WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Відомості про будівлі і виконання основних видів будівельних робіт - Реферат

Відомості про будівлі і виконання основних видів будівельних робіт - Реферат


Реферат на тему:
Відомості про будівлі і виконання основних видів будівельних робіт
?
1. КЛАСИФІКАЦІЯ БУДІВЕЛЬ
2. ОСНОВНІ ЧАСТИНИ БУДІВЛІ
3. ВИКОНАННЯ БУДІВЕЛЬНИХ РОБІТ
1. КЛАСИФІКАЦІЯ БУДІВЕЛЬ
За призначенням усі будівлі поділяють на житлові (будинки квартирного типу, гуртожитки, готелі), громадські (театри, клуби, школи, лікарні, універсами тощо), виробничі (корпуси цехів заводів і фабрик, електростанції тощо), сільськогосподарські (корівники, птахоферми, приміщення для зберігання сільськогосподарської продукції тощо).
Для спорудження будівель застосовують різні природні або штучні будівельні матеріали. Залежно від виду матеріалу, з якого зроблено стіни, виділяють будинки цегляні, бетонні, залізобетонні, дерев'яні тощо.
За кількістю поверхів будівлі бувають одно- і багатоповерхові. Будинки, які мають 12 і більше поверхів, називають висотними. Кожен будинок повинен відповідати певним експлуатаційним вимогам: бути міцним, довговічним і вогнестійким, простим за конструкцією і красивим зовні та зсередини, зручним в експлуатації тощо.
Сукупність показників довговічності будинку та вогнестійкості конструкцій характеризує його капітальність. Залежно від капітальності, народногосподарського призначення та місця розміщення виділяють чотири класи будівель.
До першого класу належать будівлі громадського призначення (театри, клуби, палаци культури тощо), здебільшого споруджувані у великих містах і обласних центрах. Такі будівлі повинні відповідати найвищим вимогам, довговічність стін розрахована більш як на 100 років експлуатації. Зовнішні та внутрішні поверхні таких будинків повинні бути високоякісно опоряджені.
До другого класу належать житлові та виробничі будівлі зі строком експлуатації 50-100 років. Їх споруджують в містах і робітничих селищах. Опорядження поверхонь повинно відповідати середнім вимогам (поліпшене штукатурення, фарбування, оздоблення тощо).
До третього класу належать житлові, сільськогосподарські та малі виробничі будівлі зі строком експлуатації 20-50 років, які споруджують в районних центрах, малих містах та селах. Опорядження поверхонь в цих будівлях здебільшого просте.
До четвертого класу належать будівлі, які мають не більше двох поверхів, з мінімальними вимогами до них і простим опорядженням поверхонь.
Не класифікуються тимчасові будівлі (склади, сараї тощо) зі строком служби до 5 років.
2. ОСНОВНІ ЧАСТИНИ БУДІВЛІ
Будівля складається з окремих конструктивних елементів (частин). Кожна частина має своє призначення і залежно від цього її будують або виготовляють з відповідних матеріалів: цегли, бетону, залізобетону, металу, скла тощо. До основних конструктивних елементів будівель належать фундаменти, стіни, перекриття, перегородки, дах, сходи, вікна, двері тощо (рис. 1).
Залежно від сприймання навантаження виділяють несучі та захисні конструкції. Несучі конструкції (фундамент, перекриття, стіни), крім власної маси, здатні сприймати й інші тимчасові та постійні навантаження. Захисні конструкції (перегородки, вікна, двері тощо) ніяких навантажень, крім власної маси, не несуть і призначені для поділу будівлі на окремі приміщення та захисту їх від впливу навколишнього середовища. Щоб запобігти розповсюдженню вогню в разі виникнення пожежі, у будівлях влаштовують протипожежні стіни, які розрізують всю будівлю по вертикалі і виступають над рівнем даху не менше як на 0,7 м. Для запобігання розповсюдження вогню у вертикальному напрямку в багатоповерхових будинках влаштовують вогнестійкі перекриття.
Захисні конструкції будівлі і перекриття слід розраховувати на термічний опір, звукопроникність, міцність, стійкість та інші показники якості. Захисні конструкції повинні добре зберігати тепло в холодний період року, бути теплоємними, мати низький коефіцієнт звуко- і повітропроникності тощо.
Основи та фундаменти. Грунт, який може без додаткового зміцнення сприймати масу будівлі з усіма навантаженнями на неї, називають природною основою. Якщо грунт неміцний, то під фундаментом влаштовують штучну основу з шару зволоженого піску (піщана подушка) або забивають дерев'яні, залізобетонні чи металеві палі. Основа завжди повинна бути міцною і нерухомою. Підземну частину будівлі, що сприймає на себе всі навантаження і передає їх на основу, називають фундаментом.
Рис. 1. Розріз цегляного будинку та його частини:
1 - внутрішня стіна; 2 - фундамент; 3 - підвальне перекриття; 4 - перегородка; 5 -міжповерхове перекриття; 6 - горищне перекриття; 7 - вінцевий карниз; 8 - обрешітка; 9 -парапет; 10 - дах; 11 - слухове вікно; 12 - водозливна труба; 13 - балконні двері; 14 -балкон; 15 - сандрик; 16 - віконний злив; 17- пілястра; 18 - вікно; 19 - ділянка стіни, оздоблена під рустований камінь; 20 - вимощення; 21 - міжповерховий пасок; 22 - цоколь; 23-козирок; 24 - вхідні двері; 25 - зовнішня стіна; 26 - поруччя; 27 - сходовий марш; 28 -сходова площадка.
Виділяють фундаменти стрічкові й стовпчасті. Стрічкові фундаменти закладають у вигляді суцільних смуг під капітальними (несучими) стінами. Стовпчасті фундаменти застосовують у житлових та виробничих будівлях під колонами і окремими стояками. Споруджують фундаменти з бутового каменю, бутобетону або залізобетону. Зараз дуже широко застосовують збірні фундаменти з бетонних і залізобетонних блоків заводського виготовлення.
Для захисту стін будівлі від дії вологи, що може просочуватись з грунту, у цокольній частині її на висоті 15-20 см від рівня землі влаштовують гідроізоляційний шар з толю або руберойду. Якщо в будівлі є підвал, то зовнішню поверхню його стін вкривають шаром бітуму. Для надійного захисту фундаменту від стічних вод по периметру будівлі на поверхні землі роблять вимощення з асфальтобетону.
Стіни і перегородки. Стіни поділяють на зовнішні та внутрішні. Зовнішні стіни призначені для захисту приміщень від атмосферних впливів, внутрішні - для поділу будівлі на менші об'єми. Стіни водночас з виконанням захисних функцій є опорою для перекриття, даху та інших частин будівлі. Верхня частина цегляних стін (під дахом) закінчується вінцевим карнизом, що виступає за межі площини стіни. Карниз захищає стіни від зволоження під час дощу, а також є декоративною частиною будівлі. З цією ж метою в

 
 

Цікаве

Загрузка...