WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Відомості про будівлі і виконання основних видів будівельних робіт - Реферат

Відомості про будівлі і виконання основних видів будівельних робіт - Реферат

майданчика, риття котлованів або траншей під фундаменти, риття траншей для прокладання водопроводу, каналізації, кабелів тощо. Котлован риють, коли будинок має підвальне приміщення. Якщо ж підвального приміщення немає, то під фундаменти риють лише траншею, ширина якої залежить від ширини фундаменту.
Всі основні земляні роботи виконують за допомогою машин і лише незначні за обсягом - вручну. Котловани і траншеї риють переважно екскаваторами, для риття траншей застосовують також канавокопачі, а для планування будівельного майданчика - бульдозери.
Підготувавши основу, починають укладати фундаменти, потім стіни підвалів самої споруди. Водночас із стінами споруджують міжповерхові перекриття, перегородки, окремі опори та інші конструкції. Роботи, пов'язані з кладкою конструкцій з каменю правильної або неправильної форми, називають кам'яними. Виконують такі роботи муляри.
Кладку з каменів неправильної форми називають бутовою. Вона може виконуватись "під залив" або "під лопатку". Цю кладку застосовують здебільшого для влаштування фундаментів і стін підвалів малоповерхових будівель. Для кладки "під залив" за формою конструкції влаштовують траншею або дерев'яну опалубку, пошарово заповнюють її бутом і заливають рідким розчином. Коли розчин затужавіє, опалубку знімають і нарощують її вище, процес продовжується. При бутовій кладці "під лопатку" камені укладають поштучно на шар густого розчину із перев'язуванням вертикальнихшвів.
Для кладки з каменів правильної форми застосовують глиняну або силікатну цеглу, пустотілі керамічні або шлакобетонні камені, гіпсові блоки, камені з вапняку, черепашнику, туфів тощо. Штучні камені правильної форми укладають на шар розчину горизонтальними рядами з обов'язковим перев'язуванням вар-тикальних швів. Існує декілька систем перев'язування швів: ланцюгова, чотирирядна, багаторядна тощо.
Щоб збільшити міцність будівельних конструкцій, їх виготовляють із залізобетону. Залежно від місця виготовлення залізобетонні конструкції бувають монолітні і збірні. Монолітні конструкції виготовляють безпосередньо на будівельному майданчику. Роботи, пов'язані з влаштуванням бетонних і залізобетонних конструкцій, називають бетонними.
Монолітну залізобетонну конструкцію виготовляють у спеціальній опалубці, яку роблять за формою конструкції у тому місці будівлі, де вона має знаходитись. Опалубка може бути дерев'яною або металевою. Після встановлення опалубки її заповнюють арматурою у вигляді сітки або каркаса. Арматурні сітки і каркаси виготовляють з кусків круглої арматурної сталі і дроту, які з'єднують електрозварюванням. Роботи по виготовленню і встановленню арматури називають арматурними.
Після встановлення арматури опалубку заповнюють бетонною сумішшю і ущільнюють її вібраторами. Бетонну суміш виготовляють з щебеню, піску, цементу і води у бетонозмішувачах безпосередньо на будівельному майданчику або привозять готовою з центрального бетонного вузла. Коли бетон затвердне, опалубку знімають, а конструкція залишається на місці.
Більш ефективним є застосування збірних залізобетонних конструкцій, виготовлених на заводі або полігоні і доставлених відповідним транспортом на будівельний майданчик. Нині майже 60-70% житлових і виробничих будівель споруджують із збірного залізобетону. Роботи, пов'язані з монтажем будинків із збірних конструкцій, називають монтажними. Монтаж будинку починають з встановлення фундаментів стаканного типу, колон, балок підвалу, укладання плит підвального перекриття. Всі деталі з'єднують між собою електрозварюванням. Потім так само монтують каркас будівлі, перекриття і дах. Панелі стін приварюють до каркаса.
Якщо будинок дерев'яний, то стіни, перегородки, перекриття та інші конструкції виконують теслярі. Вони ж зводять дах, встановлюють дерев'яні перегородки, віконні та дверні блоки, настилають дощані підлоги. Роботи, пов'язані з влаштуванням дерев'яних конструкцій, називають дерев'яними.
Дерев'яні роботи поділяють на столярні і теслярські. До столярних належать роботи, пов'язані з чистою обробкою деревини (стругання, фугування тощо) і з'єднанням окремих деталей конструкції на клею. Так виготовляють віконні і дверні блоки, вбудовані меблі тощо. При теслярських роботах (влаштування даху, опалубки, перегородок, настилання підлог тощо) чистота обробки деревини не потрібна. При цьому заготовлені дерев'яні деталі з'єднують між собою скобами, цвяхами або спеціальними врубками. Усі основні роботи щодо обробки деревини (фрезерування, свердління тощо) виконують механізмами. Дверні і віконні блоки слід встановлювати одночасно з кладкою стін, це дасть можливість застосовувати для їхнього транспортування на висоту відповідні механізми.
Щоб прискорити будівництво, на зведених поверхах одночасно з іншими роботами монтують електропроводку та санітарно-технічне устаткування.
Після зведення даху і закінчення всіх загальнобудівельних, санітарно-технічних та електромонтажних робіт починають опоряджувальні роботи, які здебільшого виконують у такий послідовності. Спочатку замазують шви між залізобетонними плитами перекриття, потім підготовляють стіни і стелі під фарбування і фарбують їх. Якщо стіни муровані, їх попередньо штукатурять. Після цього виконують підлоги. Якщо потрібно, стіни і підлоги опоряджують плитками, настилають паркетні підлоги, прибивають плінтуси. Фарбують столярні конструкції (вікна, двері, вбудовані шафи тощо).
Навколо спорудженої будівлі планують територію, асфальтують доріжки, висаджують декоративні дерева та кущі.
Закінчену будівлю обов'язково потрібно здати спеціальній комісії. Приймаючи будівлю, комісія керується спеціальним збірником, в якому подано технічні умови на виконання всіх видів будівельних робіт. Конструкція і розміри будівлі повинні відповідати робочим кресленням. Усі елементи будівлі мають бути виконані якісно і з матеріалів, передбачуваних проектом. Вікна і двері мають бути добре припасованими і мати необхідну фурнітуру (ручки, засувки, завіси тощо). Ліфти, електрообладнання, газові плити, прилади опалення, вентиляції, каналізації мають бути справними.
Література.
Штукатурні і облицювальні роботи: Підруч. для учнів проф.-техн. навч. закладів освіти.- К.: Техніка, 1997.- 304 а: іл,-Бібліогр.: с 296.

 
 

Цікаве

Загрузка...