WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Ремонт тепловоза - Курсова робота

Ремонт тепловоза - Курсова робота

деталі. Через те блок циліндрів повинен бути пружним і твердим. Геометричне положення основних елементів блока повинне відповідати слідуючим положенням; осі отворів блока під колінчастий вал повинні лягати на одній лінії; осі отворів посадкових місць під втулки циліндрів повинні бути перпендикулярні осі упор колінчастого вала; перпендикулярність допускається не більше 0,2 мм в габаритах деталі.
Під дією сил від поршнів кривошипно-шатунного механізму в силових елементах блока (бугелях, підвісках , вертикальних стійках і листах) створюються високі механічні напруги; порушення режимів зварки елементів блока і термічної обробки при виготовленні його приводить до виявлення внутрішніх напруг. Ці напруги являються причиною деформації елементів
блоку, яка є причиною виявлення тріщин в зварних швах бугелів, вертикальних і горизонтальних листах. Взаємні переміщення з блоку деталей (підшипників колінчастого вала, валів паливних насосів і газорозпридільчих кулачкових валів, втулок циліндрів) призводить до виробітки опорних поверхностей блока, вібрація стінок блока і втулок циліндрів можуть привести до пошкоджень стінок блоків дизелів.
При поточних ремонтах провіряють кріплення болтів і відсутність тріщин блока. Тріщини заварюють згідно Інструкції по зварочних роботах блока дизелів. Кришки підшипників які мають тріщини, замінюють за слідуючими вимогами: знімають колінчастий вал з підшипниками і вкладають технологічний вал довжиною на три опори; кришку підганяють по замках; закріплюють і провіряють вільні оберти вала і зазор (допускається не більше 0,3мм на дузі 90°) між валом і гніздом підшипника, контролюють прилягання вкладиша до нової кришки, яке повинно бути не менше 70%; гайка кріплення кришки підшипника затягується за особливим правилом. При заміні кришок осі 8,9,10 корінних підшипників нижнього колінчастого вала тягового генератора від колінчастого вала, всі корінні підшипники при цьому ПОВИННІ бути зібрані. При капітальних ремонтах тепловозів блок циліндрів, картер і під дизельну раму після прошивки і очистки провіряють дефектоскопом (магнітним, капілярним).
В піддизельній рамі дизелів, зварних швах, а також в кришці патрубка для заливки масла заварюють з попередньою розчисткою. Відремонтовану піддизельну раму випробовують на проникнення зварних швів паливом керосином з видержкою на протязі 10 хвилин. Зіпсовані механічно або ржавчиною картери і сітки забірного каналу і масляного насоса і фільтра патрубка для заливки масла відновлюють постановкою заплат, або замінюють при зменшені живого січення в картерних сітках більше 25%, а всіх інших 5%.
Блок циліндрів дизеля бракують при тріщинах вище 120мм, при тріщинах у вертикальному листі відсіку управління вище 30мм і поперечних рисках на
робочих поверхнях бугелів глибиною більше 1мм і шириною 2мм в кількості 5 штук, або в задирах глибиною більше 2мм.
ОСНОВНІ НЕСПРАВНОСТІ ВТУЛОК І ЇХ РЕМОНТ.
Необхідність постановки тепловоза в ремонт для передчасності заміни втулок циліндрів виникає при слідуючих їх несправностях: задирів внутрішньої робочої поверхні, приводячої часто до заклинення поршня і інших тяжких наслідків (обрив поршня або шатуна, розрушення втулки циліндра, пошкодження колінчастого валу, блока і кришки циліндра).
Основними причинами утворення задирів втулки циліндра і поршня являються порушення режиму роботи дизеля (різке навантаження непрогрітого дизеля, перегрів і різке охолодження втулок); недостатнє змазування; попадання води або абразивних частин на трущій поверхні; порушення технології ремонту й зборки шатунно-поршневої групи (відсутність полудя на поршні, перекоси в з'єднаннях кореня з шатуном, неправильна затяжка шпильок кріплення вставки поршня; малий зазор між поршнем і втулкою і ін.); деформація втулки циліндра від зміни температури по довжині, а на дизелях типа 14Д4О- також від теплових переміщення випускних колекторів разом з коробками;
Пробій газів у воду, супроводжуючий виклад охолодженої води із Р93шйрюючого бачка через ущілення адаптера в стінці втулки від різьбового отвору під адаптер. На дизелях миючих кришки циліндра спостерігався пробій газів по мідному ущільнюючому кільцю між втулкою циліндра і кришкою а також при вимиканні тріщин у верхньому борті втулки від різьбових отворів під шпильки або водоиерепускних отворів.
Пробій газів частіше проходить в зимовий час так як при низькій температурі підвищується щільність повітря і максимальний тиск згорання збільшується на 15-20%.
Протікання охолоджуючої води із системи охолодження через ушкодження ущілення втулки в блоці дизеля, на ущілення перепускних каналів, по тріщині сорочки від адаптерних отворів або резиновому ущільненню адаптера при нагріванні води більш 80%.
При технічному обслуговуванні ТО-Зі текучому ремонті ПР-1 оглядають робочі поверхні втулок циліндрів через картера випускні і продувні вікна: втулки циліндрів очищають, перевіряють стан ущілення адаптерів і перехідників, при наявності протікання яке неможливо усунути підтягуванням резинового кільця заміняють. При текучих ремонтах ПР-2 і ПР-3 резинові кільця адаптерів і
перехідників заміняють незалежно від їх стану.
При огляді втулок звертають увагу на наявність рисок і слідів задирів, місцевих нагарів і потемнівших полос від прориву газів через поршневі кільця. Якщо характер затирів і рисок на робочій поверхні указують на можливість заряду втулки, поршень вмішують, а натири і риски на втулки зачищають дрібним наждачним каменем і наждачними полосками поперек осьові втулки, а потім полірують войлочним кругом. Зачищені місця протримають 25%-ним розчином азотної кислоти після попереднього обезжирення бензином і ацетоном. Після травлення поверхню промивають водою, потім нейтралізують 10-15%-ним розчином каустичної соди 1 змазують маслом. При травлені повинні бути прийняті міри захисту шкіри і одягу від дії кислоти.
При поточному ремонті ПР-2 після виїмки поршнів відліку циліндра оглядають і вимірюють їх внутрішній діаметр в декількох місцях повисоті (дизель 14Д4О в шести місцях) по двох взаємно перпендикулярних осях: по ходу шатуна або по направленню перекладки поршня і по осі колінчастого валу. Вимірюють втулки спеціальними індикаторним нугрометром з довгим стержнем рукояткою, на кільці якого закріплений індикатор. Результати замірів втулок циліндрів заносять в спеціальний бланк.
Випресовка втулок і їх ремонт.
Якщо знос по діаметру, овальність або конусність робочої поверхні втулки циліндра перевищують установлені правилами поточного ремонту значення, то при ПР-2 її виймають з блока. Втулки циліндрів дизелів типа 14Д4О виймають з блока також .при наявності слідуючих несправностей: протікання масла по ущіленням посадочних місць втулки в гніздах блока, протікання води в ущілення рубашки або втулки зріз різьби адаптери отворів втулки або злом шпильок рубашки для водяних перехідників. На дизелях з підвісними втулками циліндрів втулки вижимаються із блока в комплекті з кришками після чого їх обмірюють.
При поточному ПР-3 і капітальних ремонтах всі втулки із блока вижимають при чому при капітальних ремонтах їх замінюють незалежно від стану, а при поточному ремонті ПР-3 очищають обміряють і ремонтують.
Перед виїмкою втулки циліндра із блока передчасно виконують слідуючі роботи: знімають верхній колінчастий вал, вижимають поршні з шатунами, знімають форсунки, індикаторний кран і адаптери, від'єднують водяні перехідники і викручують

 
 

Цікаве

Загрузка...