WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Загальна будова і робочий цикл двигуна внутрішнього згорання, техніка безпеки при зварюванні, характерні причини виникнення пожеж - Контрольна робота

Загальна будова і робочий цикл двигуна внутрішнього згорання, техніка безпеки при зварюванні, характерні причини виникнення пожеж - Контрольна робота

7,0..9,8 Мпа, а температура досягає 1800...2000оС. Під дією такого тиску порушень переміщується від ВМТ до НМТ.
На четвертому такті (випускання) поршень перемішується від НМТ до ВМТ, випускний клапан відкритий. Тиск знижується до 0,1 Мпа.
Після закінчення четвертого такту розпочинається новий цикл. Корисна механічна робота здійснюється двигуном тільки протягом одного такту - робочого ходу. Решта тир такти - випускання, впускання, стискання - є підготовчими і здійснюються завдяки кінематичній енергії маховика, що обертається за інерцією у проміжках часу між робочими ходами.
Якщо двигун мають кілька циліндрів, які працюють у певному порядку, то підготовчі такти в одних циліндрах здійснюються завдяки енергії, що розвивається в іншихциліндрах.
Сучасні автомобільні двигуни, як правило, чотири, - шести, - восьмициліндрові, рідше три -, десяти - , й дванадцятициліндрові (БелАЗ). Розташування циліндрів найчастіш8е буває однорядним і дворядним V - подібним. Останнє дає змогу зменшити габаритні розміри двигуна порівняно з однорядним, а отже, зручніше розташувати місце водія та органи керування.
У багатоциліндровому чотиритактному двигуні за два оберти колінчастого валу (720о) відбувається стільки робочих ходів, скільки циліндрів у двигуні. З умови рівномірності обертання колінчастого вала потрібно. щоб чергування робочих ходів у різних циліндрах становило 720 /і, д - кількість циліндрів.
Отже, в чотири, - шести -, восьмицилідрових двигунах робочі ходи мають відбуватися відповідно через 180о 120о, 90о повороту колінчастого валу.
Показники роботи автомобільного двигуна.
Потужність, що розвивається газами всередині циліндрів двигуна. Називається індикаторною, а потужність на колінчастому валу двигуна. Яка використовується для здійснення руху автомобіля, - ефективною.
Ефективна потужність завжди менша від індикаторної через втрату потужності на тертя й приведення в дію низки механізмів двигуна (кривошипно-шатунного, газорозподілу, вентилятора, насосів). Ефективну потужність двигуна Nе(кВт) визначають за формулою:
де Ме - крутний момент, Н . М;
n - частота обертання колінчастого вала, хв.-1.
Крутний момент і ефективна потужність тим більші, чим більший робочий об'єм двигуна й чим вищі наповнення циліндрів пальною сумішшю або повітрям та ступінь стискання.
Ефективна потужність дизеля залежить також від кількості впорскуваного палива й моменту початку впорскування, а потужність карбюраторного й газового двигунів - від складу пальної суміші та моменту її займання (іскрового розряду).
Механічним коефіцієнтом корисної дії (ККД) двигуна називають відношення ефективної потужності до індикаторної.
Його значення досягає 0,7...0,9.
Літрова потужність Nл (кВт/л) - відношення максимальної ефективної потужності двигуна до його робочого об'єму (літражу). Підвищуючи літрову потужність збільшенням частоти обертання колінчастого вала та застосування наслідування.
Питома ефективна витрата палива (г/кВт . год.) - це кількість палива в грамах, що витрачається двигуном на розвивання протягом 1 год. ефективної потужності в 1 кВт:
Це показник економічності двигуна.
В технічній характеристиці двигуна, як правило. Зазначають мінімальну питому витрату палива в разі його роботи за зовнішньою швидкісною характеристикою, яка становить для дизелів 200...230 г (кВт . год.), а для карбюраторних двигунів - 265...305 г/кВт . год.).
Зовнішня швидкісна характеристика двигуна - це графічна залежність основних показників його роботи від частоти обертання колінчастого вала за умови повної подачі палива. Цю характеристику дістають експериментально під час випробування нового двигуна (після його обкатки).
2.ТЕХНІКА БЕЗПЕКИ ПРИ ЗВАРЮВАННІ
Відповідальність за дотримання техніки безпеки несе адміністративно-технічний персонал підприємств, майстри, виконроби, спеціальні працівники з техніки безпеки.
Державний контроль за виконанням норм і правил з техніки безпеки здійснює інспекція Держнагляду охорони праці.
За дотриманням санітарних умов праці стежить Державна санітарна інспекція, за нормами пожежної охорони.
Державна інспекція пожежної охорони.
При налагоджуванні. Технічних оглядах, ремонті та експлуатації зварювального устаткування найнебезпечнішим є ураження людини електричним струмом. Тому особи, які обслуговують це устаткування, мають дотримуватись таких основних заходів електробезпеки:
- працювати тільки на справному та заземленому устаткуванні;
- не торкатися голими руками клем та струмоведучих частин зварювальних установок, кабелів без ізоляції або з пошкодженою ізоляцією;
- до початку робіт перевіряти цілісність зварювальних кабелів і кожному переміщенні їх не допускати ушкодження ізоляції, стикання їх з водою, маслом, сталевими канатами, трубопроводами з горючими газами та киснем і гарячими трубами;
- гнучкі проводи електрокерування значної довжини слід розміщувати у гумових або брезентових рукавах. Захищати зварювальні кабелі від ушкоджень і при необхідності додатково обмотувати їх брезентовою стрічкою;
- не використовувати як зворотний провід зварювального кола контури заземлення. Труби санітарно-технічного обладнання. металоконструкції завершених будівель та технологічного обладнання;
- не застосовувати для зварювання в особливо небезпечних умовах установки без пристроїв автоматичного вимкнення напруги неробочого ходу або його обмеження до напруги 12 В з витримкою часу не менш як 0,5 с після розімкнення кола.
При експлуатації устаткування слід пам'ятати, що напруга неробочого ходу зварювальних трансформаторів, працюючих без пристрою зниження неробочого ходу, не повинна перевищувати 70-75В, зварювальним агрегатом і живильною мережею не повинна бути більшою за 10 м.
Основні вимоги щодо налагодження, кваліфікованого монтажу, експлуатації та догляду наводяться в технічній документації на зварювальне устаткування, яка входить до комплекту поставки зводу - виробника. Електричний монтаж має виконуватися згідно з "Правилами обладнання електротехнічних установок". Перед монтажем нове устаткування розконсервовується. З поверхні деталей знімається консервуючи мастило та захисний папір.
Ввімкненою

 
 

Цікаве

Загрузка...