WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Стартер, звуковий сигнал і контрольно-вимірювальні пристрої - Реферат

Стартер, звуковий сигнал і контрольно-вимірювальні пристрої - Реферат

електромагніт розмагнічується, й якірець під дією пружності мембрани відходить назад, унаслідок чого контакти 5 знову змикаються, утворюючи замкнене електричне коло, якірець притягується, й процес повторюється. При цьому створюються часті коливання мембрани (до 100 коливань за секунду) і з'являється звук. Тон звука кожного сигналу регулюється гвинтом ], розташованим на задній стінці корпусу сигналу. Обертанням гвинта за годинниковою стрілкою сила звука збільшується, а в протилежному напрямі - зменшується.
До контрольно-вимірювальних приладів належать: o амперметр (або контрольна лампа); o покажчик температури охолодної рідини; o покажчик тиску оливи; o покажчик рівня палива; o аварійні сигналізатори температури охолодної рідини та тиску оливи.
Амперметрна автомобілях "Москвич" і ГАЗ-24 ввімкнено послідовно в коло акумуляторної батареї та генератора. Він показує силу розрядного й зарядного струмів. Через амперметр проходить струм до всіх споживачів, крім стартера та звукового сигналу.
Амперметр складається з корпусу, постійного магніту, латунної шини, якоря зі стрілкою та шкали. Коли електричне коло розімкне-не, якір зі стрілкою під дією магнітного поля постійного магніту утримується в середньому положенні на нульовій поділці. Під час проходження струму через латунну шину створюється магнітне поле, під дією якого намагнічений якір зі стрілкою повертається в той чи інший бік залежно від напряму струму, показуючи заряджання або розряджання акумуляторної батареї.
Рис. 2. Звукові сигнали автомобілів:
а - "Москвич"; б - ВАЗ; / - регулювальний гвинт; 2 - електромагніт; 3 - якірець; 4 - резонаторний диск; 5 - контакти; 6 - мембрана
Контрольну лампу заряджання акумуляторної батареї на автомобілях ВАЗ і ЗАЗ ввімкнено в коло через реле. Коли ввімкнено запалювання й двигун не працює або працює з малою частотою обертання колінчастого вала, контакти реле утримуються в замкненому стані; при цьому лампа на щитку приладів світиться червоним світлом, указуючи, що заряджання акумуляторної батареї не відбувається. В разі збільшення частоти обертання, коли напруга ге-нератора на 0,2...1,5 В перевищить напругу батареї, контакти реле розмикаються, вимикаючи акумуляторну батарею від живлення споживачів, контрольна лампа гасне, а батарея вмикається на заряджання від генератора.
Покажчик температури охолодної рідини складається з датчика, встановленого в головці циліндрів, і покажчика, розташованого на щитку приладів.
У корпусі 10 датчика (рис. 3.12) розміщено термістор 11 - на-півпровідниковий прилад, що змінює свій опір залежно від температури охолодної рідини, яка його обмиває.
Електромагнітний покажчик складається з корпусу, всередині якого розміщуються нерухомий постійний магніт 7, три котушки 3, 4 та 6, резистор 7 і рухомий постійний магніт 2 зі стрілкою 5. Коли ввімкнено запалювання, струм, що проходить обмотками котушок, створює результуюче магнітне поле, яке взаємодіє з магнітним полем рухомого постійного магніту й установлює стрілку на відповідну поділку шкали. Сила взаємодії й положення стрілки визначаються опором термістора в датчику, оскільки від цього опору залежить сила струму в котушках, а отже, й результуюче магнітне поле. Нерухомий магніт слугує для встановлення стрілки на нульову поділку.
Рис. 4. Схема покажчика тиску оливи:
а - покажчик тиску; б - контрольна лампа аварійного тиску; 1, 14 - датчики; 2 - реостат; 3 - термокомленсаційний резистор; 4, 5 - відповідно нерухомий і рухомий магніти; 6, 7, 9 - обмотки; 8- стрілка; 10, 16- запобіжники; 11 - акумуляторна батарея; 12, 17 - вмикач запалювання; 13 - амперметр; /5 - контрольна лампа; 18 - діафрагма; / - лампа світиться - низький тиск оливи; // - лампа не світиться - нормальний тиск оливи
На автомобілях ВАЗ шкала покажчика, замість поділок і цифр, має світлу й червону зони. Якщо стрілка розташована в червоній зоні, то це свідчить про перевищення температури, а отже, про несправності.
Покажчик тиску оливи двигунів "Москвич" і ГАЗ-24 також складається з датчика 1 (рис. 4), сполученого з головною оливною лінією, та покажчика, розташованого на щитку приладів. Він слугує для контролю за тиском у системі мащення двигуна й побудований аналогічно покажчику температури охолодної рідини, за винятком того, що датчик 7 має реостат 2.
Коли тиск оливи збільшується, діафрагма 18 прогинається й переміщує рухомий контакт реостата. При цьому змінюється опір і струм у колі обмоток 6, 7 і 9 покажчика, а отже, й створюваний ними магнітний потік, який, взаємодіючи з магнітним потоком рухомого постійного магніту, спричиняє переміщення стрілки 8 покажчика на відповідну поділку шкали.
Рис. 5. Схема покажчика рівня палива:
1 - реостат; 2, 3 - відповідно нерухомий і рухомий магніти; 4, 6, 7 - обмотки; 5- стрілка; 8- резистор; 9- акумуляторна батарея; 10- амперметр; // - вмикач запалювання; 12 - запобіжник; 13 - поплавець; 14 - термокомпенсаційний резистор
На автомобілях ВАЗ, ЗАЗ та ГАЗ-24 про зниження тиску оливи сигналізує контрольна лампа червоного кольору на щитку приладів, яка засвічується в разі спадання тиску нижче 0,035...0,045, 0,04...0,09 і 0,05...0,07 МПа відповідно.
Покажчик рівня палива складається з реостатного датчика, закріп-леного на верхній стінці паливного бака, та покажчика, встановленого на щитку приладів. Датчик має вигляд реостата 1 (рис. 5), змонтованого всередині металевої коробки. Залежно від рівня палива змінюється положення поплавця 13, зв'язаного важелем із рухомим контактом реостата, змінюючи його опір і силу струму в колі обмоток 4, 6 та 7 покажчика, а їхнє результуюче магнітне поле, взаємодіючи з магнітним полем рухомого магніту 3, переміщує стрілку 5 на відповідну поділку шкали. Зі збільшенням рівня палива в баці опір реостата зростає, а зі зменшенням - спадає.
Список використаної літератури
1. Боровських Ю.І., Буральов Ю.В., Морозов К.А. Будова автомобілів. - К., 1991.
2. Кисляков В.Ф., Лущик В.В. Будова й експлуатація автомобілів: Підручник. - К., 2002.
3. Румянцев С.И., Синельникове А.Ф., Штоль Ю.Л. Техническое обслуживание и ремонт автомобилей. - М., 1989.
4. Шестопалов К.С., Чиняев В.Г. Устройство и эксплуатация автомобиля. - М., 1994.

 
 

Цікаве

Загрузка...