WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Збивальні машини (кондитерські) - Реферат

Збивальні машини (кондитерські) - Реферат

а після опускають фіксатор. Для збивання мусу, вершків, яєчно-білково-цукрової суміші закріплюють прутковий збивач, дня збивання інших сумішей - чотирилопасний.
Після цього тумблером, розташованим на корпусі машини, вмикають двигун і, обертаючи рукоятку, одержують необхідну швидкість руху збивача. Обертання рукоятки за годинниковою стрілкою приводить до збільшення швидкості руху збивача, проти годинникової стрілки - до її зменшення.
Мус, вершки, майонез тощо збивають при великій швидкості обертання збивача. Після закінчення збивання швидкість обертання збивана зменшують, двигунвимикають, із вала знімають збивач, із кронштейна - бачок. Збивач і бачок звільнюють від залишків продуктів, промивають 0,5%-ним розчином соди і гарячої води. Корпус машини протирають м'якою тканиною.
Не рідше одного разу на місяць гвинтову пару і направляючі штока повзунка електродвигуна змащують солідолом. Змащування у редукторі обновлюють не рідше 1 разу на шість місяців.
Збивальна машина МВ-60. Машина призначена для перемішування й збивання різних продуктів на великих кондитерських фабриках, цехах підприємств громадського харчування.
Складається вона з плити, станини, електродвигуна, коробки швидкостей, бака, візка, збивача. Чавунна плита служить опорою машини. На ній є чотири отвори під фундаменті болти та болт для під'єднання заземлювальної шини.
Станина представляє собою пустотілий чавунний стояк прямокутного перерізу. На станині встановлена коробка швидкостей, за допомогою якої передається рух від двигуна до збивача та здійснюється зміна швидкості його обертання. На коробці швидкостей є горловина з валом підбирання потужності, яка забезпечена двома затискачами.
В горловині почергово можуть бути закріплені змінні механізми, які входять до комплекту машини.
Для кріплення бака машина має кронштейн із затискачами, який забезпечений механізмом піднімання та опускання кроншейна. Для зменшення розбризкування продуктів при їх збиванні, на баку може бути влаштована спеціальна надбавка.
Машина комплектується трьома збивачами: прутковим, гако-подібним, плоскорешітчастим.
Візочок, який входить до комплекту машини, служить для транс-портування бака. На корпусі машини розміщені кнопковий пускач, маховик піднімання та опускання кронштейну, рукоятка перемикання швидкостей з позначенням 1-ої, 2-ої та 3-ої швидкостей та вікно для контролю рівня змащування в коробці швидкостей.
Правила експлуатації машини МВ-60
Перед початком роботи на порожній бак насаджують надставку, а потім розміщують в ній один з трьох змінних збивачів. Після цього бак закріплюють на кронштейні, а на вертикальному валу фіксують змінний збивач, для чого насаджують його на вал хвостовиком і провертають проти годинникової стрілки до упору. При цьому штифт вала повинен попасти в паз хвостовика збивача.
Після цього бак завантажують продуктами і, обертаючи маховик, піднімають кроншейн з баком до верхнього положення так, щоб зазор між збивачем і дном бака був не більше 5 мм, для пруткового - не більше 10 мм.
Таблиця 37
Технічні характеристики
Тип збивальної машини Ємність бачка Зміна швидкості Ном. потужність ел. двигуна, кВт Габаритні розмір, мм
Вага, кг
довжина ширина висота
MB -35 35 безступенева 8 750 1100 440 220
МВ-6 6 безступенева 0,18 450 550 300 35
MB -60 60 безступенева 1, 7 1250 615 1350 480
Таблиця 38
Основні несправності збивальної машини типу МВ-35
Несправності Причини Способи усунення
При вмиканні двигуна збивач не обертається Пробуксовка ременя, що виникає внаслідок: а) попадання масла на поверхю шківів або ременя варіатора; б) послаблення натягу ременя; в) зношування ременя варіатора Вимкнути двигун, зняти кришку й протерти шківи та ремінь. Посилити натяг ременя, пересуваючи кронштейн з двигуном. Замінити зношений ремінь новим
Невідповідність фактичної швидкості обертання збивача до швидкості, вказаної стрілкою на шкалі Розтягування ременя варіатора Послабити болти кріплення кронштейна двигуна й пересунути кронштейн, підсилюючи натяг ременя
Поява мастила в контрольній розетці фіксатора Неякісне ущільнення вала планетарного редуктора Замінити ущільнення
При завантаженні продуктів в бак, слід враховувати рекомендовані норми одноразового завантаження продуктів, які складають: при приготуванні тіста листкового, бісквіту, білка - не більше 15-18 кг, вершкового крему - не більше 35 кг тощо. Потім встановлюють рукоятку перемикання швидкостей у положення відповідне 1-ій швидкості.
Процес приготування деяких виробів виглядає так. Наприклад, для приготування повітряного тіста спершу промивають гарячою водою збивач та бак і охолоджують їх поточною холодною водою. Після цього в бак завантажують білки, попередньо охолодивши їх до 2 °С, при цьому необхідно враховувати, що збивання білка супроводжується значним збільшенням його об'єму (в 7 разів). Тому збивання слід починати на малій швидкості обертання збивана, а коли білки перетворюються в піноподібну масу й збільшуються у 2-2,5 рази в об'ємі, швидкість збивача слід збільшити. Збивання триває 20-25 хв.
Таблиця 39
Основні несправності збивальної машини типу МВ-60
Несправності Причини Способи усунення
При крайньому верхньому положенні кронштейна з баком збивач черкає дно бака Неправильне регулювання верхнього болта упору Викрутити регулювальний болт так, щоб при верхньому положенні кронштейна між дном бака й збивачем був зазор 5мм
Шум в коробці швидкостей та її надлишковий нагрів Відсутність змащування в коробці швидкостей та в підшипниках Провести змащування коробки швидкостей та підшипників
Поява мастила в контрольній розетці Спрацювався сальник. Послаблення кріплення кришки планетарного механізму Замінити сальник. Підтягнути гвинти кріплення кришки
Рукоятка перемикача швидкостей не фіксується в установленому положенні Послаблення натяжного гвинта, який притискає пружину Затягнути гвинт
Відтак у збиту масу додають цукор і на повільній швидкості перемішують суміш на протязі 1 -2 хв. Перевищення рекомендованих термінів збивання може привести до того, що маса осяде і її неможливо буде повторно збити до необхідного стану.
Перш ніж переключити машину з однієї швидкості на іншу, відмикають її двигун.
У процесі роботи слід дотримуватись правил експлуатації і бути обережним, щоб не травмувати руки.

 
 

Цікаве

Загрузка...