WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Розробка технологічного процесу первинної механічної обробки заготовок з масивної деревини - Дипломна робота

Розробка технологічного процесу первинної механічної обробки заготовок з масивної деревини - Дипломна робота

притискні пристрої; 6 - верхній ножовий вал; 7 - подаючі вальці; 8 - заготовки до обробки.
Слід мати на увазі, що недотримання норм при налагодженні хоча б одного елемента можуть траплятися так недоліки: зріз кінців заготовки, що викликається надмірним підняттям над столом нижніх валиків. Виступ повинен бути в межах 0,2 мм;
- поперечні риски-вм'ятини на обробленій поверхні утворюються від надмірного притискання рифленого подаючого валець при малій товщині шару, що знімається;
- на обробленій поверхні виникають окремі вм'ятини через попадання стружки під задній подаючий валець внаслідок поганої роботи аспірації;
- різна товщина обробленої деталі по ширині виникає через перекіс стола;
- поперечні канавки на обробленій заготовці на відстані близько 150 мм від обох кінців викликані надмірним притисканням колодки і заднього подаючого вальця, що зумовлено зупинкою заготовки в момент виходу її з-під -рифленого подаючого вальця і входу під притискну колодку.
Подавальним пристроєм у рейсмусових верстатах є нижні приводні вальці, які розмішені один від одного на певній відстані. Для того, щоб заготовка, проходячи через верстат, не застрягла, її довжина повинна бути більша, ніж відстань між центрами подаючих валиків. Рейсмусові верстати мають перший по ходу подаючий привідний рифлений валик. Він може бути -цілісним або секційним. За наявності у верстаті цілісного подаючого валика подавати на обробку можна не більше як дві брускові заготовки або одну щитову. Товщина шару, який можна зняти за один прохід, повинна бути 1,5...6 мм. Заготовки подаються торець в торець.
Рейсмусові верстати обслуговуються двома робітниками. Віри струганні заготовок у розмір по товщині використовується базова поверхня по пласті, яка отримана раніше на фугувальному верстаті. Для обробки в розмір по ширині використовується базова поверхня на окрайці. Таким чином, рейсмусові верстати використовуються для формування чистовик розмірів заготовки по товщині і ширині. Ці верстати за допомогою простих пристроїв можуть бути використані для надання деталі скосу по ширині або довжині, формувати ^профільні поверхні деталі по довжині.
Для формування чистових розмірів заготовки по товщині і ширині використовуються також двосторонні рейсмусові верстати С2Р8-2 (рис. 4б) та інші., На цих верстатах є два горизонтальні ножові вали, які розміщені один над столом, а інший - під ним. Чистові розміри заготовок па товщині формуються при використанні бази однієї пласті, а при формуванні по ширині однієї з крайок.
Використовувані бази пласті і крайки можуть бути попередньо обробленими на фугувальному верстаті або чорновими (необробленими). Безумовно, що при використанні чистових баз точність оброблених на двосторонньому рейсмусі заготовок значно вища.
Розміри чистових заготовок формуються також на чотиристоронніх поздовжньо-фрезерувальних верстатах С10-2, С16-4А, С16-5П, С26-2, серії GD фірми "GUBJSCHY універсальний UHM-600 фірми "KUPER MUHLE" T90.260x160 мм з електронним налагодженим, та інші. На цих верстатах змонтовано не менше як чотири головки (рис.5), за допомогою яких заготовка обробляється з чотирьох боків за один прохід.
Рис. 5. Принципова схема рейсмусового верстата: а) одностороннього,
б - двостороннього; 1 - нижній задній валець, 2 - нижній передній валець; 3 - стіл, 4 - запобіжник проти викидання; 5 - передній верхній подавальний секційний валець; 6- притискувач-підпір, 7 - ножовий вал; 8 - задній притискував; 9 - заготовка.
На фугувальних, рейсмусових і чотиристоронніх поздовжньо-фрезерувальних верстатах використовуються круглі ножові вали, на яких можна кріпити від 2 до 12 і більше ножів при допомозі притискної планки і затискних болтів. Установлюючи ножі на вал, їх не закріплюють повністю, а лише так, щоб вони не випадали. В подальшому вивіряють. Виступ леза ножа в двох-трьох місцях по довжині повинен бути на 0,75-1 мм над губкою вала. Після цього за кілька прийомів кінцево закріплюють ножі, починаючи від середини вала до країв. Контроль точності вивірення ножів здійснюється за допомогою лінійки з дерева або індикатором. Ножові вали використовуються з прямими і гвинтовими пазами. Відповідно до цього на них можна закріпити прямий і гвинтовий ніж. Вали з гвинтовими ножами працюють плавніше оскільки врізання кожного ножа відбувається поступово, зменшується зусилля на різання.
Налагодження чотиристоронньо-поздовжнього фрезерувального верстата по еталонній деталі.
Формування чистових заготовок у розмір по довжині проводиться на верстатах: однопилкових з кареткою Ц6-2, 1710SH, РКЗОО фірми KOLLE FORMATIC, KS-1, двопилкових кінцезрівнювачах Ц2К12, Ц2К20 та інших.
При торцюванні на однопилковому верстаті (рис. 6.) заготовка 2 базується на каретці 1 так, щоб її торець мінімально виступав за полотно пилки. Переміщаючи каретки паралельно полотну пилки, торцюють один кінець заготовки (рис. 6а). Щоб торцювати інший кінець, заготовку кладуть на каретку і обробленим кінцем притискують до упора торцюють (рис. 6,б). При цьому відстань від поверхні упора до полотна пилки повинна відповідати довжині чистової заготовки.
Рис. 6. Схема торцювання заготовок на круглопильному верстаті з кареткою а - по одній деталі; б - по декілька деталей; 1 - каретка з лінійкою, 2 - заготовка; 3 - додаткова лінійка.
Залежно від ширини чистових заготовок їх можна торцювати по одній або по кілька штук. Закріплюють заготовки на каретці за допомогою різних пристроїв. Упори, які встановлюються на каретці, можуть утоплюватися, бути відкидними або інших конструкцій.
На верстатах з кареткою за допомогою простих пристроїв можна торцювати заготовки під різним кутом до пласті або крайки. Для забезпечення високої точності торцювання необхідно використовувати одну й ту ж саму базову поверхню пласті й крайки при торцюванні обох кінців заготовки.
При використанні двопилкових кінцезрівнювачів торцювання заготовок здійснюють за один прохід при механічній подачі. Двосторонні кінцезрівнювачі
Обладнані гусеничною подачею з упорами. Ці верстати забезпечують у 10-12 разів більшу продуктивність порівняно з однопилковими з кареткою. Для торцювання кратних заготовок використовують одно пилкові і багатопилкові торцювальні верстати, останні побудовані на принципі агрегатування. Торцювання заготовок забезпечується з відповідною точністю: відхилення по довжині 0,5...1 мм; відхилення кута між торцьовою і боковою гранями заготовки ±30...1°.
Організація робочих місць при формуванні чистових заготовок наведена на рис.7.
Досконаліший процес формування брускових заготовок розмір і виготовлення деталей можна виконувати на автоматичній лінії МОБ2 з програмним керуванням.
Рис. 7. Організація робочих місць біля верстатів: а - фугувального; б - рейсмусового; в - чотиристороннього; г - двостороннього торцювального; д - одностороннього торцювального з кареткою

 
 

Цікаве

Загрузка...