WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Системи стандартів, їх призначення. Стандарти та штрихове кодування. Основні етапи забезпечення якості. - Реферат

Системи стандартів, їх призначення. Стандарти та штрихове кодування. Основні етапи забезпечення якості. - Реферат

товарів. Тому Європейська Асоціація "EAN-anternafional" розбила власний 13-розрядний код.
Система кодування виявилась вдалою і до неї багато приєднались країн.
На сьогодні штрих-кодами EAN користуються 97 країн світу. При цьому об'єктами кодування штриховими кодами є інструкційні символи-цифри, букви, службові знаки. Штрихові коди в залежності від їх структури поділяються на: цифрові та буквенноцифрові, дискретні; безперервні; двохцифрові; двохнаправлені, контролепридатні, з фіксованою довжиною коду; із змінною довжиною коду; з різною інформаційною щільністю.
Найпоширенішими в економічно розвинених країнах є такі штрих коди "2 з 5" або "2 з Industrial"; " 2з 3 чергуванням чи INF (Interieayed TWO of Fiwe); 93; Cooaoar 128 AEN (Europan, Article Numder) UPC (Unifortn Proclukt Cocle).
Звичайно, українська продукція, щоб конкурувати з іноземною на зовнішньому і внутрішньому ринках, також повинна бути марковано штрих кодами.
Для вирішення цієї задачі була розроблена Державна програма переходу України на міжнародну систему обліку та статистики, яка передбачає створення Національної нумераційної організації та розробку комплексу стандартів для системи штрихового кодування, технічних і програмних засобів нанесення штрихових кодів, науково-технічної документації, що регламентують її застосування.
В плані виконання Програми, Постановами кабінету Міністрів України № 180 від 11.03.93 р. на № 326 від 04.05.93 р. було прийнято рішення у галузі штрихового кодування в Україні.
30.10.94 р. Європейська Асоціація прийняла рішення про членство України в Асоціації товарної нумерації - EAN - Україна" 12.12.94 р. Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 821 "Про асоціацію товарної нумерації України - "EAN -Україно".
Держстандарт України в 1995 р. видав такі нормативні документи в галузі штрихового кодування.
ДСТУ 3144-94 Штрихове кодування. Терміни.
ДСТУ 3145-95 Штрихове кодування. Загальні вимоги.
ДСТУ 3146-95 Штрихове кодування. Марнування об'єктів ідентифікації. Форми.
ДСТУ-3145-95 Штрихове кодування, марнування об'єктів ідентифікації. Форми та розташування штрих кодових позначок EAN на тарі на пакування товарної продукції.
КНД 50-051-95. Штрихове кодування.
Вибір і застосування штрихових кодів. Основні положення.
Згідно з цими нормативними документами, в України можуть використовуватися такі штрихові коди EAN-13 (EAN-8), INF, 128, 39.
Характеристика їх детально наведена в КНД 50-05-95.
Міністерство зовнішньоекономічних зв'язків і торгівлі в 1996 видало наказ, згідно з яким з 01.01.2000 р. всі товари, що реалізуються через роздрібну торгівлю, повинні макетуватися штрихкодами - тринадцяти - або восьмирядними і восьмирозрядні присвоюються тільки у виняткових випадках для малих товарів поверхня упаковки яких не перевищує 40 кв. см.
Штрих-код EAN містить таку інформацію. Перші дві або три цифри називаються префіксом і позначають країну виробника продукції. Деякі країни, які вступили в EAN першими (Бельгія, Данія, Великобританія, Франція та інші) встигли одержати дворозрядні префікси, а коли мода на штрих-коди стала поширюватися в усьому світі, було вирішено економити номери і присвоювати трьохрозрядні префікси. Так. Україні присвоєно префікс 482, а інші країни мають префікс наведений в Додатку 2.
Остання цифра штрих-коду є контрольною. Вона служить для того. щоб після зчитування коду апарат міг переконатися щоб він зрозумів все правильно. В її розрахунку використані всі цифри коду, а тому, якщо хоч одна з них зчитана неправильно, результатом не розпізнається і апарат подасть сигнал про те, що необхідно поновити зчитування.
Всі інші цифри позначають підприємство і товар. Система кодування розроблено таким чином, що кожний товар, виготовлений в будь-якій точці світу, має свій власний код до того ж неповторний і не може бути сплутаний ні з якими іншими. Міжнародний товарний код EAN присвоюється продукції Асоціацією товарної нумерації України відповідно до рекомендації Міжнародної асоціації товарної нумерації і державних стандартів України.
Є ще так звані внутрішні коди. Призначені для товарів, що не мають єдино ціни. Так, якщо в магазині розвішують яку-небудь продукцію (наприклад ковбасу), то її присвоюють внутрішній код, декілька розрядів якого передбачені для зазначення маси. І прямо на місці за допомогою спеціальних пристроїв макетується кожний кусок. Тоді касовий апарат може сам у відповідності з масою розраховувати ціну покупки. Але експортувати товар з таким кодом не можна.
Проблема, яка постала перед нашою торговельною системою полягає в тому, що штрих-коди має лише незначна частина вітчизняної продукції, і для одержання їх підприємство повинно спочатку вступати в Асоціацію товарної нумерації, України, заплативши вступний внесок і членський внесок за перший рік та за присвоєння штрих-кодів і консультацій спеціалістів. Все це потребує значних коштів (до 600 доларів), що може бути не по кишені багатьом підприємствам, особливо малим.
Регламентуються нормативним документом БСТУ 3413-96 і в загальному випадку містить:
- подання та розгляд заявки на сертифікацію продукції;
- прийняття рішення за заявкою з зазначенням схеми (модуля) сертифікації;
- атестацію виробництва продукції, що сертифікується, або сертифікацію системи якості. Якщо це передбачено схемою сертифікації;
- відбирання ідентифікацію зразків продукції та їх випробування;
- аналіз одержаних результатів та прийняття рішення про можливість видачі сертифікату відповідності та надання ліцензій;
- видачу сертифікату відповідності. Що виданий закордонним або міжнародним органом;
- технічний погляд за сертифікованою продукцією під час її виробництва;
- інформацію про результати робіт з сертифікації.
Подання та розгляд заявки. Для проведення сертифікації продукції заявник (включно іноземний) подає до акредитованого органу з сертифікації продукції заявку відповідної форми, яка повинна бути розглянута, і ми пізніше одного місяця після її подання заявник повинен одержати рішення, яке містить основні умови сертифікації.
Копії рішення направляються:
- до органу з сертифікації системи якості (в разі необхідності);
- до випробувальної лабораторії, що буде проводити випробування;
- до

 
 

Цікаве

Загрузка...