WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Рама, передній неведучий міст, балка заднього ведучого моста. - Реферат

Рама, передній неведучий міст, балка заднього ведучого моста. - Реферат

25%.
Режими зварювання електродами ДО-1З
Зварювання ведуть у нижнім положенні на постійному струмі зворотної полярності. При зварюванні аркушів товщиною більш 6 мм потрібно попередній підігрів основного металу до 300 -400 °С.
Газове зварювання мідних аркушів товщиною до 10 мм виконується полум'ям потужністю 150 дм3 ацетилену/год на 1 мм товщини металу. Аркуші
більшої товщини зварюють полум'ям з розрахунку 200 дм3/год на 1 мм товщини металу. Зварювання краще робити одночасно двома пальниками з двох сторін відбудовним полум'ям, для того щоб не допускати утворення в зварювальній ванні оксидів міді. Зварювання міді науглероживающим полум'ям не допускаються, тому що при цьому утворяться пори і тріщини у шві внаслідок утворення ССЬ і Н2 Про по реакціях: З + Cu2O->CO2~+ 2Cu; Н2 + Cu2O-> ^H2O + 2Cu.
Шов заповнюється за один шар. Багатошарове газове зварювання викликає перегрів металу і тріщини у швах. Щоб уникнути перегріву міді, зварювання варто вести з високими швидкостями нагрівання й охолодження зварених з'єднань.
Метал товщиною до 2 мм зварюють встык без присадочного матеріалу, при товщині 3 мм і більш застосовують скіс крайок з кутом оброблення 90° і притупленням 1,5 - 2 мм. Толст мідні аркуші зварюють встык з обробленням кромок. у вертикальному положенні одночасно з двох сторін двома пальниками. Присадочной дротом служить чиста чи мідь мідь зі змістом раскислителей: фосфору - до 0,2 % і кремнію - до 0,15 - 0,30%. Дріт підбирають діаметрами від 1,5 до 8 мм у залежності від товщини аркушів, що зварюються; дріт діаметром 8 мм уживається для аркушів товщиною 15 мм і більш.
Газове зварювання міді виконується з флюсами, що складаються в основному з бури.
Висока якість звареного з'єднання одержують, застосовуючи газофлюсовую зварювання, при якій порошкоподібний флюс засмоктується ацетиленом і подається безпосередньо в полум'я пальника від спеціальної установки КГФ-2-66.
Застосуванню проковування металу шва (краще околошовного металу) ще більш поліпшує механічні властивості зварених з'єднань.
Зварювання латуні. Латунь являє собою сплав міді з цинком; температура плавлення латуні 800 -1000 °С.
При дуговому зварюванні з латуні інтенсивно випаровується цинк; розплавлений метал поглинає водень, що устигає виділитися при затвердінні рідкого металу в зварювальній ванні, у результаті чого у шві утворяться газові пори. Водень попадає в зварювальну ванну з покриття, чи флюсу повітря.
Зварювання латуней покритими електродами знаходить обмежене застосування, в основному для виправлення шлюбу лиття. Це порозумівається сильним випаром цинку в порівнянні насамперед з газовим чи зварюванням дуговий під флюсом, чи дуговий у захисному газі.
Для дугового зварювання латуні застосовують електроди з покриттям виду ЗТ. Склад електрода наступний: стрижень із кремнемарганцовистой бронзи Бр Кмц 3-1, що містить 3% кремнію і 1% марганцю; покриття з 17,5% марганцевої руди, 13% плавикового шпату, 16% сріблистого графіту, 32 % ферросилиция 75%-ного, 2,5% алюмінію в порошку. Зварювання ведеться постійним струмом при зворотній полярності короткою дугою з метою зниження вигоряння цинку. Від витікання металу зі зварювальної ванни стик захищають прожареною азбестовою підкладкою зі зворотної сторони стику. При товщині аркушів до 4 мм оброблення крайок така ж, як і для сталі. Після зварювання шов проковують, а потім отжигают при 600 -650 С для вирівнювання хімічного складу і додання металу дрібнозернистої структури.
Зварювання латуні можна виконувати вугільним електродом на постійному струмі прямої полярності з застосуванням флюсу.
Дугове зварювання латуней порошковим дротом і в газі описані в § 98, 99; в останні роки стали застосовувати плазменно-дугове зварювання латуней, міді й ін.
Газове зварювання латуней забезпечує кращу якість зварених з'єднань, чим дугова покритими електродами. Для зменшення випару цинку зварювання латуні ведуть окисним полум'ям; при цьому на поверхні зварювальної ванни утвориться рідка плівка оксиду цинку, що перешкоджає його випару. Надлишковий кисень окисляє частина водню полум'я, тому поглинання рідким металом водню зменшується.
Для видалення оксидів міді і цинку при газовому зварюванні користаються флюсом, складеним на основі бури.
Для зменшення випару цинку і поглинання зварювальною ванною водню кінець ядра полум'я повинний знаходитися від металу, що зварюється, на відстані в 2 - 3 рази більшому, ніж при зварюванні стали.
Для газового зварювання латуней застосовують присадочную дріт марки ЛК62-0,5 (ДСТ 16130-72), що містить 60,5-63,5% міді, 0,3-0,7% кремнію, інше - цинк. Як флюс при зварюванні цієї присадочной дротом застосовують прожарену буру. Без застосування флюсу можна користатися самофлюсующейся присадочной дротом марки ЛКБ062-004-05.
Гарна якість газового зварювання латуней досягається застосуванням флюсу БМ-1 (розроблений ВНИИавтогенмаш), що складається з 25 % метилового спирту і 75% метилбората чи флюсу БМ-2, що складається з одного метилбората. Ці флюси вводяться в зварювальну ванну у виді пар. Ацетилен пропускається через рідкий флюс, що знаходиться в особливій судині (флюсопитателе), насичується парами флюсу і подається в пальник. У полум'ї флюс згоряє по реакції: 2В(СН3ПРО), + 9ПРО2 = У2ПРО3 + 6З2 + 9Н2О. Борний ангідрид У2ПРО3 є речовиною, що флюсує. Застосування флюсу БМ-1 підвищує продуктивність зварювання, дає метал шва з високими механічними властивостями і забезпечує майже повну нешкідливість процесу для зварника.
Зварювання бронзи. Бронза - це сплави міді з оловом (3 -14% - оловянистые бронзи), кремнієм (до 1 % - кременисті бронзи), марганцем, фосфором, бериллием і ін. Звичайно бронзи застосовуються для виготовлення литих деталей.
Зварені з'єднання марганцовистой бронзи (0,2 - 1 % - марганцю) відрізняються високою пластичністю і міцністю, що трохи перевищує міцність зварених з'єднань міді.
Берилієві бронзи, що містять до 0,05 % бериллия, образуют. зварені з'єднання з задовільною міцністю.
Зміст більш 0,5% бериллия в мідному сплаві приводить при зварюванні до окислювання бериллия; оксиди, що утворилися, із працею віддаляються зі зварювальної ванни. Тому якість зварених з'єднань з таких бронз невисоке.
Існує кілька десятків марок бронз. По зварюваності бронзи значно відрізняються друг від друга, тому і технологія зварювання бронз різноманітна.
Зварювання бронзи можна виконувати вугільним електродом із присадочным металом, покритими електродами, що неплавиться (вольфрамовим) електродом в аргоні, плазменной дугою й ін.
Звичайно присадочный матеріал підбирають близьким до хімічного складу металу, що зварюється.
Зварювання марганцовистой бронзи (наприклад, марки Бр Мц5) виконують електродами марки ДО-100, обов'язково з попереднім підігрівом до 400 -500 °С. Длязварювання алюмінієвих і алюмінієво-нікелевих бронз (виправлення дефектів лиття) можна застосовувати електроди марки АНМц/ЛКЗ-АБ з попереднім підігрівом до 150 -300 °С. Зварювання виконують на постійному струмі при зворотній полярності короткими ділянками.
Як правило, бронзи зварюють у нижньому чи похилому (до 15°)

 
 

Цікаве

Загрузка...