WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Загальна будова і робочий цикл двигуна внутрішнього згорання, техніка безпеки при зварюванні, характерні причини виникнення пожеж - Контрольна робота

Загальна будова і робочий цикл двигуна внутрішнього згорання, техніка безпеки при зварюванні, характерні причини виникнення пожеж - Контрольна робота

зварювальної апаратури до мережі передує обов'язкове заземлення корпусів шаф керування та джерел живлення та інших металевих не струмоведучих частин складально-зварювальних установок і оснастки, а також перевірка відповідності напруги живильної мережі напрузі, обумовленій паспортними характеристиками устаткування.
Заземлення здійснюється за допомогою оголених гнучких проводів або шин із міді або інших струмопровідних металів.
Заземлюючий пристрій складається з залемлювачів, що безпосередньо прилягають до землі т заземлюючи провідників, які з'єднують електрообладнання з землею.
Натуральними заземлювачами слугують електропровідні частини будівельних і виробничих конструкцій. Як штучні заземлювачі використовуються стальні труби, котрі забивають в землю на глибину 2,5-3,5 м.
Поперечний переріз провідника слід вибирати за величиною номінального струму навантаження. Густина струму в мідному заземлюю чому провіднику не повинна перевищувати 6А/м2. Якщо застосовується стальний провідник, поперечний переріз подвоюється.
Кожна зварювальна установка повинна вмикатися в мережу окремим рубильником або пускачем із запобіжниками. Вибір переїзду проводів для підключення устаткування в мережу визначається з умов допустимого спаду напруги на них - не більше 5%.
Опір заземного пристрою не повинен перевищувати 4 Ом при сумарній потужності джерела зварюваного струму 100 кВа, температура нагріву окремих частин зварювального агрегату - 75оС.
Устаткування має бути розташованимтам, щоб забезпечити зручний доступ до місця його обслуговування. Зручність та безпеку при транспортуванні деталей до місця зварювання, а також у процесі самого зварювання. Воно не повинно займати зайвої виробничої площі.
Джерела живлення, балансні реостати, регулятори, зварювальні напівавтомати, та автомати, що встановлені на відкритому повітрі, мають бути захищені від атмосферних опадів навісами.
До електрозварювальних робіт допускаються особи не молодші за 18 років, які пройшли спеціальне навчання та отримали посвідчення на право виконання робіт і ІІ кваліфікаційну групу з техніки безпеки й виробничої санітарії та інструктажу на робочому місці. Який проводиться також у кожному випадку переходу на іншу роботу чи зміни умов роботи.
Повторний інструктаж проводиться не рідше одного разу на три місяці. Проведення інструктажу реєструється у спеціальному журналі. Знання зварником правил техніки безпеки перевіряється щорічно.
Зварювальна дуга - потужне джерел випромінювання видимих світлових і невидимих інфрачервоних та ультрафіолетових променів, які спричинюють різні хвороби очей та опіки шкіри.
Для захисту обличчя та очей від попадання променів, випромінюваних дугою та бризок розплавленого металу слід працювати, затуливши обличчя щитком із спеціальними світлофільтрами.
З метою запобігання тепловим опікам зварник має працювати в спецодягу та рукавицях, мати черевики з боковими застібками, штани носити на випуск.
Кишені зварювальної куртки повинні закриватися клапанами, кінці рукавів рекомендується зав'язувати тасьмою, а при зварюванні у стельовому положенні користуватися азбестовими нарукавниками. Міцно зав'язуючи їх на кистях рук, та брезентовими наплічниками для захисту плечей та шиї. Голова має бути захищеною головним убором, а на монтажному майданчику - фібровою каскою.
Не слід допускати перегріву електродотримачів і пальників для механізованого зварювання.
Зниження впливу на організм зварника шкідливих виділень та аерозолей досягають застосуванням місцевої та загальнообмінної вентиляції, подачею в зону дихання чистого повітря, а також використанням малотоксичних зварювальних матеріалів. Категорично забороняється проведення зварювальних робіт на посудинах, що знаходяться під тиском.
На будівельно-монтажних майданчиках зварники повинні дотримуватися додаткових застережних заходів:
- на висоті працювати із запобіжним поясом та прикріплюватися ним до міцних нерухомих конструкцій;
- при проведенні робіт у декілька ярусів установлювати навіси для захисту працюючих унизу від крапель розплавленого металу, іскор та падаючих предметів;
- використовувати для роботи на висоті тільки попередньо перевірені риштування та колиски;
- не допускати роботу зварника при температурі оточуючого середовища нижче - 30оС або при вітрі силою понад 6 балів.
Недотримання правил техніки безпеки при зварювальних роботах на будівельному майданчику може стати причиною виникнення пожеж.
Тому робоче місце зварника повинно бути очищено в радіусі 10 м від деревних стружок, клоччя та займистого сміття. З цієї зони мають бути видалені інші вибухо- та вогненебезпечні речовини.
3. ХАРАКТЕРНІ ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ ПОЖЕЖ.
За даними щорічних аналізів, які проводить Міністерство внутрішніх справ України, основними причинами пожеж на підприємствах е:
* порушення пожежних норм і правил у технологічних процесах виробництва;
* неправильне обладнання систем опалення, вентиляції, електроустаткування;
* порушення норм і правил зберігання пожежонебезпечних несумісних матеріалів;
* порушення правил користування електрообладнанням;
* невиконання протипожежних заходів щодо обладнання пожежного водозабезпечення, влаштування пожежної сигналізації, забезпечення первинними засобами пожежогасіння;
* використання відкритого вогню факелів, паяльних ламп, куріння у заборонених місцях;
* погане знання персоналом протипожежного інструктажу;
* необережна поведінка та дитячі пустощі з вогнем.
4. ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА
1. Будова й експлуатація автомобілів. В.Ф. Кисляков, В.В. Лущик. Підручник для учнів професійно-технічних закладів освіти. Київ "Либідь" 2000 р. ст. 27-32.
2. Будова та експлуатація устаткування для зварювання плавленням: Навчальний посібник для учнів професійно-технічних закладів освіти. О.Г. Александров, І.І. Заруба, І.В. Піньковський, 1998 - 176 ст. Бібліогр. С. 174. ISBN 996-575-136-0
3. Боровських Ю.І., Буральов Ю.В., Морозов К.А. Будова автомобілів - К. Вища школа. 1991, ст. 304.
4. Основи охорони праці. Васильчук М.В., Винокурова Л.Е., Тесленко М.Я.-К.: Просвіта, 1997.- 208 с.: Бібліограф.: 198с.

 
 

Цікаве

Загрузка...