WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Розробка елементів технологічного процесу відновлення деталі наплавленням (зварювання і наплавлення чавунних деталей) - Курсова робота

Розробка елементів технологічного процесу відновлення деталі наплавленням (зварювання і наплавлення чавунних деталей) - Курсова робота

використовують спеціальний флюс 5'СЧ-І, допускається .застосування технічної бури і 50С?- ї суміші вуглекислого калію та натрію. В процесі зварювання не можна допускати зменшення температури відновлюваної деталі нижче від 500 °С. Після закінчення зварювання деталь охолоджують в спеціальних термосах або разом з піччю зі швидкістю 50... 100 °С за годину для нормалізування і зняття внутрішніх
напружень.
При гарячому зварюванні спостерігається найкраща якість відновлю-ваної деталі - зварювальний шов міцний, щільний, однорідний за хімічним складом і структурою, відсутні крихкі структури вибіленого чавуну.
Однак висока трудомісткість і вартість відновлення, а також важкі умови роботи зварника обмежують використання цього способу. З цієї причини на авторемонтних заводях сьогодні гаряче зварювання .і наплавлення деталей з чавуну практично не використовується.
6.ХАРАКТЕРИСТИКИ І СХЕМИ ПРОЦЕСУ ТА УСТАТКУВАННЯ ДЛЯ НАПЛАВЛЕННЯ
У ремонтному виробництві для. відновлення чавунних деталей найбільшого поширення одержало механізоване зварювання самозахисним зварювальним дротом на основі нікелю ПШ-ІІ, що розроблений в ІБЗ їм. Є.О.Патона АН України. Цей вид зварювання чавуну забезпечує високу якість і продуктивність, дає змогу відновлювати різні за формою і розмірами автомобільні чавунні деталі.
Розглянемо усунення основних дефектів чавунних корпусних деталей. Після дефектації при виявленні тріщин або пробоїн деталь надходить у слюсарно-механічнв відділення і її готують до відновлення зварюванням зварювальним дротом ПАНЧ-ІІ.
Поверхня з тріщиною зачищається за допомогою шліфувального круга електро- або пневмошліфувальною машиною до металічного блиску з обохбоків тріщин на величину 8...10 мм. Кінці тріщин обварюються або виконуються наскрізні отвори діаметром 3. ..4 мм з відступом 7... 10 мм від видимого кінця тріщини в напрямі її розвитку /рис. 2/.
Після зачищення поверхонь виконують розробку тріщин, причому наскрізні тріщини в тонких стінках зачищають з одного боку, в товс-тих /більш як 12 мм/ - з двох боків /рис.3/. Ненвскрілні тріщини розробляють до суцільного металу. Операцію розроблення тріщин виконують фрезєрувлнням із використанням ручної свердлильної пневматичної машини ШПОН. При розробленні прорізним шліфувальним каменем застосовується ннепмоіолгфуряльна машина
ИП-2009А.
Рис. 2. Підготовка тріщин до зварювання
Зварювання дротом ПАШ-ІІ проводять на постійному струмі прямої полярності без додаткового захисту газом або флюсом. При зварю-ванні чавуну дротом ПАНЧ-ІІ рекомендуються такі режими: діаметр дроту - 1,2 мм, зварювальний струм - 80...180 А, напруга дуги - 14... ...18 В, швидкість подачі дроту - ПО...120 м/год, швидкість зварю-вання - 4...5 м/год.
Рис. 3. Обробка наскрізних тріщин
Невеликий діаметр дроту ПАНЧ-ІІ дав можливість використовувати розроблення кромок до б мм, що дає змогу зменшити нагрівання деталі і звужує зону структурних перетворень в основному металі.
За цього виду зварювання метал шва має, достатньо високі механічні характеристики: межу міцності - до 500 МН/м , межу текучості - до 300 МН/м . подовження - до 25%, твердість - НВ 1600...1800. На невеликій ділянці пришовної зони спостерігаються підвищення твердості до НВ 2800...3100. При випробуваннях на розтяг зразки руйнуються, як правило, по чавуну.
Для зварювання можна використовувати один з серійних шлангових напівавтоматів типу А-547, А-825, "Варио-Стар"-240.
Техніка зварювання така. Тріщини заварюють ділянками довжиною ЗО. ..50 мм з проковуванням і охолодженням кожної ділянки до температури 50. ..60 °С. Латки на пробоїни в деталях приварюють врозкид ділянками довжиною 50...60 мм по контуру латки. Наступну ділянку на латці починають варити після проковування і охолодження попередньої до температури 50. ..60 °С.
Для холодного зварювання чавуну знайшли застосування мідно-залізні електроди 034-2, які виготовляють з мідного стержню з фтористо-кальцеввим покриттям з додаванням у нього 50% залізного порошку. Ці електроди застосовують для заварювання тріщин у водяних сорочках блоків циліндрів двигунів, головках блоків.
Зварювання ведуть короткою дугою на постійному струмі зворотної полярності з перервами на проковування /для зниження внутрішніх напружень і підвищення щільності шва/ і охолодження деталі до температури 50. ..60 °С. Силу зварювального струму для електродів діаметром 3... ...5 мм вибирають в межах ПО... І90 А.
Для відновлення розмірів поверхонь тертя в ІЕЗ їм. Є.О.Патона АН України розроблено самозахисний порошковий дріт марки Ш-АН-І60 діаметром 1,6 мм. Дріт використовують для наплавлення спрацьованих шийок колінчастих валів, виготовлених з високоміцного чавуну ВЧ 50-2. Наплавлення проводиться з поперечними на всю ширину шийки коливаннями електроду. Наплавлений шар - це білий стійкий проти спрацювання чавун доевтектичного складу з твердістю 48. ..54 НЙС,
Застосування самозахисного порошкового дроту дало змогу виключити флюс або захисний газ, що значно знизило трудомісткість і собівартість процесу.
Від способів дугового наплавлення, що застосовуються в ремонтно-му виробництві, розроблену технологію відзначає добре сформований наплавлений шар високої мвкрохтмічної однорідності з низькою схильністю до утворення тріщин. ІДр пояснюється тим, що швидкість поширення температурного поля в тіло шийки вища за швидкість наплавлення, а це сприяє явищу ввтопідігртву.
Істотна відмінність"у взаємному розміщенні корінних і шатунних шийок валу визначила доцільність проведення наплавлення на двох спе-ціалізоввних верстатвх УД-289 і УД-290. Основні параметри процесу -швидкість подвчт дроту, частота коливр.нь, швидкість наплавлення -перебувпють у вавг.мнтй функціональній залежності і визначіться один раз при налагодженні верстату. Як джерело живлення застосовуються зва-рюврльні випрямлювачі з жорсткою зовнішньою характеристикою - ВДУ-5О4, ЕУІУ-505, ВС-300 та ін. Огрум постійний, полярність зворотна.
Описана технологія використовується для відновлення чавунних ко-лінчастих валів автомобілів ГАЗ-24, УАЗ-469.
ЛІТЕРАТУРА
1. "Технологія та обладнання для відновлення автомобільних деталей"
В.Є. Канарчук, А.Д. Чигиринець, О.Л. Голяк, П. М. Шоцький
Київ 1993р.
2. "Технологія автодорожнього машинобудування і ремонт машин" В.М. Токаренко
Київ "Вища школа" 1992р.

 
 

Цікаве

Загрузка...