WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Рама, передній неведучий міст, балка заднього ведучого моста. - Реферат

Рама, передній неведучий міст, балка заднього ведучого моста. - Реферат

електродного металу. ДСТ 7871-75 передбачає для зварювання алюмінію і його сплавів дріт 14 марок: з технічного алюмінію (Св-А97, Св-А85Т, Св-А5), алюмінієво-марганцеву (Св-амц), алюми-ниево-магниевую (Св-амгз, Св-амг4, Св-амг5, Св-1557, Св-амгб, Св-амгбз, Св-А Мгб 1), алюмінієво-кремнієву (Св-ак5, Св-ак10) і алюминиево-меди-стую (Св-1201).
Стандарт поширюється на тягнену і пресовану (марка Св-ак10) дріт діаметрами від 0,8 до 12,5 мм. Дріт поставляється в упакуванні, термін збереження не більш 1 року з дня виготовлення.
Звичайно зварювальний дріт підбирають з умови однорідності з основним чи металом із трохи підвищеним змістом одного чи декількох елементів проти основного металу з урахуванням неминучого збідніння металу шва деякими елементами (Mg, Zn) при зварюванні.
Технологія зварювання. Для дугового зварювання алюмінію застосовують покриті електроди марки ОЗА-1 (досвідчений завод, для алюмінію, модель 1) зі стрижнем з алюмінієвого дроту.
Зварювання цими електродами виробляється в нижнім і вертикальному положеннях постійним струмом зворотної полярності, короткою дугою без поперечних коливань. При діаметрі електрода 4 мм струм береться )20-140 А, для інших діаметрів - вище. Зварювання здійснюють з підігрівом виробу до температури 200 -250 °С при товщині металу 6 - 10 мм, 300-350°С при 10-16 мм. Електроди перед уживанням (за кілька хвилин) просушують при температурі 200 °С в плин 2 ч. Після зварювання зварювальний шлак негайно видаляють сталевою щіткою з промиванням гарячою водою.
Для заварки ливарних пороків у виробах застосовують покриті алюмінієві електроди марки ОЗА-2.
Форма підготовки крайок під зварювання алюмінієвих сплавів подібна підготовці при зварюванні сталей. Шви по можливості виконуються однопрохідними і на великих швидкостях.
Зварювання вугільним електродом виробляється на постійному струмі прямої полярності. Аркуші товщиною до 3 мм бажано зварювати з отбортовкой крайок без присадочного металу. Зварювання більш товстих аркушів вимагає оброблення крайок і застосування присадки. Бажане застосування масивних мідних чи сталевих підкладок під аркуші, що зварюються. Можна використовувати флюс марки АФ-4а чи флюс наступного складу: 45 % хлористого калію, '15% хлористого літію, 30% хлористого натрію, 7 % фтористого калію і 3 % сірчанокислого натрію.
Газове зварювання алюмінію і його сплавів забезпечує задовільну якість зварених з'єднань. Потужність газового полум'я при зварюванні підбирається в залежності від товщини металу, що зварюється.
При газовому зварюванні алюмінію і його сплавів застосовують флюси. Флюс АФ-4а розводять дистильованою водою і наносять на крайки, що зварюються. При зварюванні застосовують присадочную дріт тієї ж марки, що і метал, що зварюється.
Зварювання титанових сплавів
При питомій щільності в 4,5 г/см3 титан і його сплави мають тимчасовий опір розриву (45 -т- 150) o 107 Па. Заміна стали титаном зменшує масу виробів на 20 - 30%.
Титан має також високу антикорозійну стійкість. Для зварених виробів використовується технічний титан марок ВТ 1-00, ВТ 1-0, ВТ-1 і його сплави з алюмінієм, хромом, молібденом, оловом, ванадієм, марганцем, церієм марок ВТ5, ВТ5-1, ВТ6, ВТ8, ВТ14 і ін.
Титан більш активний у порівнянні з алюмінієм до поглинання кисню, азоту і водню в процесі нагрівання. Тому при зварюванні технічного титана необхідний особливо надійний захист від цих газів. Такий захист здійснюється при дуговому зварюванні в інертному газі, а також при використанні флюсу-пасти, наносимой на крайки, що зварюються. Інститут електрозварювання ім. Е. О. Патона розробив серію спеціальних флюсів-паст (від АН-ТА до АН-Т17А), що по складу є бескислородными фторидно-хлоридными. Дугове зварювання титана і його сплавів покритими електродами, вугільною дугою, а також газовим полум'ям не застосовується. Останніми видами зварювання не можна забезпечити висока якість зварених з'єднань через занадто велику активність титана до кисню, азоту і водню.
Технічний титан з'єднують аргонодуговой, дуговий під флюсом і деякими видами зварювання тиском.
Зварювання магнієвих сплавів
Магній має велику спорідненість до кисню, чим титан. Магній, з'єднуючись з киснем, утворить тугоплавкий і важкий оксид магнію. Температури плавлення магнію й оксиду магнію відповідно рівні 651 і 2150 °С, питомі щільності - відповідно 1,74 і 3,2 г/см3. Щільність магнієвих сплавів близько 1,8 г/см3. Тимчасовий опір сплавів при розтяганні складає (21 -і- 34)105 Па.
Магнієві сплави зварюють вольфрамовим електродом в аргоні. Газове зварювання, дугове зварювання покритими електродами і вугільним електродом застосовуються рідко. Аргонодуговую зварювання рекомендується застосовувати тільки для всіх магнієвих сплавів. Газове зварювання можна застосовувати тільки для сплавів марок МА1, МА2, МА8, МЛ2, МЛ5 і МЛ7 і. лише з застосуванням флюсу з фтористих солей. Найкращим флюсом вважають флюс марки ВФ-156 (33,3% фтористого барію; 24,8% фтористого магнію, 19,5% фтористого літію, 14,8% фтористого кальцію, 4,8 натрієві кріоліти, 2,8% оксиду магнію).
Основні вимоги безпеки праці при зварюванні кольорових металів і їхніх сплавів
1. При дуговому і газовому зварюванні кольорових металів і сплавів необхідно дотримувати вимоги, описані в § 24, 32 і 75.
2. Необхідно підсилити від місця зварювання кольорових металів отсос пар і зварювального пилу.
3. Зварювання латуней на відкритій площадці необхідно виконувати з респіратором марок ШБ-1, "Пелюсток", "Астра-2" і ін., а в замкнутих резервуарах - зі шланговим протигазом, щоб не допустити влучення в дихальні органи пар цинку, що входить до складу латуней.
ПОРЯДОК ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРАЦЮЮЧИХ ЗАСОБАМИ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ЗАХИСТУ
На роботах зі шкідливими та небезпечними умовами праці, а також на роботах, пов'язаних із забрудненням або несприятливими метеорологічними умовами працівникам видаються безплатно за встановленими нормами спеціальний одяг, спеціальне взуття та інші засоби індивідуального захисту, а також миючи та знешкоджувальні засоби.
Працівники, що залучаються до разових робіт, пов'язаних з ліквідацією наслідків аварії, стихійного лиха тощо, які не передбачені трудовим договором, мають бути забезпечені зазначеними засобами.
Роботодавець зобов'язаний забезпечити за свій рахунок придбання, комплектування, видачу та утримання засобів індивідуального захисту.
У разі передчасного зношення цих засобів не з вини працівникароботодавець зобов'язаний замінити їх за свій рахунок.
Якщо працівник придбав за свої кошти спецодяг або інші засоби індивідуального захисту, роботодавець зобов'язаний компенсувати йому всі витрати на умовах, передбачених у пунктах колективного договору.
?
Список літератури.
1. В.Ф. Кисляков, В.В. Лущик "Будова і експлуатація автомобілів". Київ "Либідь" 2002.
2. В.М. Рибаков "Дугова і газова зварка". Москва "Вища школа" 1986 р.
3. Л.Е.Винокурові, М.В. Васильчук, М.В. Гаман "Основи охорони праці". "Вікторія" Київ 2001 р.

 
 

Цікаве

Загрузка...