WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Проект автоматизації модульної котельні - Курсова робота

Проект автоматизації модульної котельні - Курсова робота

запасу води; 2- насос; 3- вузол водопом якшення; 4- кран наливу; 5- фільтр; б- поплавковий механизм; 7- труба переливна; 8- воронка дренажна; 9- реле тиску; 10- фільтр катіонітовий; 11-днище; 12-фільтр сітчастий; 13-катіоніт; 14-пробка; 15- фільтр; 16- лічильник води; 17- клапан зворотний; 18- патрубок дренажний; 19- манометр; 20- рукав гнучкий; К1...К6- крани кульові; 21- перемикач режимів роботи;
Фільтр обв'язаний системою трубопроводів, призначених для виконання операцій заповнення і підживлення систем теплопостачання та регенерації катіоніту, і складається з фільтра 15, лічильника води 16, зворотного клапана 17, дренажного патрубка 18, манометра 19 та кульових кранів К1, К2, КЗ, К4, К5.
Вузол водопом'якшення з'єднаний з напірним патрубком насоса 2 за допомогою гнучкого рукава 20. Приєднання вузла до систем теплопостачання виконується через патрубок реле тиску 9 різьбовим з'єднанням G1/2". Заповнення катіонітового фільтра реагентом при його регенерації виконується через пробку 14. Проби якості води беруться з дренажного патрубка 18 при відкритому крані К5.
Експлуатаційні режими вузла забезпечують:
заповнення системи теплопостачання пом'якшеною водою;
автоматичне підживлення і підняття до заданого тиску в системах
теплопостачання;
регенерацію катіонітового фільтра.
Ємкість запасу води заповнюється з водопроводу через кульовий кран 4 і фільтр 5 прямим наливом до рівня переливу.
Перемикач режимів роботи встановлюється в положення "А"(автоматична робота), при цьому вмикається насос 2, який забирає воду з ємкості запасу води і подає її через фільтр 15 , лічильник 16, кульовий кран К1, катіонітовий фільтр 10, кульовий кран К2, зворотний клапан 17, патрубок реле тиску 9 в систему теплопостачання при закритих кульових кранах КЗ, К4 і К5. Регулюючи кран 4 добиваються подачі води в ємкість приблизно рівної її забору насосом. Після заповнення системи теплопостачання і появі в ній тиску, заданого по реле 9, останнє автоматично вимкне насос 2.
В режимі автоматичного підживлення і підняття до заданого тиску в системах теплопостачання при падінні тиску в системі теплопостачання реле тиску 9 вмикає насос 2 і, при досягненні заданого тиску, вимикає його.
Розрахунковий робочий об'єм підживлювальної води в ємкості запасу води становить 150 л, що забезпечує автоматичне підживлення системи теплопостачання, при середніх втратах теплоносія 10л/ доб., протягом ,15 діб.
Якщо за цей період ємкість запасу води не доповнювати водою або в системі теплопостачання великі втрати теплоносія, то після перекачки об'єму робочого резерву (150 л) насос автоматично вимикається кінцевим вимикачем поплавкового механізму 6 і вмикається аварійна сигналізація. В випадку виробки робочого резерву води і відсутності води в водопроводі для заповнення ємкості запасу води та терміновій необхідності підживлення систем теплопостачання, можна скористатися аварійним резервом води (150 л), для чого необхідно вручну ввімкнути насос, піднявши поплавок, і тримати його до вимкнення насоса реле тиску , але не допускаючи оголення всмоктуючого патрубка насоса. Розходи підживлювальної води визначаються по лічильнику 16.
В режимі регенерації катіонітового фільтра:
Операція розпушування катіоніту проводиться прокачкою води насосом через фільтр 15, лічильник 16, відкриті кульові крани К1 і К5 в дренаж 18 при закритих кранах К2, КЗ, Кб.
Вмикання насоса здійснюється переведенням перемикача режимів роботи з положення "О" (вимкнуто) в положення "Р" (регенерація).
Операція заповнення катіонітового фільтра розчином NaCI виконується через отвір після зняття пробки 14 при відкритому кульовому крані КЗ і закритих кранах К1, К2, К4, К6 та вимкненому насосі.
Операція промивки катіонітового фільтра виконується при відкритих кранах К4, КЗ, ввімкненому насосі і закритих кранах К1, К2, К5 в дренаж 18. Кран К6 відкривають в перший момент промивки для зменшення концентрації соляного розчину, який скидається через дренаж в каналізаційну мережу.
2.3.2.4. Заходи безпеки
До обслуговування та ремонту вузлів допускаються особи не молодші 18 років, що ознайомлені з даним керівництвом, пройшли інструктаж з техніки безпеки та допущені до самостійної роботи.
Підключення вузла до електромережі виконувати тільки через розетку, що має заземлення.
ЗАБОРОНЕНО виконувати ремонтні роботи при:
наявності тиску на ремонтній ділянці вузла;
працюючому насосі;
наявності струму на приладі, який ремонтують.
ЗАБОРОНЕНО відкручувати пробку 14 катіонітового фільтра і обслуговувати фільтр 15 при ввімкнутому в електромережу вузлі.
2.3.2.5. Рекомендації по монтажу
Установлення вузла на місце експлуатації та його підключення виконати згідно з проектом, розробленим і затвердженим у відповідному порядку, та з рекомендаціями даного керівництва.
Вузол монтувати тільки в приміщеннях, що опалюються (t 2 5'С).
Після монтажу провести випробування місць з'єднань на герметичність при заповненій водою ємкості включенням насоса при відкритих кранах К1 ,К4 та закритих К2, КЗ, К5. Підтікання ліквідувати.
2.3.2.6. Підготовка до роботи
Підготовка до роботи проводиться при першому пуску вузла і періодично при регенерації катіоніту.
Заповнюєм ємкість через кран 4 водою до рівня труби переливу при закритому крані К6 і поповнювати її в процесі підготовчих робіт.
Проводимо регенерацію катіоніту в наступній послідовності: 1. Розпушити катіоніт в фільтрі, для чого:
записуємо показники лічильника води;
закриваємо крани К2, КЗ, К4 і К6;
відкриваємо крани К1 і К5;
встановлюємо перемикач режимів роботи в положення "Р" (регенерація) і після проходження через лічильник ЗО літрів води перевести його в положення "О"(вимкнуто).
2. Заповнюємо катіонітовий фільтр реагентом (10% розчином NaCI) вкількості 8 літрів, для чого:
закриваємо всі крани:
відкручуємо пробку фільтра і вставити лійку;
відкриваємо кран КЗ і через лійку безперервно, щоб не допустити оголення катіоніту, доливаємо реагент приблизно в такій кількості, яка виливається з крана КЗ. В момент, коли закінчиться реагент, який доливають, перекриваємо кран КЗ і залишити його в фільтрі на 60 хвилин;
закручуємо пробку фільтра.
3. Промиваємо катіонітовий фільтр від реагенту, для чого:
записуємо показники лічильника води;
відкриваємо крани КЗ, К4 і К6;
встановлюємо перемикач режимів роботи в положення "Р" (регенерація) і після проходження через лічильник 100 літрів води переводимо його в положення "О"(вимкнуто), та закриваємо крани КЗ, К4 і К6;
відкриваємо крани К1 і К5;
встановлюємо перемикач режимів роботи в положення "Р" (регенерація) і після проходження через лічильник ЗО літрів води беремо її аналіз та переводимо перемикач режимів роботи в положення "О"(вимкнуто) і закриваємо крани.
Відрегульовуємо реле тиску згідно з його паспортом на заданий тиск в системі теплопостачання.
2.3.2.7. Робота вузла
Заповнюєм ємкість через кран 4 водою до рівня труби переливу і періодично, в залежності від добових втрат в системі теплопостачання, поповнюємо

 
 

Цікаве

Загрузка...