WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Ремонт тепловоза - Курсова робота

Ремонт тепловоза - Курсова робота

Опорні лапи рами виготовляються горизонтальними.
Від горизонтального зміщення при різкому гальмуванні, чи при зіткненні з рухомим складом, дизель утримується чотирма такими ж амортизаторами, установленими в спеціальні вирізи між ребрами лап рами.
гіижня частина рами, піддон, являється збірником всього масла системи дизеля. В ньому розташований закритий сіткою прийомник з трубою, по якій масло підводиться до насоса.
БЛОК ЦИЛІНДРІВ
Суцільно зварений блок із нерозрізаних листів має спеціальні вирізи в листах для його збірки під зварку. Простір, обмежений верхніми плитами, середніми поясами, поперечними V-подібними і торцевими стійками, утворює порожнину водяного охолодження для кожного циліндра. Вода підводиться в порожнини охолодження через патрубки, колектори і отвори в бокових листах. Перетік води із блока в кришки циліндрів здійснюється через отвір і трубки з резиновими ущільненнями.
Простір обмежений середніми і нижніми опорними поясами, середнім повздовжнім і боковим листами, торцевими стійками і надбавочними колекторами, представляє собою ресивер продувочного повітря. Секції
БЛОК ЦИЛІНДРІВ
1. Кришка люка картера з запобіжним клапаном;
2. Штуцер для зливу масла в місткість під дизельної рами;
3. Опорний пояс нижній;
4. Опорний пояс середній;
5. Плита верхня;
6. Шпилька кріплення кришки циліндра;
7. Колектор підводу води; 8. Ущільнююче кільце;
9. Трубка для перетоку води із блока в кришку циліндра;
10. Кришка люка повітряного ресивера;
11. Колектор;
12. Болт кріплення корінного підшипника;
13. Втулка підшипника розподільного вала;
14. Упорний підшипник розподільчого вала;
15. Патрубок підводу води;
16. Корінний підшипник колінчастого вала;
17. Трубка підводу масла до корінного підшипника;
18. Додатковий (виносний) підшипник колінчастого вала;
19. Кільце упорного підшипника колінчастого вала;
20. Гвинт стопорний;
21. Клапан запобіжний повітряного ресивера;
М - канал підводу масла основний;
Н - канал підводу масла до підшипників розподільчого вала;
Е - отвір для перетоку води із водяного колектора;
Д - отвір для перетоку води в кришку циліндра.
ресивера сповіщаються вікнами, виконаними в середніх і бокових листах, а також у V-подібних поперечних стійках.
Масло, накопичуючись в надувних колекторах, через штуцери зливаються в ємності під дизельної рами. В верхні плити блока вкручено по чотири шпильки на кожний циліндр для кріплення кришок циліндрів.
В розвалі середнього листа, мимо планок, встановлені стійки підшипників розподільчого вала, в які запресовані бронзові втулки, які мають тонкошарову заливку свинцево-кальцієвого бабіту. Втулки стопорять гвинтами. Масло для підшипників розподільного вала підводиться по каналу в стійці кінцевого підшипника, а звідти через отвір в розподільчому валі - ДО інших підшипників. Крайній підшипник розподільчого вала з сторони насоса являється упорним. Осьове переміщення розподільчого вала обмежується опорним підшипником на торці блока.
До заднього торцевого листа блока силовими і призонними болтами кріпиться корпус виносного (десятого) підшипника колінчастого вала. Осьове переміщення колінчастого вала обмежується стальними упорними півкільцями з тонкостінною заливкою свинцевої бронзи. Положення упорних півкілець, розміщених в кільцевих проточках 9-й 10-й постелі колінчастого вала, фіксується гвинтами.
Кожний корінний підшипник складається із нижнього і верхнього стальних втулок, залитих тонким шаром свинцевої бронзи. Верхні і нижні вкладиші не взаємопов'язані. На відміну від нижнього верхня втулка На робочій поверхні має широку кільцеву проточку і три отвори, через які поступає масло для змащування і охолодження підшипника. Для кращої прилягання втулок до колінчастого вала на свинцеву бронзу наноситься шар свинцевого сплаву товщиною 0,020 - 0,025 мм. П'ятий корінний підшипник найбільш напружений і відміняється від інших більшою довжиною. Верхні втулки монтуються в постелях поперечних стійках блока, а нижнє - в підвісках. Положення верхніх і нижніх втулок фіксується замками, які входять в поглиблення, які є на підвісках і стійках блока. Прилягання вкладишів до лігва всією поверхнею забезпечується постановкою їх в гнізда з гарантованим натягом (так, що довжина зовнішньої поверхні втулки в вільному положенні
трохи більше довжини утворюючої поверхні лігва в підвісці і стійці) і зажимом болтами підвіски.
Блок при роботі дизеля сприймає змінну нагрузку від тиску газів в циліндрах. Це навантаження передається блоку через шпильки кріплення кришок циліндрів і болти кріплення корінних підшипників. Рівень навантаження блока являється допустимим, гарантуючи достатній запас втомленості його елементів при відсутності недопустимих концентратів напруги, виникаючих в місцях непроварів і зашлаковки зварних швів, зварних підрізів на границі зварних швів, гострих кромок на вирізах і отворах листів блока.
Доведення надійності блока проводилась в основному по направленню виключення таких концентратів, а також зразу ж приймались заходи по можливому зниженню напруги в окремих, найбільш напружених елементах блока.
Ефективність заходів провірялась відповідними дослідами і натуральними дослідами відсіків блока на стомлю вальну міцність за допомогою спеціальних гідро пульсуючих установок.
Найбільш важливим із здійснених заходів являються: збільшення товщини середньої вертикальної стійки з 12 до 20 мм; заміна приварних жолобків для підводу масла до корінних підшипників з знімними трубками; заміна приварних фланців для підводу води до блока приварним колектором і переніс отворів для перетоку води в блок в район осі циліндра, де рівень напруги найбільш низький; перехід на автоматичну зварку найважливіших зварних швів; зміна режиму термообробки блока після зварки для зниження внутрішніх, остаточних напруг.
ЦИЛІНДРО-ПОРШНЕВА ГРУПА
Втулка і кришка циліндра. Втулка (гільза) циліндра підвішана до його
кришки. На верхньому опорному борті втулки і на нижній частині кришки
розміщені кільцеві площадки для прокладки, яка ущільнює з'єднання між
кришкою циліндра і втулкою (газове з'єднання). На опорній поверхні площадок
прорізані кільцеві канавки які служать для кращого ущільнення.
Втулка скріплюється з кришкою циліндра шістьма шпильками, вивернутими в бурт втулки. Відносно кришки циліндра втулки фіксується поверхнею внутрішнього діаметру, в яку заходитьциліндричний виступ кришки.
В блоці втулка фіксується верхнім, середнім і нижнім упорними поясами. Зовнішня поверхня втулки між верхнім і середнім поясами омивається водою. В середній, потовщеній частині втулки рівномірно розташована вісімнадцять вікон, через які повітря поступає в циліндр. Зовнішня поверхня втулки між середніми і нижніми поясами омивається повітрям.
Між опорними поясами блока і втулки циліндра встановлені три кільця із теплостійкої резини. В верхньому поясі розміщене кільце великого розміру, виготовленого із більш теплостійкої резинової суміші. В середній і нижній пояси встановлюються кільця меншого розміру. Два вирізи в нижній частині втулки служать для проходу стержня шатуна, а два отвори - для кріплення пристосування, яке удержує поршень при вийманні комплекту циліндрів.
РЕМОНТ БЛОКА ЦИЛІНДРІВ.
Блок циліндрів являється базовою деталлю дизеля. Він розподіляє положення всіх деталей, приймає на себе сили, діючі на головні

 
 

Цікаве

Загрузка...