WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Розробка технологічного процесу механічної обробки чорнових заготовок з деревини - Дипломна робота

Розробка технологічного процесу механічної обробки чорнових заготовок з деревини - Дипломна робота

склеювання І використання струмів високої і низької частот. Розглянемо їх детальніше.
Інтенсифікація склеювання за допомогою струмів високої частоти (СВЧ). Процес нагрівання кленового шару струмами високої частоти грунтується на використанні діелектричних властивостей клею. Для нагрівання клейового шару цим способом заготовки, що склеюються, розміщують між двома металічними пластинами - електродами, на які подається змінний струм високої частоти. Електроди й затиснені між ними заготовки, що склеюються (рис.7.5). утворюють прообраз конденсатора, в якому пакет, що склеюється є діелектриком, а електроди - обкладками конденсатора. Якщо подавати струм і па обкладки конденсатора, виникає поле, частота якого змінюється аналогічно до зміни електричних зарядів, тобто рівнозначно до частоти. Під дією змінного електричного поля в діелектрику, тобто в клейовому шарі склеюваного пакета, відбувається деформація і коливання молекул, на які затрачується частина енергії, що підводиться до конденсатора. Коливні рухи молекул викликають міжмолекулярне тертя і нагрівання клейового шару, за рахунок чого відбувається його тверднення. Таким чином, електрична енергія витрачається при цьому на переборення сил міжмолекулярного тертя. Для того щоб викликати швидке й інтенсивне нагрівання клею, необхідна висока частота зміни зарядів на обкладках конденсатора. Вона повинна становити 10...30 МГц.
Рис 5.. Схема розміщення клейового шару відносно силових Ліній СВЧ: а - паралельне; 6 - перпендикулярне; в - її розсіяному полі.
Інтенсифікація склеюваним струмами нормальної (промислової) частоти. Виділену при проходженні струму теплоту можна підводити до клейового шару різними способами попереднім нагріванням поверхонь, що склеюються (акумульованою теплотою), виділенням теплоти провідником, що знаходиться в клейовому шві, прогріванням клейового шару за рахунок проходження через нього струму, прогріванням кондуктивним і радіаційним способами.
Названі способи забезпечують різну ефективність. Так, при використанні способу акумульованої теплоти поверхні, що склеюються, попередньо нагріваються контактом з електронагрівачем. Оптимальна температура нагрівача становить 200 °С. час прогрівання - 6 хв. За температур, вищих від оптимальних, поверхня деревини підгоряє. На нагріті таким способом поверхні заготовок швидко наноситься клей і вони з'єднуються під пресом. Можна нагрівати тільки одну з поверхонь, що склеюються. При цьому уникається небезпеки передчасного загусання нанесеного клею.
Нагрівання клею електричним провідником полягає втому, на нанесену поверхню заготовки клейового шару накладають електропровідну металеву сітку. Поверхні заготовок стискаються і склеюваний блок запресовується. Металева сітка виступаючими кінцями з'єднується з джерелом струму промислової частоти.
Аналогічним процесом можна прискорювати процес клейового шару, якщо його зробити електропровідним. Для цього до клею додають сажу, яка робить його електропровідним. Слід зазначити, що додавання до клею які дещо знижує його клеючі властивості. Надмірна кількість іржі призводить до повної втрати клеєм клеючих властивостей. розглянутий спосіб інтенсифікації склеювання безпосереднім нагріванням клейового шару застосовується при виготовленні склєнних ферм, балок, арок тощо.
За кондуктивного (електроконтактного) нагрівання теплота від нагрівача до клейового шару передається через деревину. Такий спосіб ефективний при склеюванні тонких шарів деревини, особливо при личкуванні. У цьому випадку нагрівник являє собою топку металеву пластину, по якій проходить струм. Якщо цю пластину контактувати, зокрема з личкуванням, то вона нагрівається і через неї передається лота до клейового шару.
Клейовий шар радіаційним способом нагрівається тенами через деревину або деревинні матеріали.
Оскільки інтенсифікація процесів склеювання за рахунок перетворення електричної енергії в теплову відбувається з відповідними втратами, то відсоток використання цієї теплоти буде різним: при використанні СВЧ - 40%, опором в клейовому шарі - 10%, кондуктивним способом - 20% і радіацією ТЕН - 25%.
Використовуючи різні способи інтенсифікації процесів склеювання, необхідно дотримуватися відповідних правил техніки безпеки. Особливо це стосується використання струми високої частоти. З метою безпечної роботи при використання кондуктивного способу нагрівання вихідна робоча установки не повідна перевищувати 12 В.
2.7. Склеювання брусів
При виготовленні столярно-меблевих виробів широко застосовується склеювання брусків у блоки по товщині, ширині, довжині. Це зумовлено необхідністю переробки і раціонального використання низькосортної та тонкомірної пилопродукції. Оскільки в столярно-меблевих виробах, зокрема, у віконних, дверних блоках, стільцях та інших виробах, які через значні розміри, в ряді випадків, неможливо виготовити з цільної деревини, то застосовується склеювання. Склеювання тонким короткомірних матеріалів дає можливість одержати заготовки погрібних розмірів, з кращими фізико-механічними властивостями і, головне, більш раціонально використати деревину.
Основними технологічними операціями при склеюванні брусків с добирання матеріалу, формування чорнових заготовок, формування чистових заготовок за розмірами, шорсткість поверхонь і розміщенням річних кілець, нанесення клейового розчину на одну або дві склеювані поверхні, формування пакетів пресування з витримкою до схоплення клею й технологічна витримка.
До заготовок, що готуються до склеювання, ставляться відповідні вимоги. Вони особливо високі для заготовок, які використовуються для виготовлення несучих конструктивних елементів виробів. Це здійснюється відповідно до діючих стандартів. Вимоги до якості деревини в різних шарах клеєних конструкцій. Ці стандарти передбачають три категорії якості деревини, що застосовується в розтягненій і стисненій зонах склеєних конструкцій.
Межа міцності деревини, що застосовується при виготовленні несучих клеєних конструкцій, повинна бути не меншою ніж, МПа:
- розтяг - 55,
- згин - 50,
- стиск - 30,
- сколювання -4.
Щодо вологості, то для склеювання рекомендується застосовувати деревину з дещо меншою вологістю. Ставляться відповідні вимоги до точності розмірів заготовок для склеювання, якості склеюваних поверхонь. Хвилястість склеюваних поверхонь повинна бути для хвойних порід 5 мм і листяних - 3 мм. Шорсткість поверхонь не повинна перевищувати значення Rm 200 мкм. При виготовленні клеєних конструкцій, які мають запас міцності, що значно перевищує розрахункові вимоги до якості деревини, шорсткість поверхонь, що склеюються, може бути не більшою Rm 300 мкм.
У технології виробництва необхідно також враховувати забезпечення потрібної якості клеєних конструкцій, зокрема належну їх формостійкість. Зокрема для попередження можливої зміниформи склеєних щитів їх виготовляють з брусків шириною 15 ... 70 мм. При використанні в клеєних інструкціях деревини різних порід

 
 

Цікаве

Загрузка...