WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Відомості про будівлі і виконання основних видів будівельних робіт - Реферат

Відомості про будівлі і виконання основних видів будівельних робіт - Реферат

багатоповерхових будинках роблять міжповерхові карнизи або паски. У будинках із збірних залізобетонних панелей такі елементи фасаду відсутні.
Будують стіни з штучних або природних кам'яних матеріалів: глиняної чи силікатної цегли, силікатних, керамічних або бетонних блоків, залізобетонних панелей, блоків або каменів з вапняків, туфів, черепашників тощо. Поверхні стін будівлі з декоративною метою штукатурять, фарбують або облицьовують керамічними плитками.
Перегородки поділяють внутрішній простір будівлі на окремі приміщення. їх роблять з гіпсових панелей або штучних матеріалів: цегли, шлакобетонного каменю, гіпсових блоків, деревини тощо.
У сільській місцевості для стін і перегородок можна використовуватимісцеві матеріали: глино- та шлакобетон, саманний камінь, очерет, соломіт, торфоплити тощо.
Перекриття. Залежно від місця розміщення у будівлі перекриття може бути підвальним, міжповерховим або горищним.
Підвальне перекриття відокремлює приміщення підвалу від першого поверху. Щоб захистити житлові, службові та інші приміщення від вологи, яка може сочитися з підвалу, перекриття роблять з водонепроникного матеріалу або прокладають в ньому шар гідроізоляції.
Міжповерхові перекриття відокремлюють приміщення з майже однаковою температурою та вологістю повітря, тому гідроізоляційний шар тут роблять лише в тих приміщеннях, де за умов експлуатації на перекриття можлива дія води (ванни, туалети тощо). В міжповерхових перекриттях обов'язково повинна бути належна звукоізоляція, щоб запобігти поширенню звуків з одного поверху на інший.
Горищне перекриття відокремлює тепле приміщення останнього поверху від холодного горища, тому воно повинно мати шар теплоізоляційного матеріалу.
Несучою частиною перекриття, через яку передаються навантаження на стіни від маси устаткування, людей, меблів тощо, є залізобетонні плити (або панелі), металеві, залізобетонні або дерев'яні балки. У сучасному великопанельному будівництві найширше застосовують залізобетонні панелі, які за конструкцією бувають суцільні, замкнуто-порожнисті, шарові, ребристі тощо. На залізобетонні панелі перекриття укладають звукоізоляційний шар з деревноволокнистих плит, керамзиту та інших матеріалів, а на нього - підлогу.
Підлоги. Вони бувають дощані, паркетні, плиткові, бетонні, мозаїчні, з лінолеуму та інших матеріалів. Нижню площину перекриття (стелю) штукатурять або опоряджують безпісковою накривкою і потім фарбують або обклеюють шпалерами.
Дахи. Залежно від конструкції будівлі дах може бути одно-, дво-, чотирисхилий, шатрової або іншої форми. Дах захищає будівлю від опадів. Несучою його частиною є дерев'яні, металеві або залізобетонні крокви, що спираються на укладені поверх стін балки (мауерлат). По кроквах укладають дошки або рейки, а по них черепицю, азбофанеру, покрівельну сталь тощо. Покриття повинно бути водонепроникним, морозостійким і довговічним. У великопанельних будівлях застосовують горищні або без-горищні дахи з залізобетонних панелей, які укладають під певним кутом до горизонту, щоб з них стікали атмосферні опади. Зовні такий дах покривають шаром гідроізоляційного матеріалу. Сходи. їх розміщують у сходовій клітці будівлі, призначені вони для сполучення між поверхами. Сходи складаються з східців, площадок та поруччя. Ряд східців між двома площадками називають сходовим маршем. Східці спираються на похило розміщені залізобетонні, металеві або дерев'яні балки, які називають косоурами. Сходи можуть бути суцільно стальні, з кам'яними чи бетонними східцями, що спираються на залізобетонні чи стальні косоури, а також у вигляді збірного залізобетонного маршу. Остання конструкція сходів нині дуже поширена.
Вікна і двері. Розміри і конструкцію вікна вибирають залежно від площі приміщення та архітектурних вимог до будівлі. Віконний блок складається з трьох конструктивних елементів: коробки, рами та підвіконника. У житлах рами роблять подвійні: зовнішні і внутрішні. Крім того, вони можуть бути глухі (що не відкриваються) або стулкові. Віконні блоки виготовляють з деревини, металу, пластмаси та інших матеріалів, а підвіконники - з деревини, пластмаси, мозаїчної суміші, скла тощо.
Двері бувають зовнішні і внутрішні. Дверний блок складається з коробки і дверного полотна. Залежно від кількості полотен виділяють одно-, двопільні та полуторні двері. Розміри дверей залежать від розмірів і призначення приміщень. Виготовляють їх з деревини, металу, скла та інших матеріалів.
3. ВИКОНАННЯ БУДІВЕЛЬНИХ РОБІТ
Споруджують будівлі відповідно до затвердженого проекту та генерального плану забудови району робітники різних професій. Вони мають виконати цілий комплекс будівельних робіт: земляних, кам'яних, теслярських, монтажних, бетонних, санітарно-технічних, опоряджувальних тощо.
Більшість робіт виконують за допомогою машин і механізмів, застосовуючи збірні конструкції заводського виготовлення. Це полегшує працю робітників і значно прискорює будівництво.
Для перевезення будівельних матеріалів з заводів і складів до об'єкта будівництва, а також переміщення їх у межах будівельного майданчика застосовують різні засоби транспорту. Виділяють горизонтальний і вертикальний транспорт. До горизонтального транспорту належить річковий, залізничний і автомобільний, а до вертикального - баштові крани, елеватори, підйомники тощо. Для транспортування матеріалів на незначні відстані до будівельного майданчика здебільшого застосовують вантажні автомобілі загального або спеціального призначення: бортові, автосамоскиди, панелевози, фермовози, цементовози тощо.
Вантажні роботи на будівництві виконують за допомогою автокранів, екскаваторів, драглайнів, автонавантажувачів, транспортерів. До початку роботи згідно з генеральним планом забудови необхідно обладнати будівельний майданчик і організувати на ньому роботу так, щоб вона йшла без зривів, простоїв і в потрібній технологічній послідовності. З цією метою на будівельному майданчику споруджують склади для зберігання будівельних матеріалів, майстерні, розчинні і бетонні вузли, приміщення для обігрівання робітників, влаштовують під'їзні шляхи, огорожі тощо.
Після цього розмічають контури майбутньої будівлі на місцевості і приступають до виконання земляних робіт. До земляних робіт належать: планування

 
 

Цікаве

Загрузка...