WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Системи стандартів, їх призначення. Стандарти та штрихове кодування. Основні етапи забезпечення якості. - Реферат

Системи стандартів, їх призначення. Стандарти та штрихове кодування. Основні етапи забезпечення якості. - Реферат


Реферат на тему:
Системи стандартів, їх призначення. Стандарти та штрихове кодування. Основні етапи забезпечення якості.
План
1. Системи стандартів, їх призначення, коло питань які вони регламентують. Стандарти та штрихове кодування.
2. Вибір та застосування штрихових кодів. Структура та характеристика найпоширеніших штрихових кодів.
3. Порядок та виконання функції. Основні етапи забезпечення якості.
В Україні розроблено перші п'ять стандартів державної системи стандартизації [4], основні положення якої розглянуті в п.13. Стандарти державної системи стандартизації позначаються перед номером стандарту цифрою 1.
Єдина система постійно діючих технічних і організаційних вимог, що забезпечують взаємний вибір конструкторською документацією без її переоформлення між країнами СНД, галузями промисловості і окремими підприємствами, розширення уніфікації продукції при конструкторській розробці, спрощення форми документів і скорочення їх номенклатури, а також єдність графічних зображень: механізовану і автоматизовану розробку документів і, найголовніше готовність промисловості до організації виробництва будь-якого виробу на якому завгодно підприємстві в найкоротший термін.
Системи стандартів ЄСКД позначаються перед номером стандарту цифрою. Єдина система технологічної документації (ЄСТД).
Ця система встановлює обов'язків порядок розробки, оформлення і збереження всіх видів технологічної документації на машино- і приладобудівних підприємствах країни для виготовлення, транспортування, встановлення і ремонту виробів цих підприємств. На основі технологічної документації здійснюють планування, підготовку і організацію виробництва, встановлюють зв'язки між відділами і цехами підприємства, а також між виконавцями (конструктором, технологом, майстром, робітником).
Єдині правила розробки, оформлення і збереження технологічної документації та інші підприємства.
Стандарти ЄСТД позначаються перед номером стандарту цифрою 3.
Державна система забезпечення єдності вимірювань (ДСВ).
Ця система відіграє в наш час особливу роль. В сучасній промисловості затрати праці на виконання вимірювань складають в середньому 10% загальних затрат праці на всіх стадіях створення і експлуатації продукції, а в окремих галузях промисловості досягають 50-60% (електронна, радіотехнічна та інші).
Ефективність цих затрат визначається достовірністю і порівнюваністю вимірювань, які можуть бути досягнуті лише в умовах добре організованого метрологічного забезпечення господарства країни. Стандарти ДСВ позначаються перед номером стандарту цифрою 8.
Система стандартів безпеки праці (ССБП). Ця система встановлює єдині правила і норми, що стосуються безпеки людини в процесі праці. Введення зниження виробничого травматизму і професійних захворювань.
Стандарти ССПБ призначаються перед номером стандарту цифрою 12 підготовки виробництва (ЕСТПВ).
Це комплекс міждержавних стандартів і галузевих систем технологічної підготовки виробництва, при виконанні вимог яких створюються умови для скорочення строків підготовки виробництва, освоєння і випуску продукції заданої якості, забезпечення високої гнучкості виробничої структури і значної економії трудових матеріальних і фінансових ресурсів.
Одним з найважливіших принципів закладених в ЄСТПВ, є тинізація технологічних процесів виготовлення уніфінансових об'єктів виробництва і засобів технологічного оснащення на основі їх класифікації і групування за подібним конструктивно-технологічними ознаками, що створює основу для підвищення рівня типових технологічних процесів. Впровадження цього принципу дає можливість в кілька разів скоротити строки підготовки виробництва нових виробів і обсяг розробляються технологічної документації.
Типові технологічні процеси базуються на використанні прогресивних вихідних заготовок. Передових методів обробки деталей, стандартних засобів технологічного оснащення. Прогресивних, технологічних рішень.
Стандарти ЕСТПВ позначаються перед номером стандарт цифрою 14. Система розробки і постановки продукції виробництво (СРПВ).
Це система правил, що позначають порядок проведення робіт по створенню, виробництву і використанню продукції, встановлених відповідними стандартами.
Це система правил. що позначають порядок проведення робіт по створенню, виробництву і використанню продукції, встановлених відповідними стандартами.
Основне призначення СРПВ полягає у встановленні організаційно-технічних принципів і порядку проведення робіт по створенню постановки на виробництво застарілої неефективності і не відпрацьованості продукції, скороченню строків розробки і освоєння та своєчасному оновленню продукції.
Стандарти СРПВ регламентують:
- порядок проведення науково-дослідницьких і експериментально-конструкторських та технологічних робіт, патентних досліджень, що включають дослідження технічного рівня і тенденції розвитку техніки;
- вимоги до продукції, яку належить розробити ї освоїти, порядок видання, контролю і підтримання цих вимог на всіх стадіях життєвого циклу продукції та знаття її з виробництва;
- порядок постановки продукції на виробництво (в тому числі раніше освоєної на інших підприємствах продукції і продукції, що виготовляється за ліцензіями зарубіжних фірм), здійснення авторського нагляду при освоєнні і виробництві продукції;
- вимоги до зразків - еталонів товарів. Правила їх узгодження затвердження;
- порядок зняття застарілої продукції з виробництва з урахуваннями інтересів споживачів і своєчасної заміни такої продукції більш сучасною.
Стандарти системи СРПВ позначаються перед номером стандарту цифрою 15.
Стандарти та штрихове кодування. Позначення товарів чисельними кодами вперше з'явилось 25 років тому назад в США при продажі алкогольних напоїв. Процес продажу полягав у тому, що продавець прикладав до штрих-коду нанесеного на товар, скануючий пристрій, який миттєво зчитував код і визначав ціну. Вся процедура займала кілька секунд.
Система сподобалась, і до неї приєднались інші товаровиробники, а незабаром у США практично вся продукція маркувалась 12-розрядними штрикодами. Через п'ять років американський приклад наслідувала і Європа. Але досвід США показав, що 12 розділів може бути недостатньо для нумерації всіх виготовлених

 
 

Цікаве

Загрузка...