WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Розробка технологічного процесу виробництва блоку керування для повітряних стерелізаторів - Курсова робота

Розробка технологічного процесу виробництва блоку керування для повітряних стерелізаторів - Курсова робота


Курсовий проект
на тему :
Розробка технологічного процесу виробництва блоку керування для повітряних стерелізаторів
РЕФЕРАТ
Курсовий проект. Розробка технологічного процесу виробництва блоку керування для повітряних стерелізаторів, Проценко Андрій Валерійович Тернопiльський Державний Технічний університет імені Івана Пулюя, факультет електронних апаратів і комп'ютерних систем, кафедра біотехнічних та медичних апаратів і систем, група ПМ-41, Тернопіль: ТДТУ, 2004 р., сторінок - , джерел -3 , креслень - 4 , таблиць -3 .
Ключові слова: технологічний процес, друкована плата, обладнання, процес моделювання, маршрутні карти.
В даному курсовому проекті проведено розрахунок технологічного процесу виробництва блоку керування для повітряних стерелізаторів А також в курсовому проекті обґрунтовано актуальність аналізу технологічності продукції, техніко-економічне порівняння виробу технологічного процесу, вибір і обґрунтування режимів роботи обладнання, проведено вибір обладнання і розрахунок коефіцієнтів завантаження, а також проведено обґрунтування розрядності робіт для технологічних операцій для даного типу виробництва.
1 ВСТУП
Досягнення науково-технічного прогресу відкривають дедалі більші можливості переходу в біології та медицині від якісних до кількісних оцінок. Відбувається це, зокрема завдяки широкому впровадженню біомедичної електронної апаратури, яка є не тільки важливим засобом фундаментальних досліджень і медичної допомоги, а й об'єктом наукових пошуків та конструкторських розробок.
Важливим елементом будь-якого біомедичного обладнання є технічна реалізація зв'язку між електронною апаратурою і досліджуваною біологічною системою.
Нашим завданням є розробка технологічного процесу виготовлення приладу, а саме - процес виготовлення плати виробу з врахуванням технологічності, режимів роботи, собівартості, економічності матеріалу та прибутку.
При розробці даного курсового проекту особливу увагу приділялося розробці технологічного процесу виготовлення даного блоку керування.
2 АНАЛІЗ ТЕХНІЧНОГО ЗАВДАННЯ
В цьому курсовому проекті я розглядаю блок керування для повітряних стерелізаторів. Електронний блок керування для повітряних стерелізаторів призначений для автоматичної підтримки температури при стерелізації в камері стерелізатора ємкістю від 10 до 80 дм3
Стерелізація в даному приладі проводиться при температурі до 1800 С і може бути використаним для стерелізації будь-якого медичного інструменту та інвентаря відповідних розмірів
Схема блоку керування конструктивно виконана на одній печатній платі і підєднаними до неї окремих блоків та складається з наступних основних функціональних вузлів: схеми керування, підсилювача, блоку живлення та датчика.
Конструкція виробу, як об'єкт виробництва представляє собою сукупність взаємозв'язаних елементів (деталей, виробів, складальних одиниць, які виготовляються чи купуються). Тому повинна забезпечуватися задана точність параметрів виробу в умовах експлуатації та висока відтворюваність процесів у виробництві. В зв'язку з цим, щоб мати повну уяву про конструктивність виробу, перед аналізом на технологічність необхідно дати коротку технічну характеристику виробу.Складність або простота відтворюваності конструкції залежить від загальної кількості деталей і розподілу їх за групами - оригінальні, уніфіковані, стандартизовані; вимог до точності і жорсткості поверхонь деталей, з яких складається виріб, а також вимог до точності спряжень деталей при складанні; кількості видів матеріалів, що забезпечуються при виготовлені деталей, які входять в
складальну одиницю і кількість видів обробки заготовок; габаритні розміри і маси виробу.
В даному курсовому проекті для розробки технологічного процесу монтажу і складання плати було використано елементну базу з такими елементами: резистори С2-33 (ОЖО.463.180 ТУ);конденсатори К50-35 (ОЖО.469.111 ТУ), К10-17 (ОЖО.462.096 ТУ); діоди КД105Б (ТТЗ.362.141 ТУ), 2Д509А (ДРЗ.362.029 ТУ); транзистори КТ373Б (аАО.333.184 ТУ),КТ502В (аАО.341,184 ТУ); стабілізатор КР142ЕНА; мікросхема К140УД2, мікросхеми К555ЛИ1,К555ИЕ5;В даному курсовому проекті також описується процес виробництва друкованого вузла, який включає в себе маршрутні, комплектуючі і ескізні карти.
Технічні вимоги:
1. Напруга живлення - 220В.
2. Струм споживання - 10А.
3. Частота- 50Гц
4. Діапазон робочих температур - від 10 до 350С.
5. Середній термін служби - 2450 год.
6. Річна програма виготовлення становить 800 одиниць.
7. Відносна вологість повітря до 80%
8. Атмосферний тиск 86...106 кПа (650...800 мм.рт.ст.).
В даному приладі відсутні оригінальні елементи Складність або простота відтворюваності конструкції залежить від загальної кількості деталей і розподілу їх за групами - оригінальні, уніфіковані, стандартизовані; вимог до точності і жорсткості поверхонь деталей, з яких складається виріб, а також вимог до точності спряжень деталей при складанні; кількості видів матеріалів, що забезпечуються при виготовлені деталей, які входять в складальну одиницю і кількість видів обробки заготовок; габаритні розміри і маси виробу. Оскільки даний прилад буде працювати в лабораторних умовах то достатньо буде провести лакування всього один раз.
Конструкція виробу, як об'єкт виробництва представляє собою сукупність взаємозв'язаних елементів. Тому повинна забезпечуватися
задана точність параметрів виробу в умовах експлуатації та висока відтворюваність процесів у виробництві. В зв'язку з цим, щоб мати повну уяву про конструктивність виробу, перед аналізом на технологічність необхідно дати коротку технічну характеристику виробу. Технологічно для конденсаторів та мікросхем операції формовки та лудіння виконувати не має потреби.
3. РОЗРАХУНОК ТЕХНОЛОГІЧНОСТІ КОНСТРУКЦІЇ БЛОКУ
Згідно з діючими нормативами тип виробнрицтва характеризується коефіцієнтом серійності
Кс=tв/Tшт
Коефіцієнт серійності визначає кількість різних операцій, при виготовленні детели чи целого виробу, які закриплені за кожним рабочим місцем на протязі року.
Кс=1 масове виробництво;
КС=2-10 крупносерійне;
Kc =10-20 середньосерійне;
Kc > 20 дрібносерійне;
. Величина такту випуску розраховується за формулою:
tв=Fd*60/N (хв/шт)
Fd - дійсний річний фонд часу роботи обладнання
N - річна програма випуску деталей
N = N 1*m(1+?/100) шт
N 1- річна програма випуску виробів, шт,
m - кількість даних деталей на виріб,
? -кількість деталей, які потрібно виготовити додатково в якості запасних частин, %
Fd=2070 (робочі місця без обладнання в одну зміну),
N=880 шт
Tшт=15 (приймемо для нашого типу виробництва).
tв=2070*60/880=241.13
Кс= 241.13/15=22.1
Отже спроектований прилад для дрібноносерійного виробництва.
Серійне виробництво характеризується обмеженою номенклатурою виробів, що виготовляють періодично та порівняновеликим обсягом випуску.
Із збільшенням виробництва економія від поглибленої розробки технологічних процесів підвищується. Поглиблена розробка

 
 

Цікаве

Загрузка...