WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Автоматизація лінії виробництва морозива - Курсова робота

Автоматизація лінії виробництва морозива - Курсова робота

фризерів безперервної дії при виготовленні і загартуванні морозива на карусельних ескімогенераторах взбивання морозива повинне бути від 40 до 45 %" а температура морозива не повинна перевищувати -3,5°С. У випадку використати фризерів періодичної дії, випускати морозиво з апарата потрібно після того як взбивання його складе не менше 50% для молочного, 60% для вершкового і пломбіру 1 40% для плодово-ягідного, а температура його буде не вищою ніж -3,5°С.
Загартування і дозагартування морозива.
Після фризеруванняморозиво зразу піддається подальшому заморожуванню (загартуванню). Цей процес потрібно проводити в максимально короткий термін, щоб не допустити суттєвого збільшення розмірів кристалів льоду в морозиві.
Фасоване морозиво загартовують в потоці повітря температурою від мінус 25 до -37°С в спеціальних морозильних апаратах; які входять в склад поточних ліній, а також в металічних формах ескімогенераторах, які охолоджуються циркуляцією розсолу з температурою від мінус 2,5 до -40°С. Морозиво на вагу в металічних гільзах або картонних ящиках з вкладками поліетиленової плівки загартовується в морозильних камерах з температурою повітря не вище -20°С. Температура морозива на вагу після загартування повинна бути не вищою ніж -12°С, а температура фасованого морозива-10°С.
Перш ніж помістити фасоване морозиво в камеру зберігання, його дозагартовують в спеціальних камерах загартування або в камерах зберігання. Тривалість дозагартування фасованого морозива складає від 24 до 36 годин.
Загартоване морозиво поміщають в камеру зберігання.
1.1.2. Технічний опис та технічні умови
Технічний опис служить для ознайомлення зі складом та роботою ескімогенератора Л5-ОЕК продуктивністю 500 кг/год., а також з правилами монтажу і його експлуатації.
Ескімогенератор марки Л5-ОЕК призначений для виготовлення морозива "ескімо" прямокутної форми на дерев'яній паличці з глазур'ю і без неї.
Основні технічні дані:
- технічна продуктивність не менше 500 кг/год.;
- маса морозива "ескімо" з глазур'ю 100 г;
- допустимі відхилення маси окремої порції морозива 6%;
- маса шоколадної глазурі в пропорції з морозивом 20%;
- витрата холоду не більше 2,51-100000 кДж/год.;
- витрата холодного розсолу 25-30 мЗ/год;
- витрата гарячого розсолу 8 мЗ/год;
- габаритні розміри ескімогенератора не більше:
ширина - 3400 мм; довжина - 3400 мм; висота-1730мм;
- маса загальна не більше 2600 кг;
- номінальна потужність 37,8 кВт;
- енергія, що споживається не більше 19 кВт/год.
Технологічні параметри:
- палички розміром
довжина - 95 мм;
ширина - 10 мм;
товщина - 2 мм;
- температура морозива, яке поступає в дозатор, не вища мінус 3,5°С;
- взбиваність суміші морозива, яка поступає з фризера, для вершкового 50-70%, для плодово-ягідного 40-60%;
- температура холодного розсолу не вище мінус 40°С;
- температура гарячого розсолу 25-30°С;
- температура шоколадної глазурі не вище 40°С;
Вказівки по експлуатації ескімогенератора.
При встановленні ескімогенератор повинен бути надійно заземлений і підключений до загальної системи заземлення. При чому, заземлення при встановленні, а також експлуатація ескімогенератора повинні проводитись відповідно до вимог "Правил встановлення електричних установок" і "Правил технічної експлуатації електроустановок промислових підприємств".
При спрацюванні теплового захисту необхідно почекати, щоб охолодився електродвигун, потім натиснути ручку теплового реле, щоб повернути його в попереднє положення і вже після цього провести повторний пуск.
В процесі експлуатації періодично необхідно перевіряти стан контактів силового ланцюгу. Під час профілактичних оглядів електрообладнання підтягують кріпильні і контактні гвинти електроапаратів, перевіряють стан ізоляції всіх кіл, опору ізоляції всіх фаз відносно корпусу.
Електрообладнання, яке розміщене на ескімогенераторі, захищене від попадання вологи, однак, в процесі експлуатації необхідно запобігати прямому попаданню вологи в нього.
Робота ескімогенератора.
Карусель з формочками рухається переривно по колу, обертаючись послідовно проходить зони заморожування і часткового розтоплення.
На початку зони заморожування формочки попадають під дозатор і за час зупинки каруселі відбувається заповнення ряду формочок порціями морозива. Одночасно заповнюється шість формочок.
По мірі проходження формочок в заморожувальній зоні, морозиво частково замерзає і попадає під паличкозабивач, який під час зупинки каруселі, одночасно забиває шість паличок.
Продовжуючи рух по колу, морозиво поступово досягає повного загартування і попадає в зону часткового відтаювання, де відтаює тонкий зовнішній шар брикету морозива. Це дає можливість виймання порцій морозива з формочок. Часткове розтоплення зовнішнього шару брикету морозива здійснюється з допомогою системи контролю і управління, в основі якої лежить регулятор температури РТ-0193.
Виймання порцій морозива з формочок проводиться щипцями, які встановлені на штанзі головки для глазурування.
Штанга головки для глазурування опускаючись виймає щипцями за палички ряд "ескімо" і подає їх на глазурування.
Глазурування брикетів морозива проводиться шляхом занурення брикетів у шоколадну глазур, яке здійснюється при русі щипців вниз і одночасному підйомі ковша з глазур'ю вверх.
Потім щипці з морозивом в глазурі піднімаються вверх, а ківш з глазур'ю опускається вниз.
Морозиво в глазурі подається до скидача, звільняється від щипців і скидається на лотки транспортера загортального автомата.
Звільнені від морозива формочки поступають під дозатор, цикл повторюється.
Регулятор РТ-0193 пропоную для заміни існуючого регулятора температури типу Ш4541/1, оскільки з огляду на розвиток науки і техніки, даний регулятор застарілий, а отже не повністю відповідає сучасним умовам виробництва.
Для порівняння, прилад Ш4541/1 призначений для роботи в комплекті з термоперетворювачем і розрахований для роботи при температурі навколишнього повітря від 5 до 45°С і відносній вологості 80% при температурі 20°С. Межа основної допустимої похибки приладу становить 1,5% від нормуючого значення. За нормуюче значення приймається різниця між верхнім і нижнім значенням опору. Час встановлення показів не більше 7 секунд. Межа допустимої додаткової похибки регулюючого пристрою Ш4541/1, викликана зміною положення приладу від нормального на 5%, не перевищує 0,5 від межі допустимої основної похибки. Прилад обладнаний трьома резисторами з номінальним опором 15 Ом з допустимим відхиленням до +0,75 для підгонки опорів. Живлення приладу здійснюється від мережі змінного

 
 

Цікаве

Загрузка...