WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Технологічний опис виробу: стіл письмовий - Реферат

Технологічний опис виробу: стіл письмовий - Реферат


Реферат на тему:
Технологічний опис виробу: стіл письмовий
1.ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ОПИС ВИРОБУ
1.1. Опис виробу
Стіл письмовий призначений для оснащення житлових приміщень. Експлуатується в наборі або окремо.
Стіл письмовий нерозбірної конструкції.
Стіл письмовий складається з стільниці, вертикальної стінки, передньої стінки та тумби.
Тумба складається з двох вертикальних прохідних стінок, однієї горизонтальної стінки.
В тумбі розташовані три шухляди.
Функціональні розміри відповідають ГОСТ 13025,4-81.
Вибір повинне відповідати ГОСТ 16311-36 "Меблі побутові".
?
Формування шипів і провушин
Столярно-меблеві вироби складаються з різних конструктивних елементів. Такими конструктивними елементами є бруски, рамки, коробки, щити. Рамки й коробки складаються з брусків, які з'єднуються між собою на рамкові і коробкові шипи.
Рамні шипи й провушини формуються на односторонніх і двосторонніх шипорізних верстатах. Односторонні рамні шипорізні верстати ШО10-4, ШО10-5, ШО16-5 дозволяють формувати рамкові шипи і провушини. При роботі на односторонніх шипорізних верстатах верстатник вкладає деталь на каретку так, щоб один її кінець виходив за полотно пилки. Деталі на каретці закріплюються і остання переміщується по напрямних верстата. При цьому заготовка спочатку торцюється, а потім на кінці формується шип або провушина. Після формування шипів з одного боку деталі з кареткою повертаються в початкове положення. Верстатник вивільняє деталі з затискача, повертає на 180° і фіксує їх на каретці утвореним заплечиком до упора, робить повторний хід каретки і формує шипи на другому кінці деталі. Щоб уникнути виколів На крайній деталі при виході ріжучого інструменту, на каретці встановлюється підпорна планка з твердої деревини. Односторонній шипорізний верстат обслуговує один робітник.
Технологічна схема формування рамкового шипа: а -торцювання; б - зарізування шипа; в - підрізування заплечиків
Двосторонні шипорізні верстати ШД10-8, ШД10-9, ШД10-10, ШД16-8 мають конвейєрну подачу і дозволяють формувати типи на двох кінцях деталі за один прохід. При роботі на верстаті робітник вкладає деталі на конвейєрний подаючий механізм, фіксуючи їх до упора. Деталі, переміщуючись, спочатку торцюються і потім за допомогою фрез формується шип або провушина. Формувати рамні шипи і провушини можна також на фрезерних верстатах з шипорізною кареткою ФШ4, FS300 і FSN300 фірми ROJEK та інших.
При цьому деталі попередньо повинні бути торцьовані на заданий розмір. Продуктивність двостороннього верстата в - 5 разів більша.
Продуктивність шипорізних верстатів, у тому числі фрезерного з шипорізною кареткою, шт./год.:
одностороннього шипорізного і фрезерного з кареткою:
П= (9.1.)
двостороннього:
П= (9.2)
де U - швидкість подачі, м/хв;
n - кількість деталей на каретці, або вкладених до одного упора;
Кд, Км - коефіцієнт використання відповідно робочого дня і машинного часу, К. = 0,6...0,7, К = 0,9...0,93;
lк- довжина ходу каретки, м;
m - кількість сторін деталі, на яких формується шип;
lу -- відстань між упорами подаючого механізму, м.
Швидкість ручної подачі залежить від площі поперечного перерізу зніманого шару. Вона регулюється робітником інтуїтивно: від 3 м/хв при 800 мм2 до 11 м/хв при 100 мм2. Середня точність виготовлених рамних шипів залежить від їх товщини. Граничні відхилення розмірів шипа змінюються від ±0,2 до ±0,5 мм. Відхилення кута між заплечиком шипа і окрайкою бруска становить ±2°.
Оскільки гніздо для шипа для серединного з'єднання в меблевому виробництві, як правило, формується на свердлильно-пазувальних верстатах за допомогою свердла, то стінки, які обмежують гніздо, мають заокруглену форму. Водночас шипи, які сформовані на рамних шипорізних верстатах, у перерізі мають форму прямокутника. Для отримання щільного шипового серединного з'єднання плоским шипом необхідно його окрайки заокруглити. Плоскі шипи з заокругленими окрайками і круглі можна отримати на шипорізних верстатах моделі ШОТ, 2ТАО фірми BALESTRINI.
На інших рамних шипорізних верстатах такого зробити не можна. Тому необхідно застосовувати інші способи, які дозволяють це зробити. Один із способів виконання цього завдання полягає в обтисканні плоского шипа за допомогою спеціальних пристроїв.
Пристрій для обтискання окрайків шипів: 1 - положення типа до обтискання; 2 - при обтисканні; 3 - обтискання двох деталей водночас
Прямі коробкові або шухлядні шипи формують на односторонніх ШПА-40 і двосторонніх Ш2ПА і Ш2ПА-2 шипорізних верстатах. Принцип формування плоских шипів на односторонньому шипорізному верстаті показано на рис. 9.3,а. Ріжучим інструментом є набір фрез і прокладок, закріплених на шпинделі верстата. Співвідношення розміру прокладки й ширини фрези повинно відповідати характеру посадки для коробкового (шухлядного) шипового з'єднання. Заготовки до формування коробкових шипів повинні бути оторцьовані на потрібний розмір. Коробкові шипи на односторонньому шипорізному верстаті формуються за два проходи, на двосторонньому - за один.
Шипи профілю "ластівчин хвіст" формуються на багатошпиндельних верстатах ШЛХА. Ріжучим інструментом служать кінцеві фрези конусної форми. На таких верстатах шипи формуються водночас на двох заготовках, які

 
 

Цікаве

Загрузка...