WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Автоматизація лінії виробництва морозива - Курсова робота

Автоматизація лінії виробництва морозива - Курсова робота

бригада складається з чотирьох робітників.
Середня тривалість робіт - 12 днів.
Всього заготівельних робіт
Даним проектом монтажу не передбачено жодних заготівельних робіт. Отже, будь-які розрахункові дані навпроти даного пункту будуть відсутні.
Всього робіт
Загальна вартість робіт по кошторису - 18,35 тис. грн. Трудомісткість на весь об'єм робіт - 56 люд/дн. Монтажна бригада складається з чотирьох робітників. Середня тривалість робіт - 14 днів.
3.2. Побудова графіку
Розрахувавши весь об'єм робіт нам потрібно визначити склад монтажної бригади. Таким чином для виконання робіт нам потрібні наступні робітники: зварювальник V розряду, електрик IV і V розрядів і налагоджувальник IV розряду - бригадир.
Розрахувавши порядок монтажу і кількість робітників, які проводять монтаж певного засобу, можна приступати до розрахунку виконання термінів монтажу з прив'язкою до календарного часу.
Роботи по монтажу проводяться за п'ятиденним робочим тижнем, тому вихідні дні не враховуються при складанні графіку.
Монтаж регулятора температури розпочинається 21 березня, триває два дні і закінчується 22 березня. Для виконання даної операції залучається два робітники, тобто половина складу бригади. Після монтажу регулятора температури, тобто з 23 березня бригада в повному складі починає монтаж ескімогенератора. Для цього їх потрібно п'ять днів, тобто вони закінчать монтаж ескімогенератора 29 березня.
Потім приступають до монтажу щита управління. Роботи виконують двоє робітників з 30 березня до 1 квітня включно. Одночасно, закінчуючи монтаж щита управління, 1 квітня приступають до прокладання трубних та електричних проводок. Цю операцію виконують двоє робітників на протязі трьох днів, тобто до 5 квітня.
Пусконалагоджувальні роботи і випробування системи проводять троє робітників з 6 по 7 квітня, тобто два дні.
Після розрахунків параметрів графіку визначають термін здачі систем автоматизації та термін закінчення монтажу технологічного обладнання. В нашому випадку термін закінчується 13 квітня та 5 квітня відповідно.
4. ОЦІНКА ЕФЕКТИВНОСТІ ПРОЕКТУ ТА ВИСНОВКИ
Ефективність автоматизованого виробництва визначається двомакатегоріями: соціальною та економічною.
Соціальна ефективність автоматизації полягає у полегшенні праці робітників, підвищенні її безпечності і санітарно-гігієнічних умов, загального і культурного рівня.
На автоматизованому виробництві робітник-оператор має бути не тільки висококваліфікованим, але й володіти достатніми технічними знаннями, необхідними для керування автоматичними лініями і виявлення причин неполадок. Праця такого робітника стає більш змістовною, творчою і є різновидом інженерної праці. Тому автоматизація є одним з факторів стирання граней між розумовою і фізичною працею.
Економічна ефективність автоматизації передбачає поліпшення таких важливих економічних показників виробництва, як продуктивність праці робітників, продуктивність технологічного устаткування, собівартість продукції, якість продукції та випуск продукції з одиниці площі.
Метою автоматизації є підвищення рентабельності виробництва тобто вироблення великої кількості продукції при одночасному зменшенні затрат на виготовлення кожного виробу. Автоматизацію можна впроваджувати у виробничі процеси, модернізуючи існуюче устаткування (існуючі універсальні верстати оснащують автоматичними пристроями) або проектуючи і впроваджуючи нові автоматичні лінії.
Шляхи створення автоматичних ліній визначають порівнянням техніко-економічних показників, очікуваних від впровадження ліній, з показниками, що були до впровадження даної лінії.
Найважливішими умовами ефективного впровадження комплексної автоматизації є структура і тип виробництва, спеціалізація виробництва і його кооперування, технологічність конструкцій і раціональність технології виробництва, нормалізація та уніфікація деталей, нормалізація припусків, впровадження системи допусків і посадок у деревообробку.
Ефективність автоматизації виробництва, нормалізація та уніфікація деталей, нормалізація припусків, впровадження системи допусків і посадок у деревообробку.
Ефективність автоматизації виробництва залежить від його організації, тобто спеціалізації і кооперування.
Спеціалізація виробництва - це зосередження випуску відвідного виду виробів із технологічно однорідних деталей на окремому виробництві. Вона може бути предметною (за видом виробів) і технологічною (за характером технологічного процесу).
Кооперування виробництва - це виготовлення виробів самостійними спеціалізованими підприємствами. Наприклад, лісокомбінат забезпечує меблеві фабрики заготовками, плитовими матеріалами, гнутоклеєними блоками, а меблеві фабрики з цих напівфабрикатів виготовляють готову продукцію. Це дає змогу підприємству-постачальнику ЛДК спеціалізуватися на виготовленні напівфабрикатів і ефективно використовувати високопродуктивне устаткування, а меблевій фабриці - значно поліпшити умови виробництва меблів, створити потокові автоматичні лінії.
Технологічною називається така конструкція, яка задовольняє технічні вимоги і за відповідних масштабів випуску з додержанням прийнятої технології забезпечує найменші затрати сировини і матеріалів на виготовлення виробів. Тільки при правильно розробленій конструкції і раціональній прогресивній технології автоматизоване устаткування може дати достатній ефект.
Після того як ми переконалися в тому, що дана автоматизація найбільш ефективна, ми розпочали вивчення методів та вимог щодо монтажу засобів автоматизації. Під час вивчення та розрахунків монтажних робіт ми переконалися в тому, що якісні показники багато в чому залежать від якісного монтажу.
Важливу роль при виконанні монтажних робіт являє собою правильне з точки зору техніки безпеки приєднання усіх електрифікованих апаратів. Для цього в склад бригади входять електрики IV та V розрядів.
Згідно розрахунків результатом проведення автоматизації є значна економія коштів за рахунок зменшення кількості обслуговуючого персоналу. А отже є можливість виробляти більш якісну продукцію, що є позитивним для підприємства та споживача як з матеріального так і з морального боку.
ВИКОРИСТАНІ ДЖЕРЕЛА
1. Попов В.И. Монтаж, эксплуатация и ремонт контрольно-измерительных и регулирующих приборов. 1969 г.
3. А.И. Емельянов. Практические расчеты в автоматике. 1967 г.
4. В.М. Шлендин. Элементы автоматики и телемеханики. 1954 г.
5. Молчанов Л.Г. Монтаж, наладка и эксплуатация автоматических приспособлений в деревообрабатывающей промышленности: Учебник для техникумов. - 2-е изд., перераб. й доп. - М.: Экология, 1991.- 272 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...