WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Автоматизація лінії виробництва морозива - Курсова робота

Автоматизація лінії виробництва морозива - Курсова робота

для наповнення розплавленою глазур'ю, підтримання в глазурі температури 35°С, глазурування брикетів морозива.
Вузол складається з двохстінної ванни, в якій утримується розплавлена глазур; столика, який приставлений до ванни, для збирання капель глазур ковша, в якому відбувається глазурування морозива.
Піднімання і опускання ковша відбувається за допомогою гідроциліндра.
Ванна встановлюється за допомогою кронштейна на станині під головкою для глазурування.
Нагрівання глазурі у ванні відбувається за допомогою електронагрівача, який вмонтований у сорочку ванни, через воду, яка заливається в сорочку.
Температура води, а відповідно і глазурі, підтримується автоматично.
Миючий пристрій Л5-ОЕК призначений для промивання каруселі формочками після роботи.
Він складається із стійки, яка кріпиться з допомогою кронштейнів на шинах розподілювача розсолу. На стійці встановлюється розпилювач, який складається із труби з отворами діаметром 3 мм. Один кінець труби закритий дном, а інший має штуцер для з'єднання з магістраллю миючого пристрою.
З метою запобігання розбризкування рідини на трубі кріпиться відбійник.
Після промивання розпилювач відводиться із зони каруселі.
Осушувач Л5-ОЕКпризначений для видалення води, якою заповнені формочки після промивання.
Осушувач складається із стійки, яка кріпиться з допомогою кронштейнів на шинах розподілювача розсолу.
Гідроциліндр, який закріплений на стійці, приводить в рух колектор через шток. Гідроциліндр має кран для відключення його від гідросистеми.
Колектор підключається трубопроводом до вакуум-насосу і гнучкими трубами до сосків.
Під час руху вниз, вода через соски відсмоктується вакуум-насосом, після чого колектор піднімається, карусель робить повертання і колектор знову опускається вниз.
Після осушування всіх формочок, колектор відводиться з зони каруселі.
Трубопроводи Л5-ОЕК служать для подачі масла до гідроциліндрів і відводу його.
Трубопроводи приєднані до гідроциліндрів за допомогою штуцерів, ніпелів і накидних гайок. З'єднання трубопроводів - рукавів здійснюється за допомогою штуцерів, ніпелів і затискних кілець.
Система трубопроводів має 5 регулювальних кранів для вмикання і вимикання виконавчих гідроциліндрів. Два крани змонтовані безпосередньо на паличкозабивачі і осушувачі. Три крани для управління гідроциліндрами дозатора і бака для глазурі змонтовані на загальній плиті і закріплені на станині.
Електрообладнання.
На ескімогенераторі установлені наступні електродвигуни:
- електродвигун помпи гарячого розсолу типу 4А80АЖУ2
Р = 1,5кВт п=2850 об/хв.;
- електродвигун помпи холодного розсолу типу 4А112М2УЗ
Р = 7.5 кВтп=2910 об/хв.;
- електродвигун гідроприводу типу 4A90L 4УЗ
Р = 2,2кВт п=1400 об/хв.;
- електродвигун вакуум-помпи типу 4A90L 4УЗ
Р = 2,2 кВт п=1400 об/хв.
Привід каруселі ескімогенератора здійснюється від електродвигуна приводу загортального автомата Л5-ОЗЛ.
На ескімогенераторі установлені нагрівані гарячого розсолу Е1 ... Е6, нагрівач шоколадної глазурі Е7, термоперетворювачі опору для вимірювання температури холодного і гарячого розсолу і шоколадної глазурі ВК1 ... ВКЗ, датчик рівня гарячого розсолу 8Е.
Силове коло живиться від кола змінного струму напругою 380 В 50 Гц. Коло управління і сигналізації через понижуючий трансформатор TV1 напругою 36 В і частотою 50 Гц
Апаратура управління розміщена в електрошафі, яка встановлюється окремо від ескімо генератора. Пульт управління суміщений з електрошафою. Опис роботи схеми управління.
Перед початком роботи включити автоматичний вимикач QF1 і на регуляторі температури РЗ задати температуру регулювання шоколадної глазурі. На пульті управління ескімогенератора на логометрі Р2 задати температуру регулювання гарячого розсолу. Тумблер SA2 вибору режиму встановити в нижнє положення. При цьому управління помпою і нагрівачами гарячого розсолу, електродвигуни помпи холодного розсолу відбувається від наладочних кнопок.
Тумблером SA3 включити нагрів шоколадної глазурі. Кнопкою SB6 включити помпу гарячого розсолу і нагрівачі гарячого розсолу. Кнопкою SB8 включити помпу холодного розсолу.
Після досягнення заданої температури гарячого розсолу і шоколадної глазурі кнопкою SB10 відключити електродвигун гідроприводу, а кнопкою SB1 на пульті, загортального автомата включити привід каруселі. Ескімогенератор готовий до роботи.
Тумблер SA2 перевести у верхнє положення - робота. При цьому управління наладочними кнопками виключається. Вмикання, помп і нагрівачів відбувається при вмиканні електроприводу каруселі замикаючим контактом пускача КМ1. Це забезпечує в процесі роботи ескімогенератора одночасне вмикання і вимикання каруселі, помп гарячого і холодного розсолів і нагрівачів гарячого розсолу при короткочасних зупинках каруселі ескімогенератора і загортального автомата.
Розсіл для відтаювання морозива в формочках підігрівається трубчатими електронагрівальними елементами Е1 ... Е6.
Автоматичне регулювання температури гарячого розсолу здійснюється логометром Р2, датчик якого ВК2 поміщений в гарячий розсіл.
При подачі напруги в схему контакт логометра Р2 замикається і готує коло вмикання реле К1. Нагрівачі вмикаються одночасно з електродвигуном М2 кнопкою SB6. При досягненні заданої температури розсолу 25-30°С контакт Р2 розмикається і нагрівачі відключаються. При зниженні температури розсолу нижче заданої контакт Р2 знову замикається і нагрівачі включаються.
Спостереження за температурою холодного розсолу здійснюється по логометру Р1, давачем якого є термоперетворювач опору ВК1.
Електронагрівач Е7 для нагріву шоколадної глазурі вмикається тумблером SA3 на пульті управління. Автоматичне регулювання температури шоколадної глазурі 35^Ю°С здійснюється регулятором температури РЗ, який розміщений в електрошафі. Давачем регулятора є термоперетворювач опору ВКЗ.
Управління Електродвигуном вакуум-насоса здійснюється кнопками SB11,SB12.
В схемі передбачена світлова сигналізація: 1. Сигнальна лампа HL1 контролює наявність, напруги живлення в схемі управління;
2. Сигнальна лампа HL2 сигналізує про роботу насоса гарячого розсолу;
3. Сигнальна лампа HL3 сигналізує про роботу насоса холодного розсолу;
4. Сигнальна лампа HL4 сигналізує про роботу гідроприводу;
5. Сигнальна лампа HL5 сигналізує про роботу вакуум-насоса.
Захист електродвигунів від коротких замикань здійснюється запобіжниками FU2, FU3, а від перевантажень - тепловими реле КК2-КК5.
Захист від коротких замикань нагрівачів гарячого розсолу здійснюється запобіжниками FU4, а ланцюгів управління - FU6.
Електродвигун насоса гарячого розсолу М2 і нагрівачі

 
 

Цікаве

Загрузка...