WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Автоматизація лінії виробництва морозива - Курсова робота

Автоматизація лінії виробництва морозива - Курсова робота

підведення і відведення гарячого розсолу. Через колектор гарячий розсіл одночасно подається в розподілювач розсолу Л5-ОЕК і зливається з нього.
На станині розміщені розподілювач розсолу; головка для глазурування, дозатор і ванна для глазурі.
Карусель Л5-ОЕК є носієм форм для морозива. Вона складається із шести форм, виконаних із нержавіючої сталі, які розміщені на формотримачі і з'єднаних одна з одною пластинами.
На каруселі радіальне розміщено 120 рядів, в кожному ряді по 6 форм для морозива, які виконані з нержавіючої сталі. По периферії (по контурах) каруселі розміщено 120 пальців для приводу каруселі. Форми, для морозива разом з каруселлю переміщаються по кругу, здійснюючи при цьому переривистий рух.
Шість радіально розміщених форм для морозива, по мірі обертання каруселі, послідовно проходять зону, заморожування де відбувається загартовування морозива і зону відтаювання, де розморожується зовнішній шар морозива.
З метою запобігання протікання в місцяхз'єднання форм для морозива, пластини ущільнені гумовими прокладками.
На внутрішньому кільці формотримача є паз, за допомогою якого карусель утримується на трьох опорних роликах, які закріплені на розподілювачі розсолу. Зовнішнє кільце формотримача опирається на шість опор, закріплених на розподілювачі розсолу. Щілина між формотримачем і розподілювачем розсолу становить 5-6 мм.
Розподілювач розсолу Л5-ОЕК складається із піддону, а також ванн холодного і гарячого розсолу.
Піддон має вигляд кільцевої ванни з подвійними стінками. Порожнина між стінками заповнена термоізоляційним матеріалом.
Ззовні піддон обладнаний направляючими шинами, для встановлення на них паличкозабивача, миючого пристрою і осушувача.
Всередині піддон розділений радіальними перегородками на зони холодного і теплого розсолу.
Для запобігання змішування гарячого і холодного розсолів на радіальних перегородках встановлені щітки.
Холодний розсіл, який подається від випаровувача, проходить через фільтр, який змонтований в дно піддона, де він очищається від механічних домішок і поступає у ванну холодного розсолу.
Ванна холодного розсолу має подвійне дно, верхня частина якого перфорована.
Розсіл під тиском, який створює насос, проходить через перфоровані отвори, заповнює ванну і омиває формочки з морозивом із зовнішньої сторони. Залишок розсолу стікає в піддон через бокові стінки і торцеві вікна. На торцях ванни встановлені щітки, на яких затримується злив холодного розсолу і збільшується злив його через бокові стінки. Цим досягається більш повне омивання розсолом формочок для морозива. Із піддону холодний розсіл по спусковій трубі поступає на охолодження у випаровувач.
Ванна гарячого розсолу, як і ванна холодного розсолу, має подвійне дно, верхня частина якого перфорована.
Підігрітий розсіл під тиском, який створюється насосом, проходить через перфоровані отвори, омиває зовнішню поверхню формочок і стікає в піддон. Із піддону розсіл по спусковій трубі через колектор подається до баку для підігріву. На піддоні (в зоні теплого розсолу) встановлений трубопровід, який призначений для попереднього заливання розсолу в бак і в магістраль. В процесі роботи рівень гарячого розсолу автоматично підтримується за допомогою переливної труби. На торці трубопроводу встановлений давач нижнього рівня, який відключає електричний насос при відсутності необхідного (L=45 MM) рівня гарячого розсолу.
Дозатор Л5-ОЕК призначений для наповнення формочок визначеною порцією морозива.
Корпус дозатора монтується на станині і може з допомогою, фіксатора встановлюватись в трьох положеннях. За допомогою пазів, які є на корпусі фіксатора, дозатор вивіряється відносно ряду формочок для морозива на каруселі.
Бункер дозатора має два не з'єднаних один з одним відділи.
Суміш морозива від фризера подається одночасно в два відділи бункера. Гільзи, в яких рухаються поршні, з'єднуються пазами барабану з відділами бункера За час руху поршнів вверх, відбувається засмоктування порції морозива. Після цього, відбувається повертання барабанів і гільзи з'єднуються пазами барабана з насадкою і трубками. За час руху поршнів вниз, відбувається видача порції морозива у формочки каруселі.
Повертання барабану здійснюється за допомогою гідроциліндра, а рух поршнів - іншим гідроциліндром, який змонтований поряд.
Об'єм суміші, яка подається, регулюється за допомогою ручки управління збільшенням або зменшенням ходу поршнів.
При виробництві двошарового морозива, суміш подається від двох фризерів у різні відділи.
Паличкозабивач Л5-ОЕК призначений для забивання дерев'яних паличок в морозиво.
Місце встановлення паличкозабивача визначається експериментальним шляхом в залежності від ступеня загартовування морозива таким чином, щоб не відбувалося випливання паличок.
Паличкозабивач Л5-ОЕК кріпиться за допомогою кронштейнів до шин піддону.
Кронштейни болтами кріпляться до стійки, на якій установлена колона. Колона за допомогою фіксатора, може встановлюватись в трьох положеннях, що дає можливість відводити паличкозабивач з зони каруселі.
На колоні, за допомогою клемних з'єднань, закріплені два несучих вали, на яких змонтовані шість корпусів з направляючими для паличок. Палички, які знаходяться в направляючих, притискаються до корпусів вантажами.
Гідроциліндр, який закріплений на стійці, приводить в рух важіль через шток. При русі вверх, важіль підіймає штоки, які захоплюють палички. При русі вниз, важіль через пружини діє на штоки, які забивають палички у морозиво. Гідроциліндр має кран, який служить для відключення його від гідросистеми.
Головка для глазурування Л5-ОЕК призначена для виймання брикетів морозива із формочок, переміщення їх до ванни з глазур'ю, занурення і виймання брикетів з глазурі, переміщення їх до транспортеру загортального автомату і вкладання їх на транспортер.
Головка для глазурування JI5-OEK складається з корпусу, який закріплений на станині, в якому у втулках на упорному підшипнику встановлений стакан. Внизу на стакані через фланець кріпиться роликова карусель. На стакані закріплені також зубчате колесо, яке входить в щеплення з роликами каруселі, і барабан - носій шістнадцяти штанг. Переривисте обертання барабану зі штангами, а також зубчатого колеса здійснюється від кулачка через ролики, роликову карусель, фланець і стакан
На кожній штанзі закріплено по шість щипців для захвату морозива з паличками і виймання його із формочки.
За час роботи почергово три штанги одночасно опускаються піднімаються штоком з хрестовиною, шток через важіль приводиться в рух кулачком, який розміщений на валі ескімонгенератора.
Ванна для глазурування Л5-ОЕК призначена

 
 

Цікаве

Загрузка...