WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Розробка технологічного процесу механічної обробки чорнових заготовок з деревини - Дипломна робота

Розробка технологічного процесу механічної обробки чорнових заготовок з деревини - Дипломна робота

поверхні використовують розпилювання. Цей спосіб є універсальним.
2.5. Режими склеювання
Режим склеювання, як і кожний технологічний режим виконання різних операцій, охоплює сукупність факторів, за яких виконується дана операція. Що стосується режиму склеювання, то він повинен охоплювати такі основні фактори: кількість клею, який наноситься на одиницю поверхні, тиск і температурні умови при пресуванні пакета, час витримування в пресі, температура деревини й приміщення, час витримування до запресовування тощо. Режим склеювання завжди необхідно добирати відповідно до властивостей даного виду клею. Розглянемо основні фактори режиму склеювання.
41. Кількість клею. Кількість клею який наноситься на одиницю площі, визначає товщину клеєного шару і його витрати. Якщо наносити на поверхню більш ніж потрібно клею, якість склеювання погіршується і зростають його витрати, якщо його менш ніж потрібно - товщина клейового шару може бути недостатньою для отримання якісного склеювання. Слід мати на увазі, що на оптимальну кількість клею впливає шорсткість поверхонь склеювання, вид клею та ін.
При склеюванні деревини і деревинних матеріалів витрата клею становить 110 - 350 г/м2 залежно від конкретних умов.
2.Тиск і час запресовування. Тиск при склеювання необхідний для щільного контакту поверхонь, що склеюються і змочування їх клейовим розчином по всій довжині і ширини склеювання. Під піском клей краще проникає у відкриті пори деревини. Цим підвищується площа склеювання. При наявності тиску надлишок нанесеного клею видавлюється і це не сприяє утворенню товстого і водночас неміцного клейового шару. Надлишковий тиск може сприяти видаленню клею й утворенню топких і неміцних плівок.
Рис. 2. Секційний гвинтовий прес: 1 - основа; 2 - нерухома плита; З - рухома плита: 4 - стояк: 5 - гвинт; 6 - верхня траверса
Необхідний тиск при запресуванні залежить від виду клею, його в'язкості, якості підготовки поверхонь для склеювання, наявності покоробленості заготовок, що склеюються. Зусилля пресування при склеюванні становить 0,05...2,.5 МПа. Для створення тиску використовуються гвинтові, пневматичні і гідравлічні преси.
При склеюванні необхідно створити такий тиск пресування, який забезпечував би товщину клейового шару 0,1...0,15 мм. використовуючи гвинтові преси (рис.2), необхідно забезпечити відповідний питомий тиск пресування.
Як пристрої для створення потрібного тиску при склеюванні використовуються пневматичні преси. Тиск створюється повітрям, яке подається в пневматичну камеру.
В загальному зусилля при запресуванні залежить від клею, склеюваних матеріалів і коливається в межах 0,5 ... 2,5 МІІа.
Рис. 4. Принципова схема гідравлічного перса: 1 - бак для масла: 2- крап: 3 - робочий циліндр;
- плунжер робочого циліндра: 7 - рухома плита; 6 - нерухома плита; сформований пакет щитів: 8 - з'єднувальна труба: 9 - манометр; 10 - магнітний клапан: 11 - поршень насоса: 12 - циліндр насоса: 13 всмоктувальний клапан; 14 всмоктувальна труба.
Час витримування під пресом залежить від швидкості тверднення (схопленим) клею і тих напружень, які можуть виникнути її процесі склеювання. При утворенні внутрішніх напружень, наприклад, якщо склеювати з одночасним гнуттям час витримки під пресом повинен бути більшим. Час схоплення, або тверднення клею залежить від його виду, температури, за якої здійснюється запресовування (з підігріванням або без нього), вологості деревини і температури навколишнього середовища. Загалом, час витримування під тиском пакетів, що склеюються, знаходиться в межах 30 с ... 6 год. залежно ні умов склеювання.
Температура деревини і) приміщення та час просочування клею. Температура деревини й приміщення та час витримування заготовок з нанесеним па них клеєм до запресовування зумовлені взаємопов'язаними факторами. Оскільки під час витримування заготовок нанесений на них клей підсихає, то відповідно він підвищує свою в'язкість і через певний час може втратити клеючі властивості. Через не робочий розчин клен слід готувати дещо меншої концентрації, тому що будучи нанесеним па деревину, він частково втрачає вологу, а враховуючи деякий час витримування, набуває потрібного.
Розрізняють два періоди витримування (просочування) заготовок з нанесеним клеєм: відкритий період, коли заготовки з клеєм залишають відкритими, і закритий , коли заготовки з нанесеним клеєм складають у пакети, тобто підготовляють ракети для завантаження в прес. Час відкритого і закритого просочування залежить від температури деревини й навколишнього середовища, а також марки клею. Як правило, температура деревини й приміщення, в якому відбувається процес склеювання, повинна знаходитися в межах 19 ... 25°С.
При склеюванні набуває чинності поняття про клеєснроможність клею. Вона визначається проміжком часу від нанесення клею на поверхню деревини до повної втрати клеючих властивостей. Деякі параметри режиму склеювання, клеєспроможність різних марок клеїв наведені в табл.1.
2.6. Інтенсифікація процесу склеювання
Інтенсифікація процесу склеювання полягає в прискоренні тверднення кленової плівки, яка нанесена на поверхні заготовок, що склеюються. Процес тверднення клею прискорюється двома способами: хімічним і тепловим.
Хімічний спосіб полягає в додаванні до клейового розчину прискорювачів, при дії яких клей полімеризується, тобто переходить у твердий етап. Прикладом прискорення процесів Вклеювання хімічним способом може бути додавання до вихідного матеріалу для клею хлористого амонію, щавелевої кислоти, молочної кислоти, гасового контакту Петрова (нафтової сульфокислоти), параформу тощо. При гарячому склеюванні карбомідоформальдегідними клеями до них перед використанням додають водний розчин хлористого амонію, а при холодному - розчин щавелевої кислоти.
Інтенсифікацію процесу склеювання тепловим способом можна поділити на три види:
- нагрівання клейоного шару за рахунок тепла попередньо накопиченого (акумульованого) в заготовках до склеювання;
- нагрівання клейового шару через деревину в процесу склеювання;
- безпосереднє підведення теплоти до клейового шару.
Нагрівання клейового шару акумульованою теплотою може бути одностороннім і двостороннім. Цей процес полягає в короткочасному нагріванні заготовок до нанесення на них клею потім нанесення клею і швидке змикання поверхонь. Частіш, застосовується одностороннє нанесення клею. При цьому клей наносять на поверхню ненагрітої заготовки, а потім з'єднуючі. її з нагрітою до температури 150 ... 200°С і швидко запресовують. Тепло передається від нагрітої заготовки до клею і він швидше твердіє. Інші два види нагрівання клейового шару можна здійснити: струмом високої і нормальної частоти, нагріванням плит, між якими знаходяться запресовані заготовки. Останній спосіб широко застосовується на практиці Перспективними в інтенсифікації процесу

 
 

Цікаве

Загрузка...