WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Розробка технологічного процесу первинної механічної обробки заготовок з масивної деревини - Дипломна робота

Розробка технологічного процесу первинної механічної обробки заготовок з масивної деревини - Дипломна робота

нижньої крайки поперечних стінок опорної коробки кріпиться опорна Ф.481 шурупами 2-4x20.016 ГОСТ 1145-90.
Опорна коробка кріпиться до нижньої горизонтальної стінки корпусу при допомозі шкантів Ф.212 та кутників Ф.106. Кутники кріпляться шурупами 2-3x16.016 ГОСТ 1145-90.
Полички установлені при допомозі поличкотримачів Ф.1856. Штанга для плечиків 7.5-Г кріпиться при допомозі штанготримача Ф.184, які установлені у вертикальних стінках. Ручка кнопка кріпиться до діверок і шухляди гвинтом М4х22.
До внутрішньої поверхні лівої дверки кріпиться лоток Ф.7.6-А шурупами 1-3x20 ГОСТ 1145-90. До правої дверки відділення для одягу кріпиться дзеркало при допомозі дзеркалотримача Ф.517 шурупами 2-3x13 ГОСТ 1145-90.
До лівої дверки відділення для одягу кріпиться галстукотримач Ф.7.2.-А.02 шурупами 2-3x13 ГОСТ 1145-90.
2. РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЧНОГОПРОЦЕСУ
2.1. Опис технологічного процесу
2.1.1. Бази і базування при первинній механічній обробці.
Процес виготовлення деталей супроводжується послідовним виконанням технологічних операцій, за яких із заготовки знімаються шари деревини механічними діями. При цьому заготовка з неточними розмірами і формою набуває потрібних розмірів, форми і шорсткості поверхні. Безумовно, що процес механічної обробки заготовки супроводжується при відповідній її фіксації відносно ріжучого інструменту. Ця фіксація здійснюється при відповідному базуванні заготовки на призначених для цього поверхнях стола верстату або інших пристосуваннях. Сам процес базуванні пов'язаний з позбавленням вільності рухів заготовки в просторі.
Відомо, що тверде тіло в просторі має шість ступенів вільності. У випадку повної визначеності положення тіла в просторі воно позбавляється всіх ступенів вільності. Коли заготовку покласти на стіл верстата, то вона втрачає три ступені вільності. При цьому заготовка може рухатись у двох взаємноперпендикулярних напрямах і повертатися довкола осі, яка перпендикулярна до площини стола. Якщо взяти заготовку (рис 2.1,а) і покласти на стіл на трьох опорах а, б в, притиснувши її до лінійки д, то вона матиме лише одне ступінь вільності переміщення вздовж лінійки. При наявності додаткового упора г заготовка позбавляється шести ступенів вільності. Поверхню, яка визначає положення заготовки за трьома точками опори, називають опорною. Ці поверхні, як правило, вибираються максимально можливих розмірів, їх називають базами. В деяких випадках для цієї мети використовують центри двох опорних точок заготовки, яка обертається навколо своєї осі. При базуванні заготовки відбувається поєднання двох координатних систем: заготовки і опорних точок стола верстата та інструменту.
?
Рис.2. 1. Схеми базування заготовок: а - базування на столі верстата з напрямною лінійкою і упором; 1 - заготовка; б - складальні бази при формуванні рамки
Бази поділяються на технологічні і конструктивні. Технологічні бази в свою чергу поділяються на установні, складальні та вимірні. Установна база являє собою сукупність поверхонь оброблюваної заготовки, які використовуються для надання їй певного положення відносно ріжучого інструменту. Базування заготовки на столі верстата в процесі її механічної обробки, може здійснюватися грубообробленою або гладкообробленою поверхнею. Таким чином, установні бази бувають чорнові, або чистові.
У випадку базування заготовки грубообробленою поверхнею забезпечується неточне чорнове базування. При базуванні заготовки гладкообробленою поверхнею забезпечується точне чистове базування.
Чорновими установними базами називаються поверхні, які використовуються при формуванні чорнових заготовок і при розкроюванні деревинних матеріалів. Так, при формуванні чорнових заготовок на круглопилкових верстатам поздовжнього і поперечного пиляння чорновими установними базами служать необроблені поверхні дощок і брусків. При розкроюванні по довжині дошка пластю притискується до робочої несучої поверхні стола верстата, а окрайкою - до напрямної лінійки, що забезпечує отримання точного різу. В цьому випадку дошка позбавляється п'ятьох ступені вільності (рис.2.1.а).
Чистовими установними базами називаються поверхні, які використовуються при формуванні чистових заготовок на фрезерувальних верстатах. Зокрема, чистові і установні бази формуються на фугувальних верстатах (рис.2.2,а). При формуванні установних баз, як правило, використовуються пласті заготовки, оскільки вони забезпечують кращу сталість за її механічної обробки. Як установні бази використовуються також окрайки заготовки.
Складальною базою називається сукупність поверхонь деталі, які визначають положення їх відносно інших суміжних деталей. Наприклад, при складанні рамки (рис.2.1,6) складальними базами служать поверхні шипів і за плечиків. Ці поверхні визначатимуть положення брусків у рамці один відносно одного.
Вимірною базою називаються поверхні, які використовуються для відрахування розмірів при обробці деталей на верстаті. При цьому для отримання кращих; результатів під час формування розмірів і форми виробу слід за змогою прагнути, щоб установною, складальною і вимірною базами була одна й та сама поверхня.
Конструктивними базами називають сукупність точок, ліній і поверхонь,
відносно яких визначають положення розмірів на кресленнях виробів. Технологічні і конструктивні бази можуть збігатися. Слід зазначити, що формуючи заготовки на фугувальних верстатах, особлива увага повинна приділятися забезпеченню максимальної точності обробки при створенні чистової установної бази по пласті. Установка база по крайці формується за допомогою напрямної лінійки. При цьому заготовки раніше обробленою поверхнею пласті притискуються до напрямної лінійки і переміщаються по столу верстата. База на крайці формується під кутом 90° відносно поверхні пласті.
При обробці деталей свердлильних і довбальних верстатах вимагається особливо точне базування деталей щодо ріжучого інструменту. Тільки певне і точне розташування деталі відносно ріжучого інструменту (якщо позбавляти деталі всіх ступенів вільності) може забезпечити точне розміщення отворів і гнізд на деталі і, відповідно можливість складання деталей у виріб без додаткової підгонки і припасовки.
Механічна обробка заготовок на верстатах проводиться виконанням операцій у певній послідовності. При виконанні кожної операції використовуються конкретні установні бази. З метою забезпечення виготовлення деталей з високим ступенем точності необхідно, якщо це можливо, використовувати одну установну базу. Такою базою повинна бути поверхня пласті деталі.
2.1.2. Створення базової поверхні і формування чистових заготовок
Чорнові заготовки, отримані при розкроюванні вихідний матеріалів на круглопилкових верстатах, мають похибки розмірів і форми. Ці похибки зумовлені наявністю на заготовкам грубих рисок від дії зубів ріжучого інструменту "прямолінійності внаслідокнеточних різів і пожолобленості, що є результатом нерівномірності сушіння.
Для надання заготовці потрібної точності

 
 

Цікаве

Загрузка...