WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Розробка технологічного процесу первинної механічної обробки заготовок з масивної деревини - Дипломна робота

Розробка технологічного процесу первинної механічної обробки заготовок з масивної деревини - Дипломна робота

розмірів і форми проводиться механічна обробка. При цьому не останню роль у забезпеченні названих показників відіграє надійне забезпечення базування заготовки відносно ріжучого інструменту. Водночас надійне базування заготовки може бути виконане при використанні чистових баз. Чистові бази отримують при первинній механічній обробці чорнових заготовок на фугувальних верстатах (рис. 2 а).
Рис 2. Формування чистової бази заготовки на верстатах: а -фугувальному; б -рейсмусовому: ножовий вал; 2і - заготовка, 3 - нерухомий стіл; 4 - напрямна лінійка; 5 - рухомий стіл
На початку повинна бути утворена базова поверхня на широкій стороні заготовки (пласті), а після, з використанням цієї основної базової поверхні, створюється друга базові поверхня по окрайці, її отримують притисканням основної, вже сформованої базової поверхні, до напрямної лінійки у переміщенням заготовки відносно ріжучого інструменту. Кут, утворений між столом верстата і напрямною лінійкою, визначає кут, який отримаємо між двома чистовими базовими поверхнями. Формуючи чистову базу на рейсмусових верстатах (рис 2.б), заготовку кладуть на стіл більшою необробленою поверхнею (пластю). При цьому на протилежній поверхні заготовки фрезеруванням формується чистова база Утворені чистову базу надалі використовують при обробці заготовки в розмір по товщині і ширині. Названі способи використовуються при формуванні чистових баз за первинної механічної обробки брускових заготовок.
Найбільша товщина шару, який знімається на фугувальних верстатах, не перевищує 6 мм. Оптимальна товщина яку зрізають за один прохід 1,5...12,5 мм. Збільшення товщини шару, який знімається більш ніж 3 мм, погіршує умови стружкоутворення, призводить до утворення виривів і сколів, вимагає значних зусиль подачі. Для формування чистових баз використовуються верстати: СФ-4, СФ-6, КР540 фірми "ROJEK"AC510 фірми "BAUERLE", AHW фірми "HOFMANN", та інші з ручною подачею; СФА-4 і СФА-4-1 з механічною подачею; С2ФЗ-2, С2ФЗ-3, С2Ф4, С2Ф4-1 двосторонні з механічною подачею. Використовуються також малогабаритні комбіновані фугувально-рейсмусові верстати СФР4-2 МSР310, МSР410, МSР315 фірми "ROJEK", фугувально-рейсмусовий АД фірми "HOFMANN" та інші.
Налагодження фугувальних верстатів полягає в закріпленні ножів на валу, перевірці положення леза ножа відносно робочої поверхні заднього стола. Перевіряють в трьох місцях контрольною лінійкою або індикатором. Непаралельність леза до поверхні стола не повинна перевищувати 0,1 мм на довжині 1000 мм. Неперпендикулярність пласті з крайкою при фугуванні в кут має становити не більше 0,1 мм на довжині 100 мм.
Передній стіл переміщають відносно заднього на товщину зніманого шару. На фугувальних верстатах з ручною подачею працює один робітник, з механічною - два. При ручній подачі правильність розташування заготовки на столі можна перевірити гойданням. Якщо кінці заготовки легко гойдаються, що вона лежить на столі випуклістю.
Так обробляти заготовку не можна і її потрібно повернути угнутістю до стола. За ручної подачі заготовку переміщають по поверхні переднього стола до ножового вала. Коли частина поверхні заготовки буде оброблена і перейде на задню частину стола, необхідно навмисно змінити її з чорнового базування необробленою поверхнею на чистове базування обробленою поверхнею.
При обробці кращу поверхню можна отримати, коли заготовку переміщати не перпендикулярно осі ножового вала, а під деяким кутом. При значній нерівності поверхні, що обробляється, і її пожолобленості чисту базову поверхню заготовки можна отримати за кілька проходів.
Висока точність обробки заготовки при фугуванні з ручною подачею забезпечується правильним вибором зусилля притискання заготовки до стола і швидкості подачі оператором.
Для одночасного формування чистової бази на пласти і крайці заготовки використовуються двосторонні фугувальні верстати С2ФЗ, С2ФЗ-3, С2Ф4 і С2Ф4-1. Вони обладнані двома ножовими валами: горизонтальним і вертикальним (рис.3.). Напрямна лінійка на цих верстатах, як і стіл, складається з двох частин і налагоджується аналогічно до нього.
Рис. 3. Схеми формування чистової бази па двосторонньому фугувальному верстаті: 1 - горизонтальний стіл, 2 - горизонтальний ножовий вал; 3 - заготовка; 4- вертикальна ножова головка. 4 - вертикальний стіл.
Фугувальні верстати завдяки своїм конструктивним особливостям не можуть бути використані для обробки заготовок у розмір то товщині і ширині. На цих верстатах можна виконувати такі роботи: площинне фугування пласті брускових і щитових заготовок для створення фазової поверхні, фугування пласті і однієї крайки заготовки під прямим або іншим заданим кутом, тобто фугування в кут з метою створення бази на пласті і крайці бруска або щита; фугування однієї пласті і двох окрайок, тобто формування трьох базових поверхонь. При цьому основними показниками фугування є відхилення від прямолінійності і площинності оброблених поверхонь, а також точність кутів.
Прямолінійність її площинність оцінюються стрілою прогину на одиниці довжини заготовки в міліметрах на метр. Допуск площинності і прямолінійності поверхонь деталей, що сполучаються, повинен відповідати 10-12 ступеням точності за ДСТУ 2413-94, для поверхонь деталей, що не сполучаються 13-15 ступеням точності. Точність виконання за відхиленням кута оцінюється 11-12 ступенем точності.
Механічна обробка заготовок в розмір по товщині ширині проводиться на односторонніх рейсмусових верстатах СРЗ-6, СРЗ-7, СР6-7, СР6-8, СР12-2, СМ630 фірми "BAUERLE", DH63 фірми "KOLLE", малогабаритні МР310, PJFT50.60, МР410 та інші, а також комбіновані фугувально-рейсмусові, що вказані вище. Принципова схема одностороннього рейсмусового верстата показана на рис.4.а.
Процес налагодження верстата полягає в закріпленні ножів на ножовому валі і налагодженні подавальних, притискних і упорних пристроїв.
Притиск-підпір (рифлений валець) має бути нижче від горизонтальної дотичної довкола, що описує лезо ножа на 6 мм, гладкий верхній подаючий валець - на 1 мм і притискувач на 0,2 мм. Нижні подаючі вальці мають виступати над робочою поверхнею стола на 0,2-0,3 мм при обробці фугованих заготовок і 0,4-0,5 нефугованих.
Налагодження ведуть в такій послідовності. По краях стола кладуть два гладко простругані контрольні бруски і піднімають його так, щоб відстань від кола, що описує лезо ножа і брусками була 2 мм. По брусках виставляють закріплюють рифлений валець і притискувач-підпір волокон. Після цього піднімають стіл при допомозі маховичка на 1 мм, перевіряючи зазор між брусками і ножами, який повинен дорівнювати 1 мм. По брусках закріплюють верхній гладкий валець. Потім піднімають стіл на 0,8мм, доводячи притискувач до брусків і закріплюють його. Встановлюють зазор 0,2-0,3 мм між робочою поверхнею стола і нижніми подаючими вальцями.
Рис.4. Принципова схема чотиристоронньогопоздовжньо-фрезерувального верстата: 1 - ланцюговий конвейєр; 2 - вертикальні ножові головки; 3 - нижній ножовий вал; 4 - заготовка після обробки; 5 -

 
 

Цікаве

Загрузка...