загрузка...