WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Технічне обслуговування заднього моста - Реферат

Технічне обслуговування заднього моста - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
Технічне обслуговування заднього моста
Для підтримки заднього моста в працездатному стані і попередження можливих несправностей необхідно вчасно проводити його технічне обслуговування.
Основними операціями по технічному обслуговуванню заднього моста, якы забезпечують його нормальну роботу, є: зовнішнє очищення від бруду; підтягування кріплення картера головної передачі і диференціала до балки моста; перевірка рівня олії, своєчасне його доливання і заміна; очищення сапуна; заміна зношених і ушкоджених манжет; заміна ушкоджених ущільнювальних прокладок.
При технічному обслуговуванні заднього моста необхідно:
- перед кожним виїздом перевірити, чи немає витікання олії з заднього моста;
- при русі автомобіля перевіряти відсутність шуму і стукотів на різних режимах роботи заднього моста;
- через 10 000 км пробігу перевіряти рівень олії в задньому мосту і при необхідності довести його до норми. У ці ж терміни, а при їзді по курних і брудних дорогах через 4000...5000 км пробігу очистити від забруднення сапун заднього моста;
- через 60 000 км пробігу замінити олію в задньому мосту.
На нових автомобілях першу заміну олії в задньому мосту проводити через 2000...3000 км пробігу. Олію змінювати відразу після поїздки, поки вона не вистигла.
Для цього потрібно вивернути заливну пробку, залити в картер моста 1 л рідкої мінеральної олії і загорнути заливну пробку. Підняти на підставки задню частину автомобіля до повного відриву коліс від опорної поверхні, пустити двигун, включити вищу передачу в коробці передач і дати йому попрацювати 1...2 хв. Після цього злити промивну олію і залити свіжу до нижньої крайки заливного отвору.
Подвійна головна передача автомобіля ЗИЛ-130 є частиною механізмів ведучого заднього моста (рис. 1), розміщених у його балці 8. Ведучий вал головної^передачі виконано як одне ціле з ведучою конічною шестірнею 1. Його встановлено на конічних роликових підшипниках у стакані, закріпленому на картері 9 головної передачі. Тут же в картері на роликових конічних підшипниках установлено проміжний вал із ведучою циліндричною шестірнею 12. На фланці вала жорстко закріплено ведену конічну шестірню 2, що перебуває в зачепленні з шестірнею 1. Ведену циліндричну шестірню 5 з'єднано з лівою 3 та правою 6 чашками диференціала, які утворюють його коробку. В коробці встановлено деталі диференціала: хрестовину 4 з сателітами 11 і півосьовими шестернями 10.
Рис. 1. Механізми ведучого заднього моста:
1,2- відповідно ведуча й ведена конічні шестерні; 3, 6 - відповідно ліва та права чашки диференціала; 4 - хрестовина; 5, 12 - відповідно ведена й ведуча циліндричні шестерні; 7 - піввісь; 8 - балка; 9 - картер; 10 - півосьові шестерні; // - сателіти
Під час роботи головної передачі крутний момент передається від карданної передачі на фланець ведучого вала та його шестірню 1, далі на ведену конічну шестірню 2, проміжний вал і його шестірню 12, ведену циліндричну шестірню 5 і через деталі диференціала на півосі 7, зв'язані з маточинами коліс автомобіля.
Можливі несправності : постійний шум і сильне нагрівання під час руху;
Шум на поворотах;
Підтікання оливи.
1) Шум і нагрівання під час руху можуть виникати внаслідок:
- нестачі оливи в картері (або застосування оливи невідповідного сорту);
- спрацювання або неправильногозачеплення зуб'їв шестерень головної передачі;
- спрацювання чи неправильного регулювання підшипників.
Для усунення несправності слід перевірити, чи є олива, рівень якої має бути поблизу нижньої кромки заливного твору; в разі потреби оливу долити. Якщо це не допоможе, то задній міст підлягає ремонту.
2) Шум на поворотах найчастіше виникає в разі:
- заклинювання сателітів на осі;
- заїдання шийок пів осьових шестерень в коробці диференціала.
Усівається шум заміною непридатних деталей.
3) Підтікання оливи визначається оглядом місця стоянки автомобіля й усувається підтягування з'єднань, заміною прокладок і сальників.
Щоденне технічне обслуговування (ЩТО):
Перед виїздом пересвідчитися, що не підтікає олива з картерів коробки передач і головної передачі, перевірити дію зчеплення. Коробки передач, карданної та головної передач на ходу автомобіля.
Технічне обслуговування:
1) через 10 тис. км пробігу автомобіля: проколювати рівень рідини в бачку привода зчеплення (доливати тільки гальмову рідину "Нева") та рівень оливи в катерах коробки передач і головної передачі;
2) підтягнути болти й гайки кріплення фланців карданних шарнірів і проміжної опори карданного вала.
Через 20 тис. км. пробігу автомобіля перевірити й, якщо треба відрегулювати вільний хід педалі зчеплення.
Після перших 2-3 тис. км пробігу автомобіля, а надалі через 70 тис. км або через три роки замінити оливу в картерах коробки передач і головної передачі. Заміну провадити відразу після поїздки, коли олива ще тепла. Крізь спускні отвори, викрутивши пробку, злити оливу з картерів, підняти задні колеса домкратом, закрутити спускні пробки, залити в картери оливу для двигуна до половини рівня, завести двигну і ввімкнути четверту передачі на 1-2 хв. Зупинити двигну, злити промивальну оливу й заправити картери оливою до норми.
На автомобілях ВАЗ треба викрутити пробки і змастити консистентним мастилом ФНОЛ-1 шліцьове з'єднання переднього карданного вала з боку пружної муфти.
На автомобілі "Москвич" заповнити штауферні оливниці підшипників півосей консистентним мастилом 1-13 або ЯНЗ-2 й закрутити ковпачки.
На автомобілях ЗАЗ та ГАЗ-24 через12 тис. км пробігу змастити карданні шафніри підосей трансмісійною оливою , яку нагнітають шприцом до виходу через усі ущільнювачі підшипників хрестовини.
Картери можна поповнювати тільки тією оливою, яку було залито раніше; в разі переходу на оливу іншого сорту картер необхідно промити тією оливою, що заправлятиметься. Консистентні мастила нагнітаються за допомогою солідолонагнітача до повного виходу відпрацьованого мастила й появи свіжого із зазорів спряжених деталей.
Якщо мастило через оливницю не проходить, то треба викрутити оливницю й перевірити її справність, нагнітаючи через неї мастило. Якщо автомобіль експлуатується на брудних і запилених дорогах, термін мащення вузлів скорочується в два-три рази.
Список використаної літератури
1. Боровських Ю.І., Буральов Ю.В., Морозов К.А. Будова автомобілів. - К., 1991.
2. Кисляков В.Ф., Лущик В.В. Будова й експлуатація автомобілів: Підручник. - К., 2002.
3. Румянцев С.И., Синельникове А.Ф., Штоль Ю.Л. Техническое обслуживание и ремонт автомобилей. - М., 1989.
4. Шестопалов К.С., Чиняев В.Г. Устройство и эксплуатация автомобиля. - М., 1994.

 
 

Цікаве

Загрузка...