WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Ремонт тепловоза - Курсова робота

Ремонт тепловоза - Курсова робота

шпильки кріплення їх до рубашки. Для випресовки втулки необхідно
відкрутити 4 болта кріплення її фланця до блоку закрутити в отвір фланця 2 вижити болта до виходу втулки із посадочних місць блока, закріпити балочне приспособлення і краном вийняти втулку із блока.
В ряді локомотивного депо втулки циліндрів ремонтуються на поточній лінії, яка крім спеціального обладнання, має спеціальний інструмент (для перерізання різьби, перевірки місць під мідні кільця адаптерів і других).
Подачу на участок ремонту втулку циліндра зачищають по зовнішній поверхні на станку, потім перевіряють дефектоскопом, оглядають і обмінюють. При зношенні овальності і конусності більш допустимих значені втулки циліндрів бракують.
НЕСПРАВНОСТІ
ТА РЕМОНТ БЛОКА ДИЗЕЛЯ.
Блок циліндрів являється основною базовою деталлю дизеля. Він визначає розміщення всіх інших деталей, приймає на себе сили діючі на головні деталі. Тому блок циліндрів повинен бути міцним і жорстким. Геометричне розміщення основних елементів блока повинно відповідати слідуючим вимогам: осі отворів блока під колінчастий вал повинні лежати на одній лінії (ступінчастість сусідніх постелів у вертикальній площині допускається не більше 0,03мм для дизеля 1 ОД 100, 0,40мм - для дизеля 2Д100 і на довжині блока не більша 0,06мм, в горизонтальній площині - 0,03мм і 0,10мм відповідно осі отворів посадочних місць під втулки циліндрів повинні бути перпендикулярні осі опорів колінчастого валу, не перпендикулярність допускається не більше 0,2мм в габаритах деталей).
Під дією сил від поршнів, кривошипно-шатунного механізму в силових елементах блока (бугелях, підвісках, вертикальних стійках і листах) утворюються механічні напруги; порушення режимів зварки елементів блока і термообробки його при виготовлені приводить до виникнення внутрішніх напруг. Ці напруги являються причиною деформації елементів блока, приводячої до ступінчастих постелів колінчастого валу, і причиною утворення тріщин в зварних швах бугелів, вертикальних і горизонтальних листах. Взаємні переміщення запряжених з блоком деталей (колінчастого валу валів топлених насосів і газорозпридільчих кулачкових валів, втулок циліндрів) приводять до зносу опорних поверхонь блока. Вібрації стінок, блока і втулок циліндрів можуть привести до гравітаційних пошкоджень стінок блока дизеля.
При текучих ремонтах провіряють кріплення болтів і відсутність тріщин в елементах блока. Тріщини заварюють у відповідності з інструкцією по зварочних роботах в блоках дизелів. Кришки підшипників які мають тріщини замінюють з дотриманням слідуючих вимог: змінюють колінчасті вали довжиною на три опори, кришку підганяють по замках, закріпляють і провіряють вільне обертання вала і зазор між валом і гніздом підшипника. Контролюють прилягання вкладиша по новій кришці, яка повинна бути не менше 70%, гайки кріплення кришки підшипника затягують з дотриманням особливих вимог. Всі корінні підшипники крім захисної кришки при цьому повинні бути зібраними при капітальних ремонтах тепловозів блок циліндрів, картер і під дизельну раму після обмивки і очистки провіряють
дефектоскопом. Кришки корінних підшипників бракують при тріщинах любих розмірів, поперечних рисках на робочих поверхнях глибиною більш 1мм і шириною більш 2мм, або задирах глибиною більш 2мм. Болти і шпильки корінних підшипників з розтягнутою або зірваною різьбою заміняють. При цьому зазор між болтом і отвором в кришці допускається 0,025-0,1мм.
Тріщини у вертикальних і горизонтальних листах і їх зварних швах, більш двох на одному листі довжиною більш 30мм зварці при текучому ремонті не підлягає. В циклонних листах зварка тріщин любої товщини і в любій кількості здійснюється з засвердловкою кінців тріщин свердлом діаметром 6-8мм, розборкою шва, зняттям гострих кромок фаскою 1,5мм і постановкою на вертикальний лист усильної плитки. При капітальних ремонтах тепловозів тріщини в містах блока заварюють в любій кількості і в любій довжині, керуючись спеціальною інструкцією. Для підвищення міцності зварних швів використовують аргонно-дугову обробку і наклеп швів.
При збільшенні діаметра постелі в під коринні вкладиші більш як 242,06 мм овальності і конусності більш як 0,05 мм, ступінчастості постелів більш як 0,03 мм, збільшення діаметра посадочних місць блока під втулки циліндрів 0,2 мм і вертикальну передачу більш як 0,4 мм і овальності 0,05 мм проводять їх наплавку електродуговою заваркою в захисній сфері вуглекислого газу за допомогою елекТрозварюючого півавтоматом А-547Р.
Після наплавки костелі блока під підшипники колінчастого вала розточують в зборі з кришками на спеціальному роз точному столику. Посадочні місця блока установлюються також постановкою змінного кільця.
Для зміцнення одностороннього зносу посадочних місць блока під втулки циліндрів дизелів типу 14Д4О, виникаючого переміщення випускних коробок при теплових видовженнях випускних колекторів, при капітальних ремонтах модернізують дизеля з метою нерухомого закріплення випускних коробок в блоці штифтами.
При поточних ремонтах усунення протікання води через кільцеві тріщини в борті здійснюються по слідуючій технології:
- посадочний борт очищають від корозії до металічного блиску
- в кут посадочного борта укладають один виток свинцевої проволоки виконують в кахлоростку, при постановки втулки в блок, проволока не повинна випадати із кута посадочного борта.
Свіжі і гравітаційні розрушення стінок блоків дизелів 14Д4О удаляють
обробкою мастики на основі епоксидної смоли, постановкою шурупів або накладок,газовою або електродуговою зваркою з використанням залізно-мідних (дизель 14Д4О) або алюмінієвих (АЛ-4) електродів. Якість ущілення камери охолодження мокрих блоків дизелів 14Д4О перевіряють пресовкою гарячою водою тиском (3,0-3,5) 10 в 5 степені Па на протязі 20 хв.
КОЛІНЧАСТИЙ ВАЛ
1. Штифт;
2. Болт;
3. Шліцева втулка з фланцем;
4. 9 і 14. Заглушка;
5 і 15. Кільця ущільнюючі;
6. Кільце стопорне;
7. Кільце лабіринтного ущільнення;
8.Гвинт стопорний;
10.Прокладка;
11.Шпилька;
12.Опора шпильки.
13. Фланець кріплення знімної шестерні привода розподільного вала;
16. Заглушка технологічних отворів у фланці відбору потужності;
А і Б. Торцеві поверхні, обмежуючі осьове переміщення колінчастого вала;
a, б, г, д, е. Порожнини і канали для передачі масла для змащування поверхнею
які труться, антивібратора і шліцевого з'єднання;
I,II,..VIII. Номер кривошипів.
НЕСПРАВНОСТІ ТА РЕМОНТ ПІДДИЗЕЛЬНОЇ РАМИ 14Д4О.
При капітальних ремонтах тепловозів піддизельну раму після облавки І очистки перевіряють дефектоскопом (магнітним, колірним і капілярним). Раму дизеля 14Д4О бракують при наявності слідуючих дефектів:
- тріщини в місцях переходу поперечних перегородок до
повздовжніх стінок і вертикальних ребер до постелів вкладишів
корінних підшипників.
- тріщини в місцях переходу від бокових стінок до лап кріплення і
в верхніх кутах смотрового люка картера у другому і четвертому
опорі.
Обірвані шпильки кріплення блока з рами дизеля 14Д4О або анкерні болти, ослаблені призонні болти заміщують. При відсутності натягу кришки в рамці картера (зазор більше 0,01 мм) відновлюють натяг термофіксацією кришки, електроіскровим способом або хромуванням торців кришки.
В піддизельній рамі

 
 

Цікаве

Загрузка...