WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Загальна будова і робочий цикл двигуна внутрішнього згорання, техніка безпеки при зварюванні, характерні причини виникнення пожеж - Контрольна робота

Загальна будова і робочий цикл двигуна внутрішнього згорання, техніка безпеки при зварюванні, характерні причини виникнення пожеж - Контрольна робота


Контрольна робота
Загальна будова і робочий цикл двигуна внутрішнього згорання, техніка безпеки при зварюванні, характерні причини виникнення пожеж.
ЗМІСТ
1. Загальна будова і робочий цикл двигуна внутрішнього згорання.
2. Техніка безпеки при зварюванні.
3. Характерні причини виникнення пожеж.
4. Список літератури.
1. ЗАГАЛЬНА БУДОВА І РОБОЧИЙ ЦИКЛ ДВИГУНА ВНУТРІШНЬОГО ЗГОРАННЯ.
Двигун внутрішнього згорання -це тепловий двигну, усередині якого відбуваються спалювання палива й перетворення частини теплоти, що виділилася, на механічну роботу.
Двигуни внутрішнього згорання бувають:
- поршневі, в яких усе робочий процес здійснюється в циліндрах;
- без поршневі, газотурбінні, в яких робочий процес послідовно здійснюється у повітряному компресорі, камері згорання та газовій турбіні. На переважній більшості сучасних авто: установлюють поршневі двигуни внутрішнього згорання.
- За способом сумішоутворенням й запалюванням палива автомобільні поршневі двигуни поділяються на дві групи:
1) із зовнішнім сумішоутворенням і примусовим займанням палива від електричної іскри (карбюраторні й газові);
2) із внутрішнім сумішоутворенням і займанням палива від стикання з повітрям, нагрітим внаслідок його сильного стискання в циліндрі (дизелі).
Двигун внутрішнього згорання складається з таких систем: кривошипно-шатунного механізму; механізму газорозподілу; системи охолодження; системи мащенні; системи живлення; системи запалювання (тільки в карбюраторних двигунах).
Кривошипно-шатунний механізм слугує для перетворення зворотно-поступального руху поршня на обертальний рух колінчастого вала.
Механізм газорозподілу забезпечує своєчасне заповнення циліндрів пального сумішшю (або повітрям) і видалення з них відпрацьованих газів.
Система охолодження призначається для підтримання оптимального теплового режиму двигуна.
Система мащення забезпечує змащування тертьових поверхонь двигуна, подачу до них оливи, часткового охолодження їх, видаляння з них відпрацьованих газів.
Система живлення дизеля забезпечує очищення повітря й палива, впорскування палива в циліндр під високим тиском у дрібно розпиленому вигляді та видаляння продуктів згоряння.
Система запалювання забезпечує займання пальної суміші в циліндрах карбюраторного двигуна й містить джерело електричної енергії та перетворювач низької напруги системи електрозабезпечення автомобіля на високу напругу свічки запалювання, іскра від якої запалює пальну суміш у циліндрі двигуна в потрібний момент.
Поршневий двигун складається з циліндра і картера, який знизу закрито піддоном. Усередині циліндра переміщується поршень з компресійними (ущільнювальними) кільцями, що має форму стакана з днищем у верхній частині. Поршень через поршневий палець та шатун зв'язаний із колінчастим валом, що обертається в корінних підшипниках, розташованих у картері.
Колінчастий вал складається корінних шийок, щік, шатунної шийки.
Циліндр, поршень, шатун і колінчастий вал утворюють кривошипно-шатунний механізм, який перетворює зворотно-поступальний рух поршня на обертальний рух колінчастого вала. Зверху циліндр накрито головкою із клапанами, відкриття й закриття яких точно узгоджуються з обертанням колінчастого вала.
Верхнє крайнє положення поршня в циліндрі, в якому його швидкість дорівнює нулю називається верхньою мертвою точкою (ВМТ), нижнє крайнє положення - нижньою мертвою точкою (НМТ). Відстань, що її проходить поршень від однієї мертвої точки до іншої, називається ходом поршня S, а відстань між осями корінних і шатунних шийок - радіусом кривошипа R.
Переміщення поршня від однієї мертвої точки до іншої спричинює повертання колінчастого вала на половину оберту. Об'єм над поршнем у положенні його у ВТМ називають об'ємом камери згорання (стискання) hc, а об'єм над поршнем, коли він перебуває у НМТ, - повним об'ємом циліндра Vа. Об'єм над поршнем у положенні й об'єм, що вивільнюється поршнем, коли той переміщується від ВМТ до НМТ, становить робочий об'єм циліндра (літраж) VR, л:
де Д - діаметр циліндра м;
S - хід поршня; дм. Неважко переконатися, що Vc + Vh = Va. Робочий об'єм усіх циліндрів багатоциліндрового двигуна називають літражем. Його визначають множенням робочого об'єму одного циліндра Vh на кількість циліндрів двигуна.
Відношення повного об'єму циліндра до об'єму камери згорання називають ступенем стискання: Е = Va/Vc. Ступінь стискання показує, в скільки разів зменшується об'єм суміші (або повітря), що міститься в циліндрі, коли поршень переміщується від НМТ до ВМТ.
У карбюраторних двигунах, які працюють на бензині, ступінь стискання становить 10...14, у дизелях - 14...21. Ступінь стискання - один із найважливіших параметрів двигуна, оскільки істотно впливає на його економічність і потужність: із збільшенням ступеня стискання двигуна його економічність і потужність підвищуються.
За цим показником дизелі економічніші, ніж карбюраторні й газові двигуни. Крім того, вони споживають нафтові палива дешевших сортів, пожежобезпечніші й мають великий ресурс до капітально ремонту (4000...800 тис. км пробігу автомобіля). Проте дизелі дорожчі у виробництві й мають більшу масу, ніж карбюраторні та газові двигуни.
Робочим циклом називається сукупність процесів, що періодично повторюються в циліндрі двигуна й зумовлюють його неперервну роботу. Процес (або процеси), який відбувається в циліндрі за один хід поршня, називається тактом. Робочі цикли більшості автомобільних двигунів здійснюються за чотири ходи поршня (такти), тому ці двигуни називають чотиритактними.
Під час першого такту (впускання) поршень перемішується від ВМТ до НМТ, впускний клапан відкритий, а випускний - закритий. У циліндрі створюються знижений тиск (0,08...0,09 Мпа), а температура підвищується до 90...125 оС.
На другому такті (стискання) поршень переміщується підвищений тиск *1,0...1,2 Мпо - в карбюраторних двигунах ф ,5...2,0 Мпа, а температура - 2000оС. У дизелі наприкінці такту стискання в циліндр через форсунку під тиском 15...20 МПА впорскується дрібно розпилене дизельне паливо. Змішуючись із розпиленим повітрям, паливо займається, внаслідок чого тиск у циліндрі підвищується до

 
 

Цікаве

Загрузка...