WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Кути встановлення передніх коліс автомобіля. Балони для стиснутих газів Особливості ураження електричним струмом - Контрольна робота

Кути встановлення передніх коліс автомобіля. Балони для стиснутих газів Особливості ураження електричним струмом - Контрольна робота

рідкого пального - жовту.
Для роботи при низьких температурах (нижче -35 °С) застосовують нефарбовані рукави з морозостійкої гуми. Довжина рукава береться не більш 20 м і не менш 4,5 м; довжина стикуемих ділянок повинна бути не менш 3 м; при монтажних роботах допускається довжина до 40 м. Кріплення рукавів на ніпеля собою здійснюється чи хомутами м'якимдротом.
Рукави випускаються на робоче давление: типи I і II - до Про до 1,5 Мпа.
Манометр служить для виміру тиску газу і складається з трубчастої пружини, зігнутої по дузі. Внутрішня порожнина трубки з'єднується ніпелем, укрученим у корпус редуктора, з камерою, у якій знаходиться газ. Другий вільний кінець труби никнув, механічно з'єднаний зі стрілкою. При зміні тиску міняється величина деформації трубчастої пружини, а разом з не стрілки.
Показання манометр повинні строго відповідати тиску газу. Несправний манометр варто заміняти: редуктор з несправним манометром до експлуатації не допускається.
Зварювальні пальники
Пальники розділяються на інжекторні і безинжекторние, однополум'яні і многопламенные, для газоподібних пальних (ацетиленові й ін.) і рідких (пари гасу). Найбільше застосування мають інжекторні пальники, що працюють на суміші ацетилену з киснем.
Схема і принцип роботи інжекторного пальника. Пальник складається з двох основних частин - стовбура і наконечника (мал. 45). Стовбур має кисневий 1 і ацетиленовий 16 ніпелі з трубками 3 і 75, рукоятку 2, корпус 4 з кисневим 5 і ацетиленовим 14 вентилями. З правої сторони пальника (якщо дивитися по напрямку плину газів) знаходиться кисневий вентиль 5, а з лівої - ацетиленовий вентиль 14. Вентилі служать для пуску, регулювання витрати і припинення подачі газу при гасінні полум'я. Наконечник, що складається з інжектора 13, змішувальної камери 12 і мундштука 7, приєднується до корпуса стовбура пальника накидною гайкою.
Інжектор 13 являє собою циліндричну деталь з центральним каналом малого діаметра - для кисню і периферійними, радіально розташованими каналами - для ацетилену. Інжектор ввертається в змішувальну камеру наконечника і знаходиться в зібраному пальнику між змішувальною камерою і газоподводящими каналами корпуса пальника. Його призначення полягає в тому, щоб кисневим струменем створювати розріджений стан і засмоктувати ацетилен, що надходить під тиском не нижче 1 кпа. Розрідження за інжектором досягається високою швидкістю (порядку 300 м/с) кисневого струменя. Тиск кисню, що надходить через вентиль 5, складає від 0,05 до 0,4 МПа.
Грючная сеть
Рис. 45. Пристрій інжекторного пальника:
1. 16 - кисневий і ацетиленовий ніпелі, 2 - рукоятка, 3, 15 - киснева й ацетиленова трубки, 4 - корпус, 5, 14 - кисневий і ацетиленовий вентилі, 6 - ніпель наконечника, 7 - мундштук, .4 - мундштук для пропан-бутан-кисневої суміші, 9 - штуцер. 10 - підігрівник, 11- трубка пальної суміші, 12 - змішувальна камера, 13 - інжектор; а, б - діаметри вихідного каналу інжектора змішувальної камери, у - розмір зазору між інжектором і змішувальною камерою, м - бічні отвори в штуцері 9 для нагрівання суміші, д - діаметр отвору мундштука
Рис. 46. Інжекторний пристрій:
1 - змішувальна камера, 2 - інжектор, 3 - корпус пальника
Інженерний пристрій показаний на мал. 46. У змішувальній камері кисень перемішується з ацетиленом, і суміш надходить у канал мундштука. Пальна суміш, що виходить з мундштука зі швидкістю 100-140 м/с, при запалюванні горить, утворити ацетилено-кислородное полум'я з температурою до 3150 °С.
У комплект пальника входить кілька номерів наконечників. Для кожного номера наконечника встановлені розміри каналів інжектора і розміри мундштука. Відповідно до цього змінюється витрата кисню й ацетилену при зварюванні.
Конструкція пропан-бутан-кисневих пальників відрізняється від ацетилено-кислородных пальників тим, що перед мундштуком мається пристрій 10 (див. мал. 45) для підігріву пропан-бутан-кисневої суміші. Додаткове нагрівання необхідне для підвищення температури полум'я. Звичайний мундштук заміняється мундштуком зміненої конструкції.
?
ОСОБЛИВОСТІ УРАЖЕННЯ ЕЛЕКТРИЧНИМ СТРУМОМ
Електробезпека - це система організаційних, технічних заходів і засобів, які забезпечують захист людей від шкідливого і небезпечного впливу електричного струму, електричної дуги, електромагнітного поля і статичної електрики.
Електротравматшм - це явище, що характеризується певною сукупністю електротравм.
Електротравма - це травма, викликана впливом електричного струму або електричної дуги.
Електротравматизм порівняно з іншими видами травматизму має деякі відмінні особливості. Електротравматизм складає близько 1 % від загальної кількості усіх нещасних випадків на виробництві. Але серед нещасних випадків зі смертельними наслідками електротравми складають близько 40 %, посідаючи одне з перших місць, причому близько 90 % смертельних уражень електричним струмом трапляється в електроустановках з напругою 127-380 В.
Основними причинами нещасних випадків, пов'язаних з обслуговуванням електричних мереж і електроустановок, вважають:
o допуск до роботи осіб, які не мають кваліфікаційної групи з електробезпеки;
o допуск до роботи осіб, які не знають приміщень і зовнішніх установок за ступенем небезпеки ураження електрострумом;
o роботу на електроустановках і електроінструментом без заземлення, занулення, без перевірки опору ізоляції в мережах споживачів електроструму;
o роботу без зняття напруги, без засобів колективного та ін-дивідуального захисту;
o роботу без наряду-допуску;
o нерегулярне навчання та переатестацію персоналу, який обслуговує електромережі та електроустановки;
o допуск до роботи осіб без медичного огляду;
o початок роботи без попередньої перевірки відсутності напруги, розширення зони робочого місця.
До нещасних випадків призводить також застосування в особливо небезпечних приміщеннях і приміщеннях підвищеної небезпеки напруги понад 42 В.
Особливості електротравматизму:
o організм людини не наділений властивістю, за допомогою якої можна було б визначити наявність електроструму;
o електротравма може виникнути без безпосереднього контакту зі струмопровідниками, частинами устаткування (ураження через електричну дугу, крокову напругу тощо);
o електричний струм, проходячи через тіло людини, діє не тільки в місцях контактів і на шляху проходження через організм, а й на центральну нервову систему, що спричинює ураження внутрішніх органів (порушення нормальної діяльності серця, зупинку дихання тощо).

 
 

Цікаве

Загрузка...