WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Рама, передній неведучий міст, балка заднього ведучого моста. - Реферат

Рама, передній неведучий міст, балка заднього ведучого моста. - Реферат

положенні.
Газове зварювання бронз ведеться відбудовним полум'ям, тому що при окисному полум'ї відбувається вигоряння легуючих елементів (олова, алюмінію, кремнію). Потужність полум'я встановлюють 100-150 дм3 ацетилену/год на 1 мм товщини металу, що зварюється. При зварюванні користаються тими ж флюсами, що і для зварювання міді і латуні.
Газове зварювання бронз дає міцність зварених з'єднань, рівну 80-100% міцності металу, що зварюється.
Зварювання алюмінію і його сплавів
Алюміній має низьку міцність ( 10 o 107 Па), тому його застосовують в основному в хімічному аппа-ратостроении, для віконних і дверних плетінь і декоративних виробів у будівництві. Він має малу щільність (2,7 г/см3), підвищеною корозійною стійкістю і великою пластичністю в порівнянні з низкоуглеродистой сталлю.
Підвищену міцність мають сплави алюмінію з марганцем, магнієм, кремнієм, цинком і міддю.
Алюміній і його сплави поділяють на ливарні і деформируемые (катані, пресовані, куті). Деформируемые сплави підрозділяють на термічно неупрочняемые, до яких відносяться сплави алюмінію з марганцем і магнієм, і термічно упрочняемые, до яких відносяться сплави алюмінію з міддю, цинком, кремнієм.
Найбільш високою міцністю володіють термічно упрочняемые алюмінієві сплави. Наприклад, механічні властивості дюралюмінію марки Діб (3,8-4,9% міді., 1,2-1,8% магнію, 0,3 - 0,9% марганцю, інше- алюміній) наступні: до термічної обробки = 22 o 107 Па і = 2%; після термічної обробки = 42-107 Па і =18%.
Термічно зміцнені алюмінієві сплави разупрочняются при зварюванні.
З термічно неупрочняемых сплавів найбільшою міцністю володіють сплави системи Al - Mg - Ті, наприклад сплав АМгб, механічні властивості якого наступні: = (32 ? 38) o 107 Па, = (16 ? 18)-107 Па, = 15 ? 20% і = (3 ?4) o 105 Дж/м2. Конструкції з алюмінієво-магнієвого сплаву марки Амгб виготовляються в основному звареними.
Зварюваність алюмінію і його сплавів. Алюміній і його сплави мають велику теплопровідність, теплоємність і сховану теплоту плавлення. Теплопровідність алюмінію в три рази вище теплопровідності низкоуглеродистой стали; при нагріванні від 20 до 600°С різниця в теплопровідності ще більш зростає. Отже, зварювання алюмінію і його сплавів повинні виконуватися з відносно могутнім і концентрованим джерелом нагрівання.
Коефіцієнт лінійного розширення алюмінію в два рази вище, ніж коефіцієнт розширення заліза. Це сприяє збільшеним деформаціям і короблению при зварюванні алюмінієвих виробів.
Низька питома щільність (2,7 г/см3) і температура плавлення (660 °С) алюмінію в порівнянні з високою питомою щільністю оксиду алюмінію А12ПРО3 (3,85 г/см3) і його температурою плавлення (2050 °С) утрудняють процес зварювання. Тугоплавкий і важкий оксид може залишатися в металі і знижувати працездатність звареного з'єднання. При зварюванні алюмінію і його сплавів необхідно застосовувати різні способи боротьби з оксидом А12ПРО3. В усіх випадках поверхня металу виробу повинна зачищатися безпосередньо перед зварюванням, а процес зварювання повинний протікати з захистом розплавленого металу від дії газів повітря.
Використовують два способи боротьби з оксидом алюмінію: зварювання з розчинником оксидів (електродні покриття, флюси), зварювання без розчинників, але з так називаним катодним розпиленням.
Розчинниками оксиду А12ПРО3 і інших оксидів є галогенні солі щелочноземельных металів (хлористий, фтористий літій і ін.), що розчиняють оксиди і разом з ними піднімаються зі зварювальної ванни в зварювальний шлак. Тому що розчин має знижену температуру плавлення, меншою питомою щільністю і меншою в'язкістю, чим кожен компонент окремо, то він виводиться з металу шва в зварювальний шлак.
Сутність катодного розпилення полягає в тому, що при дуговому зварюванні в аргоні на постійному струмі і тільки при зворотній полярності відбувається дроблення оксидної плівки А12ПРО3 з наступним розпиленням часток оксиду. Тонка оксидна плівка, що покриває зварювальну ванну, руйнується під ударами важких позитивних іонів аргону (атомна вага аргону приблизно в 10 разів тяжелее атомної ваги гелію і тому при зварюванні в гелії катодного розпилення не відбувається), що утворяться при горінні дуги.
Алюмінієві сплави мають підвищену схильність до утворення пір. Пористість металу при зварюванні алюмінію і його сплавів викликається воднем, джерелом якого служить адсорбована волога на поверхні основного металу й особливо зварювального дроту, а також повітря, подсасываемый у зварювальну ванну. У цьому випадку алюміній у зварювальній ванні взаємодіє з вологою по реакції: 2А1 + ЗН2ПРО ? А12ПРО3 + 6Н.
Для одержання беспористых швів при зварюванні алюмінію і його сплавів навіть невеликої товщини іноді потрібно підігрів, що знижує швидкість охолодження зварювальної ванни і сприятливий більш повному видаленню водню з металу при повільному охолодженні. Наприклад, при наплавленні на лист алюмінію товщиною 8 мм беспористый шов можна одержати при підігріві металу до 150 °С. При збільшенні товщини металу до 16 мм навіть підігрів до температури 300 °С не забезпечує беспористых швів.
Однак підігрівши аркушів для зварювання деяких сплавів варто застосовувати обережно. Наприклад, при зварюванні толстолистовых алюмінієво-магнієвих сплавів допускається підігрів до температури не вище 100-150°С. Більш висока температура підігріву може підсилити пористість шва за рахунок виділення з твердого розчину магнію й утворення при цьому водню по реакції: Mg + Н2ПРО ? Mg + 2Н. Крім того, при зварюванні підігрітого металу (алюмінієво-магнієвих сплавів) знижуються механічні властивості зварених з'єднань.
При аргонодуговой зварюванню алюмінію і його сплавів боротьбу з порами ведуть за допомогою окисної атмосфери. Найкращі результати виходять при добавці до аргону 1,5% кисню. Окисна атмосфера в районі поверхні зварювальної ванни не дає водню розчинятися в металі, тому що водень буде знаходитися насамперед в окисленому стані і пори у швах не утворяться.
Види зварювання алюмінію і його сплавів. Деталі з алюмінію і його сплавів можна з'єднувати як зварюванням плавленням, так і зварюванням тиском. Широке поширення одержали наступні види зварювання: ручне чи механізоване дугове зварювання електродом, що неплавиться, у захисному інертному газі (в основному в аргоні); механізоване дугове зварювання металевим електродом, що плавиться, у захисному газі; автоматичне дугове зварювання зварювальним дротом, що плавиться, по шарі дозованого флюсу; стикове чи крапкове контактне зварювання й ін.
Склад флюсів і покрить для зварювання алюмінію і його сплавів. Ручне зварювання алюмінію чи дугою газовимполум'ям виконують з підігрівом аркушів від 100 до 400 °С; чим толще деталь, тим вище температура підігріву. Для зварювання уживають флюс, найчастіше марки АФ-4а, що містить 50% хлористого калію, 14% хлористого літію, 8% фтористого натрію і 28% хлористого натрію.
Склади електродних покрить можуть бути наступні: покриття 1 - 65% флюсу АФ-4а і 35% кріоліту і покриття II - 50 % хлористого калію, 30 % хлористого натрію і 20% кріоліту №3А1РЙ.
Підбор присадочного

 
 

Цікаве

Загрузка...