WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Кути встановлення передніх коліс автомобіля. Балони для стиснутих газів Особливості ураження електричним струмом - Контрольна робота

Кути встановлення передніх коліс автомобіля. Балони для стиснутих газів Особливості ураження електричним струмом - Контрольна робота


Контрольна робота
Кути встановлення передніх коліс автомобіля. Балони для стиснутих газів Особливості ураження електричним струмом
КУТИ ВСТАНОВЛЕННЯ ПЕРЕДНІХ КОЛІС АВТОМОБІЛЯ.
Передні керовані колеса автомобіля за будь-якої конструкції моста й підвіски встановлюються з певними кутами нахилу у вертикальній і горизонтальній площинах для зменшення опору рухові, а також спрацювання шин і витрати палива.
Кут а розвалу керованих коліс (рис. 5.4, а) утворюється між площиною колеса та вертикальною площиною, паралельною поздовжній осі автомобіля. Якщо колесо відхилене назовні, кут розвалу вважають додатним, а в разі зворотного нахилу - від'ємним. Для нормальної роботи керованого колеса кут розвалу завжди має бути додатним, завдяки чому зменшуються зусилля на поворот керованих коліс, що полегшує керування автомобілем.
Установлюючи керовані колеса, передбачають також кут/3 нахилу осі шворня в поперечній площині й кут у нахилу осі шворня в поздовжній площині (рис. 5.4, 6), що забезпечує повертання коліс до прямолінійного руху після повороту. Завдяки правильному встановленню кутів/? і у підвищуються маневреність і стійкість автомобіля, а) також накат і термін служби шин.
У разі встановлення передніх коліс із розвалом вони намагаються! котитися в бік від автомобіля по дузі навколо певної точки. Але оскільки колеса жорстко зв'язані між собою балкою переднього моста, вони мають котитися з боковим проковзуванням. Щоб уникнути цього, колеса встановлюють під певним кутом до поздовжньої осі, тобто зі сходженням.
Сходження керованих коліс - це різниця між відстанями А і Б (рис. 5.4, в), яку вимірюють по внутрішніх поверхнях боковин шин у середній площині спереду і ззаду кожного колеса. Ця різниця може коливатися в межах 2... 10 мм. Сходження залежить від кутів розвалу й нахилу шворня коліс. Під час експлуатації автомобілів усі ці кути, а також сходження керованих коліс слід старанно регулювати. Встановлення коліс із правильним розвалом і сходженням забезпечує прямолінійне кочення, що безпосередньо впливає на термін служби шин і витрату палива.
У вантажних автомобілях конструкцією передбачено регулювання тільки сходження коліс, а в більшості легкових автомобілів регулюються всі параметри встановлення керованих коліс (табл. 5.1).
Таблиця 5.1 Параметри встановлення керованих коліс
Автомобіль Кут розвалу Кут нахил у шворня, ° Сходження, мм
поперечний поздовжній
ГАЗ-24 ГАЗ-53А
ЗИЛ- 130
МАЗ-5335 КрАЗ-257 КамАЗ-5320 УАЗ-469 0°±30'
1
1
1
1
1
1о30' 4°30'
8
8
8
8
8
8 до 1
2°30'
2°10'
2°30'
2°30'
3
3 1.5...3
1.5...3
5.. .8
3...5
3...5
2...3
1.5...3
БАЛОНИ ДЛЯ СТИСНУТИХ ГАЗІВ
Балони розрізняються по місткості, конструктивним особливостям, фарбуванню. Найбільш поширені балони місткістю 40 дм3.
Кисневий балон офарблюють у блакитний колір, ацетиленовий - у білий, балон для аргону - у сірий, для вуглекислого газу і повітря - у чорний, у темно-зелений, для інших пальних газів - у червоний колір.
На верхній сферичній частині балона залишають незабарвленим місце, на якому вибивають паспортні дані балона: товарний знак заводу-виготовлювача, номер балона, масу порожнього балона, дату виготовлення, рік наступного іспиту, робоче й іспитовий тиск, місткість, клеймо ОТК. Іспиту проводять через кожні п'ять років експлуатації.
Кисень наповняється в балони до тиску 15 Мпа. Визначити кількість кисню в перекладі на атмосферний тиск можна множенням ємності балона на тиск газу в ньому (по показанню манометра). Балон місткістю 40 дм3 при тиску газу 15 Мпа (150 кгс/див2) містить кисню 40 х 150 = 6000 дм3, чи 6 м3.
Рис. 44. Балонні редуктори
ДАП-1-65 (мал. 44,6), двоступінчастий ДАД-1-65, водневий ДВП-1-65 і пропан-бутановый ДПП-1-65.
На зварювальних посадах, що харчуються від газопроводу, установлюються мережні редуктори : кисневий ДСК-66, ацетиленовий ДАС-66, пропановий ДПС-66 і метановий ДМС-66.
Для централізованого харчування газами застосовують центральні (рамповые) редуктори кисневі ДКР-250 і ДКР-6000, розраховані на максимальну пропускну здатність газу відповідно до 250 і 6000 м/ч при робочому тиску 0,3-1,6 Мпа; ацетиленовий ДАРУНОК-64 із пропускною здатністю до 15 м/ч і пропан-бутановый ДПР-1-64 із пропускною здатністю до 25 м/ч.
Для аргону випускаються редуктори АР-10, АР-40 і АР-150.
Звертання з редукторами. Перед приєднанням редуктора до вентиля балона необхідно продути отвір вентиля балона, відкривши його на 1 - 2 с. При цьому зварник повинний стояти осторонь від виходу струменя газу. На штуцері, прокладці і різьбленні накидної гайки редуктора не повинне бути бруди й олії.
Редуктор приєднується при вивернутому регулювальному гвинті.
Накидна гайка редуктора навертається на ніпель вентиля від руки і потім затягується без великого зусилля гайковим ключем. Відкриваючи вентиль балона, треба стежити за показаннями манометра високого тиску. Необхідно відрегулювати гвинтом редуктора робочий тиск газу і після цього пускати газ у пальник.
При перервах у роботі необхідно закривати вентиль балона, послабляти регулювальний гвинт редуктора і випускати з камери низького тиску газ.
При експлуатації редуктора необхідно : працювати тільки зі справними манометрами; плавно обертати регулюючий гвинт редуктора при встановленні робочого тиску газу; стежити за справністю запобіжного клапана редуктора; при замерзанні редуктора відігрівати його гарячою водою без слідів олії; ремонтувати редуктори тільки в спеціальних майстернях.
Замерзання редуктора відбувається при різкому зниженні тиску газу. Якщо газ містить пари води, то вони можуть утворити кристали льоду, що заповнюють канали редуктора. Від цього порушується робота редуктора. Небезпека замерзання тим значніше, чим більше перепад тиску, вологість газу і нижче температура навколишнього повітря.
Рукава (шланги) служать для підведення газу до чи пальника різаку. Вони виготовляються з гуми з однієї чи двома тканевыми прошарками. Відповідно ДО ДЕРЖСТАНДАРТУ 9356 - 75, випускаються рукави трьох типів : I - для ацетилену і газів-замінників (пропан і ін.); II - для рідких пальних (з бензостойкой гуми); III - для кисню. Рукави виготовляються з внутрішніми діаметрами 6; 9; 12 і 16 мм. Для пальників з низькою потужністю полум'я застосовуються рукави з внутрішнім діаметром 6 мм.
Рукави повинні мати фарбування зовнішнього шару: кисневі - синю, ацетиленові - червону, для

 
 

Цікаве

Загрузка...