WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Механізована зварка в захисних газах, колеса легкових і вантажних автомобілів - Контрольна робота

Механізована зварка в захисних газах, колеса легкових і вантажних автомобілів - Контрольна робота

обробленням кромок одержують зваркою з поперечними коливаннями електроду.
Техніка виконання поворотних кільцевих стикових швів багато в чому подібна техніці виконання подовжніх швів. Електрод при цьому розташовується зверху з невеликим зсувом від верхньої точки кола убік, протилежну напряму обертання виробу. Зварку металу товщиною до 2,5 мм, а також накладення першого шару на метал великої товщини рекомендується вести у вертикальному положенні зверху вниз або в напівстильовому положенні. Дугу і потік захисного газу слід направляти, на ванну рідкого металу. Це забезпечує отримання повного провару з'єднання із зворотним формуванням шва без пропалювань навіть при значних змінних зазорах.
Підготовка кромок і збірка під механізовану зварку, а також вибір електродного дроту проводяться в основному так само, як і при автоматичній зварці в захисних газах. У всіх випадках, де це можливо, рекомендується збирати і зварювати з'єднання в пристосуваннях без прихваток. При збірці на прихватках останні слід встановлювати із зворотної сторони з'єднання. Прихватку можна виконувати зваркою контактною, і неплавким електродом. Прихватки перед зваркою повинні бути ретельно обчищенні. Щоб уникнути протікання рідкого металу в зазори стикові з'єднання тонкого металу повинні виконуватися зваркою на мідних, скляних або керамічних підкладках. Для отримання швів високої якості необхідні ретельна збірка, точний напрям електроду по шву і підтримка незмінним режиму зварки.
Режими механізованої зварки у вуглекислому газі дротом суцільного перетину приблизно ті ж, що і при автоматичній зварці. Режими зварки у вуглекислому газі порошковим дротом також аналогічні режимам автоматичної зварки. При користуванні цими таблицями слід враховувати, що зміни швидкості зварки, неминучі при переміщенні пальника уручну, викликають зміни глибини проплавлення. Тому щоб уникнути пропалів, механізовану зварку виконують з меншою силою струму, ніж автоматичну І, як наслідок, з меншою швидкістю.
КОЛЕСА ЛЕГКОВИХ І ВАНТАЖНИХ АВТОМОБІЛІВ
Колеса забезпечують безпосередній зв'язок автомобіля з дорогою, беруть участь у створенні й зміні напряму його руху, передають вантаження від ваги автомобіля на дорогу.
Залежно від призначення колеса автомобіля поділяють на: o ведучі; o керовані; o комбіновані (ведучі й керовані); o підтримувальні.
Ведучі колеса перетворюють крутний момент, що передається від трансмісії, на силу тяги, завдяки чому забезпечується поступальний рух автомобіля.
Керовані колеса сприймають через підвіску штовхальні зусилля від кузова й за допомогою рульового керування задають напрям руху.
Комбіновані колеса виконують функції ведучих і керованих коліс водночас.
Підтримувальні колеса створюють опору кочення для задньої частини кузова або рами автомобіля, перетворюючи штовхальні зусилля на кочення коліс.
Колесо автомобіля (рис. 5.8), як правило, кріпиться до маточнини 3, встановленої на підшипниках 2, на балці моста 7. Основними частинами колеса є диск 4 з ободом 81 пневматична шина 5. Шина характеризується основними розмірами: зовнішнім діаметром D, посадковим діаметром d на обід колеса, шириною В і висотою Н профілю шини.
Рис. Колесо автомобіля з глибоким ободом: 1 - балка моста; 2 - підшипники; 3 - маточина; 4 - диск; 5 - шина; 6 - борти поличок; 7 - полички; 8 - обід
Диск і обід колеса штампують зі спеціальної сталі, надаючи їм форми, яка сприяє збільшенню жорсткості й полегшує монтаж шини на обід. У місцях посадки шини обід має полички 7, що закінчуються бортами 6. Диск і обід колеса з'єднують зварюванням, а для кріплення колеса до маточини в диску просвердлюють отвори, якими колесо встановлюється на шпильки й закріплюється гайками.
Залежно від конструкції обода та його з'єднання з маточиною всі колеса поділяють на: o дискові; o бездискові. Дискові колеса встановлюються на всіх легкових автомобілях і біль вантажних, а бездискові - на великовантажних автомобілях МАЗ, КамАЗ та ін. На автомобілях підвищеної прохідності ГАЗ та ЗИЛ застосовують дискові колеса з рознімним ободом.
Дискові колеса за формою внутрішньої частини об д а поділяють на два види: o з глибоким ободом; o із плоским ободом.
Глибокий обід застосовують у колесах легкових автомобілів. Його характерна особливість полягає в тому, що в середній частині профілю є заглиблення, призначене для полегшення монтажу покришки на обід. Нерозбірна конструкція обода дає змогу максимально полегшити й спростити колесо. На таких колесах можна монтувати шини порівняно невеликого розміру - шини легкових автомобілів.
Плоский обід у колесах вантажних автомобілів виготовляється кількох варіантах, найчастіше з нерозрізним бортовим кільцем 1, яке править за закраїну обода. В цьому варіанті обід 3 з диском 4 становлять нерозбірну зварну конструкцію, що має одну посадкову поличку із закраїною для борта шини, а друга посадкова поличка утворена на внутрішній поверхні пружинного розрізного замкового кільця 2.
Рис. Колесо автомобіля з плоским ободом:
1 - нерозрізне бортове кільце; 2 - розрізне замкове кільце; 3 - обід; 4 - диск
Під час монтажу колеса шину вільно надягають на обід, установлюють бортове кільце й у канавку обода закладають розрізне замкове кільце 2, фіксуючи цим бортове кільце на ободі. Після накачування шини завдяки тиску повітря в ній борти шини щільно притискаютьються закраїн обода й бортового кільця, замикається замкове кільце в канавці обода й забезпечується щільна посадка шини на обід.
В інших конструкціях дискових коліс із плоским ободом застосовують розрізне бортове кільце, яке водночас виконує функції замкового кільця, або плоский обід роблять рознімним з двох частин. Через велике навантаження на задній міст у вантажних автомобілів задні колеса здвоєні. При цьому внутрішнє колесо кріплять на маточини шпильками й ковпачковими гайками з внутрішньою і зовнішньою різьбою, а зовнішнє колесо - гайками з конусом.
Бездискові колеса закріплюють на маточині, використовуючи для цього деталі самої маточини. Характерна особливість конструкції обода бездискового колеса (рис. 5.10, а, б) - виконання його з трьох секторів 1, що з'єднуються в єдине кільце за допомогою вирізів на їхніх торцях. Під час монтажу колеса на автомобіль сектори 1 закладають у шину в ненакачаному стані, потім складене колесо насувають на конічні посадкові поверхні спиць маточини 2 й закріп-люють притискачами 3 на шпильках 4 гайками 5.
Рис. Бездискове колесо:
1 - сектори; 2 - маточина; 3 - притискач; 4 - шпилька; 5 - гайка
Бездискове колесо іншої конструкції (автомобілі КамАЗ) має нерозбірний обід, знімне бортове кільце й замкове розрізне кільце, які за будовою аналогічні деталям колеса, зображеного на рис. 5.9. На маточину колесо встановлюютьпритискачами з центруванням по внутрішньому конусу, виконаному під канавкою для замкового кільця. Бездискові колеса порівняно з дисковими мають меншу (на 10... 15 %) масу, зручніші при монтажі й демонтажі на випадок виконання ремонтних робіт із шинами, забезпечують кращі умови охолодження гальмових механізмів. Тепер такі колеса дедалі ширше застосовують на великовантажних автомобілях та автобусах.

 
 

Цікаве

Загрузка...