WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Розробка технологічного процесу механічної обробки чорнових заготовок з деревини - Дипломна робота

Розробка технологічного процесу механічної обробки чорнових заготовок з деревини - Дипломна робота

можлива також поява симетричних внутрішніх напружень. Тому пропонується склеювані поверхні щільної деревини робити більш шорсткими порівняно з поверхнями м'яких порід деревини. Встановлено, що шорсткіша поверхня, будучи склеєною, стає податливішою знижує внутрішні напруження.
Бруски склеюються в блоки по товщині й ширині за допомогою спеціальних пристосувань (струбцин, хомутів та ін.) пресів гвинтових, пневматичних і гідравлічних.
При склеюванні заготовок з щільної деревини по пластах окрайках і торцях застосовується обладнання безперервної або періодичної дії. Технологічний процес склеювання заготовок по пластях (товщині) складається з обробки їх по товщині, нанесенні на склеювані поверхні клею, формуванні пакетів пресуванні і технологічній витримці після склеювання.
Склеюють бруски у блоки по довжині, як правило на зубчастий тип. Так, з'єднання за міцністю поділяються на дві категорії: міцністю не менше як 75% і понад 60% порівняно з масивною деревиною. Зусилля при склеюванні зубчастого типа повинно бути: для хвойних порід Р = 20 і, Мпа, а листяних - на 20% більше ніж хвойних де t - крок шипа, мм. Для забезпечення самогальмування шипів при складанні нахил їх повинен бути не меншим за 1:8. а необхідний час пресування при складанні не меншим за 2 с. Склеюючи на зубчастий шин торцьове зусилля складання можна здійснювати за двом, схемами:
- при виготовленні безперервної стрічки з'єднаних заготовок у момент їх стискування проходить затискання - спеціальним гальмом попередньої заготовки і силова подача наступної за нею;
- швидке переміщення з достатнім зусиллям заготовок на початку входу в склеюючий пристрій і сповільнення їх переміщення на виході з пристрою.
У лініях безперервного склеювання заготовок по довжині виходить блок нескінченної довжини. Його по виході з липи ріжуть на мірні відрізки. Отримані мірні відрізки калібрують на поздовжньо-фрезерувальних верстатах і, якщо необхідно повторно склеюють по окрайці в щит. Прикладом безперервного склеювання заготовок по довжині на зубчастий шип може бути схема лінії, показана на рис. 6.
Рис. 6. Схема лінії склеювання заготовок по довжині на зубчастий шин: 1 - пульт: 2,3 - формування зубчастих шипів; 4 - з'єднання шипів; 5 - запресування; б - торцювання по довжині; 7 - приймальний роликовий стіл.
Для склеювання брусків по крайках використовуються різні щитоскладальні пристрої безперервної дії. Щитоскладальні верстати безперервної дії поділяються на два типи: за характером набору заготовок у щиті і напрямом переміщення їх відносно склеюваних поверхонь. Підготовка заготовок до склеювання полягає в обробці окрайків. У випадку використання заготовок, які за товщиною значно різняться між собою, необхідна також обробка по товщині.
Складальні верстати періодичної дії (рис. 6.) мають пневматичний притискний механізм з зусиллям до 20 кН.
За схемою (рис.6а) заготовки 1 з нанесеним на склеювані поверхні клеєм вкладаються на стіл одна до одної так, щоб їх торці в суміжних смугах були на різному рівні. Вкладені заготовки базують притискним валиком 2 і подають запресовуючим пристроєм 3 до електродів СВЧ 4, де відбувається прискорене склеювання. Після склеювання щит подається до пилки 5 і розрізається впоперек па мірні відрізки. Готові щити обробляються по товщині на рейсмусових або на широкострічкових шліфувальних верстатах.
Виготовлення щитів за схемою (рис. 7б) здійснюється таким чином. Заготовки 1, проходячи клеєвий пристрій 2 полаються до упора кінцевого вимикача 4 і пилкою торцюються на потрібний розмір. Далі заготовки подаються до затискного пристрою З і притискних шин 5, де сповільнюється їх рух, забезпечується потрібний тиск пресування і базування. При поступовому русі сформованого щита він потрапляє в зону дії СВЧ 6, склеюється, а пилкою 7 розрізається вздовж волоком па мірні відрізки.
а б
Рис. 7. Принципові схеми пристроїв для склеювання заготовок по окрайках и щити: а - склеювання паралельно переміщенню: 1 заготовка; 2 - притискні валики; З - механізм подачі і стискання; 4 - поле СВЧ; 5 - пилка, 6 - склеєний щит; б - склеювання перпендикулярно переміщенню: 1 - заготовка; 2 - механізм подачі і нанесення клею; 3 - механізм стискання; 4 - кінцевий вимикач; 5 - затискний пристрій; 6 - поле СВЧ, 7 - пилка.
Бруски склеюються в боки по товщині, ширині і довжині з використанням різних способів інтенсифікації тверднення клею або без них. При цьому необхідно дотримуватися норм відкритого і закритого просочування клею.
При виготовленні будівельних конструкцій вихідні заготовки спочатку склеюють по довжині, а потім по товщині; в меблевому виробництві, через менші поперечні розміри заготовок, склеювання проводять по довжині.
В столярному виробництві щити використовуються для виготовлення дверей, щитового паркету, паркетних дощок тощо.
2.8. Сучасне обладнання для склеювання брусків (рейок) в щити.
Прохідні клеїльні преси моделі Dimter ProfiPress L 2500 НF, які недавно появилися на ринку, користуються винятковим попитом. Мова йде про сучасні надійні установки, які забезпечують високу рентабельність при виготовленні щитових заготовок навіть малими партіями. Високопродуктивна і гнучка технологія пресування із застосуванням струмів високої частоти (СВЧ) для затвердіння клею дуже популярна нині у виробництві клеєних щитів з масиву,
Надії на те, що нова техніка може поліпшити якість продукції, в остаточ-ному підсумку виправдалися сповна. Виробники щитів особливо задоволені бездоганною міцністю клейових швів, якої вдається досягти лише при затвердінні клею в полі СВЧ. І якщо колись саме розбіжність по швах була основною причиною повернення проданих щитів, то тепер про дорогі рекламації на підприємстві практично забули.
Переналаштування на інші розміри щита - щоб уникнути невиправданих літрах дорогої сировини зводяться до найпростішого регулювання преса на потрібну товщину матеріалу. На всі пов'язані з цим дії ще приблизно 60 секунд, тоді як колись вони займали цілих 8 хвилин. При зміні ширини щита жодного втручання оператора не потрібно: підрівнювання рейок відбувається автоматично, по пересувному подовжньому упорі. Завдяки цьому навіть виробництво одиничних виробів стало рентабельним.
З упровадженням моделі ProfiPress L 2500 НF помітно підвищилася і якість рейкових щитів. Цьому зокрема сприяє використання пневматичних притисків, що забезпечують рівномірний розподіл тиску - як верхнього, так і бічного - по всій поверхні щита. У такий спосіб унеможливлюється зсув рейок у пакеті, а отже, зменшуються витрати на наступне калібрування щитів, надійніше дотримуються допуски.
Нині лінія ProfiPress L, на підприємстві НВS випускає за зміну до 400 кв. м щитових заготовок, виготовлених малими партіями. Це стало можливим завдякиістотному зменшенню обсягу підготовчо-заключних робіт і витрат на шліфування, а також більш швидкому затвердінню клею.

 
 

Цікаве

Загрузка...