WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Збивальні машини (кондитерські) - Реферат

Збивальні машини (кондитерські) - Реферат


Реферат на тему:
Збивальні машини (кондитерські)
?
Збивальні машини призначені для збивання різних кондитерських сумішей та рідкого тіста. На підприємствах громадського харчування застосовують збивальні машини типів МВ-35, МВ-6, МВ-60 та ін.
Збивальна машина МВ-35 (рис. 3.48) складається з литого корпуса й основи. У верхній частині корпуса розміщений електродвигун, на валу якого щільно прикріплений нижній ведучий шків. На втулці нижнього шківа, на двох направляючих шпонках улаштований верхній ведучий шків, зверху придавлений пружиною. Ведучі шківи мають гнучкий зв'язок з двома веденими шківами шляхом паса. Верхній ведений шків щільно прикріплений на валу-шестерні, а нижній може рухатись по двох направляючих шпонках вниз або вверх. Чотири шківи утворюють варіатор швидкостей. Зміна швидкості обертання робочого шківа варіатора здійснюється за рахунок пересування нижнього веденого шківа варіатора повздовж осі вала-шестерні. Переміщення забезпечується за допомогою обойми, з'єднаної з нижнім веденим шківом, вилки, гвинта, гайки, маховика.
У передній частині машини за маховиком, розташована шкала, що показує число обертів робочого органу. Стрілка, яка вільно сидить на осі, одержує рух від повідка, з'єднаного вилкою маховика для зміни числа обертів варіатора.
Рис. 4. Збивальна машина типу МВ-35:
1 - бак, 2 - завантажувальний лоток, З - обруч, 4 - планетарний редуктор, 5 - маховик варіатора. 6 - кришка варіатора, 7 - станина, 8 - направляючі станини, 9 - маховик для піднімання кронштейна, 10 - кронштейн, 11 - змінний збивач.
Кріплення змінного збивача на робочому валу, сполученого з планетарним механізмом, здійснюється шляхом z-подібних вирізів, які є на валу та хвостовику збивача, а також фіксатора. Для розміщення бака машина оснащена кронштейном з двома вушками. Кронштейн має пристрій, який забезпечує його піднімання та опускання. Пристрій складається з двох круглих вертикальних направляючих, по яких на втулках рухається платформа.
З однієї сторони до платформи прикріплений кронштейн бака, з іншої - кронштейн, сполучений з кінематичною парою гвинт-гайка. Гвинт може приводитись в рух за допомогою рукоятки, яка розміщена у верхній частині машини.
На бічній стінці машини встановлений автоматичний вимикач для пуску та зупинки двигуна. До комплекту машини входять два змінні збивачі - прутковий й чотирилопасний і два баки.
Правила експлуатації МВ-35
Перед початком роботи збивачі й бак промивають 0,5%-ним розчином соди і гарячої води. Потім бак завантажують продуктами. Бак встановлюють на кронштейні. Для сполучення змінного збивана з вихідним валом планетарного механізму, фіксатор вала піднімають вверх, до упору, а хвостовик збивана вводять в z-no-дібний виріз вала, після чого фіксатор опускають. При цьому він своєю втулкою щільно обхвачує вал та хвостовик збивана.
Далі обертанням рукоятки механізму підйому встановлюють бак на необхідному рівні й вмикають двигун машини. Обертанням маховика варіатора встановлюють необхідну швидкість збивана, спостерігаючи за стрілкою на шкалі.
Рух від електродвигуна за допомогою варіаторного паса передається веденим шківом, а через них валу-шестерні. Від вала шестерні рух передається планетарному механізму й робочому органу (збивану).
При обертанні маховика-варіатора проти годинникової стрілки вилка піднімає обойму, а разом з нею і нижній ведений шків. Оскільки верхній шків не може рухатись, варіаторний пас відтісняється до периферійної частини шківа. Міжцентрова відстань між веденими та ведучими шківами постійна, тому переміщення паса тягне за собою підйом верхнього ведучого шківа, таким чином пас займає нове положення між шківами. При цьому робочий діаметр ведучих шківів зменшується, ведених -збільшується. Число обертів збивача зменшується.
При обертанні маховика за годинниковою стрілкою нижній ведений шків опускається, натяг паса послаблюється, і верхній ведучий шків пружиною опускається вниз. При цьому пас на ведучих шківах відтісняється до периферійної частини, а на ведених - наближається до їх осі. Робочий діаметр ведучих шківів збільшується, ведений - зменшується. Швидкість збивача зростає.
Стрілка показника числа обертів автоматично показуватиме на шкалі швидкість обертання збивача.
Регулювання швидкості дозволяється проводити тільки на ходу машини, при включеному двигуні. При необхідності через спеціальний лоток у кришці в бак добавляють продукти.
Після закінчення збивання зменшують швидкість обертання збивача, вимикають двигун машини, опускають кронштейн з баком, знімають з вала збивач із кройнштейна бака. Бак і збивач звільняють від залишків продуктів й промивають у гарячій воді. Просушують збивані в підвішеному стані.
Збивальна машина МВ-6. Машина застосовується головним чином в холодному цеху для приготування мусів, вершків, майонезу та інших виробів.
Складається машина з корпуса, приводу, бачка, збивача. Корпус виконаний у вигляді голоші з основою та консоллю. У верхній частині корпуса розміщений привід, який складається з електродвигуна, клиноремінного варіатора та зубчастих передач - циліндричної, конічної, планетарної.
Конструкція машини передбачає можливість переміщення електродвигуна шляхом обертання спеціальної рукоятки, розміщеної на корпусі. Переміщення двигуна приводить до зміни швидкості обертання, міжцентрової відстані між ведучим та веденим шківами варіатора. На корпусі машини розміщена шкала для показання числа обертів збивача й стрілка. Вісь стрілки з'єднана за допомогою важеля з тягами, закріпленими на повзуні електродвигуна, тому рух повзуна двигуна відхиляє стрілки на деякий кут. Для підсилення натягу паса (ременя) варіатора є спеціальний гвинт із контргайкою. Для кріплення бачка передбачений кронштейн з рукоятками-затискачами. Машина комплектується двома бачками та двома змінними збивачами - прутковим та чотирилопасним. Кріплення змінного збивача на валу здійснюється фіксатором.
Правила експлуатації МВ-6
Машину рекомендується встановлювати на столі, покритому гумовим ковриком, без додаткового кріплення.
Для приготування суміші в бачок завантажують продуктів не більше 2 кг, опускають в нього необхідний змінний збивач і закріплюють бачок на кроншейні.
Далі вихідний вал планетарного механізму з'єднують із зби-вачем, для чого піднімають уверх фіксатор, ставлять в фігурний паз вала хвостовик збивача,

 
 

Цікаве

Загрузка...