WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Проект автоматизації модульної котельні - Курсова робота

Проект автоматизації модульної котельні - Курсова робота

протязі
даного інтервалу значення температури на виході з котельні встановлене оператором, або визначене за температурним графіком (залежить від режиму роботи) зменшується на 50С;
ПН. 1 06.1 9 - понеділок, часовий інтервал 1, початок інтервалу о 6 год. 10 хв., закінчення 9 год. 20 хв., додатна часова правка +90С;
ПН. 2 09.2 0 - понеділок, часовий інтервал 2 , початок інтервалу о 9 год. 20 хв., закінчення 17 год. 30 хв., додатна часова правка +00С;
ПН. 3 17.3 -5 - понеділок, часовий інтервал 3 , початок інтервалу о 17 год. 30 хв., закінчення 19 год. 50 хв., від'ємна часова правка -50С;
ПН. 4 19.5 -А - понеділок, часовий інтервал 4 , початок інтервалу о 19 год.50 хв., від'ємна часова поправка, залежить від температури зовнішнього повітря;
Поправка, залежить від температури зовнішнього повітря, визначаються по графіку, приклад якого наведений:
Рис. 2.3. Приклад часового графіка:
Графік автоматичного визначення часової поправки (корекції) в залежності від температури зовнішнього повітря визначається координатою точки перетину з віссю температури повітря і коефіцієнтом зміни поправки при зміні температури повітря на 10С ( тангенсом кута нахилу графіка до осі температури повітря).
Координата точки перетину може задаватись в межах від мінус 290С до 00С, коефіцієнт зміни - від 0.0 до 0.9.
В наведеному прикладі координата становить - 200 С, коефіцієнт зміни поправки 0.5.
При роботі по температурному графіку автоматичної корекції заданого значення температури води на виході з котельні згідно введеного часового графіка і значення температури повітря нижче від температури перетину всі від'ємні часові поправки (в тому числі і постійні, незалежні від температури повітря) автоматично прирівнюються до 0.
При включеному режимі автоматичної корекції температури води на виході з котельні по температурі зовнішнього повітря (завдання температури води на виході з котельні встановлено оператором і керується по часовому графіку) автоматично визначена часова правка прирівнюється до нуля, від'ємні значення часових поправок при зниженні температури повітря нижче граничного не ігнорується.
Блок управління КОТ БУС - 1 - 01, з метою регулювання теплової потужності котельні без втручання оператора, забезпечує автоматичну зупинку котла при надлишку теплової потужності (технологічну зупинку), або автоматичний запуск (технологічний запуск) при зростанні потреби в тепловій енергії.
Функція автоматичної зупинки і запуску виконується тільки для газових пальників при умові:
" наявності клапана безпеки;
" наявності автоматичної перевірки, герметичності;
" наявності контролю положення регулюючого органа, при застосуванні виконуючого пристрою, оснащеного електродвигуном;
"
" наявності датчиків температури на виході і вході котельні;
" наявності відповідної перемички на роз'йомі підключення.
Включення роботи котла з черговим режимом відбувається при працюючому режимі в режимі роботи котла.
Перехід працюючого котла в черговий режим (автоматична технологічна зупинка, або режим нульової потужності) визначається наступними фактами:
" стабільне, на протязі запрограмованого часу перевищення на 20С температури води на виході з котельні верхнього заданого значення регулятора температури (заданого значення плюс значення зони нечутливості) і значенні температури води на вході в котельню вищому, ніж мінімальне допустиме.
Час затримки автоматичної зупинки котла, або час стабільного перевищення заданої температури, задається в підрозділі діалогу наладчика і може змінюватись в межах від 5 до 240 хв.
Затримка визначається наступними факторами:
" t1 - максимальний час переходу котлів в режим мінімальної потужності;
" t2 - час стабілізації температури на виході котельні після переходу котлів на мінімальну потужність;
" черговість між котлами на виконання технологічної зупинки;
" міркуваннями обмеження частоти виконання технологічних зупинок і запусків.
Час переходу котлів в режим мінімальної потужності при позиційному алгоритмі регулювання практично дорівнює 0. При ПІД-законі він залежить від заданих параметрів регулятору, різниці між заданими і фактичними значеннями температури і при несприятливих умовах може досягти десятків хвилин.
Час стабілізації температури на виході котельні визначається витратою (швидкістю протікання) води, інерційністю котлів, інерційністю датчиків температури, місцем їх встановлення і знаходиться в межах від 5 до 15 хв.
Задана затримка має бути не менше ніж сума середніх значень часів t1 і t2. При регулюванні температури на виході з котельні і виключеному черговому режимі значення затримки на виконання технологічної зупинки використовується для включення попереджувальної сигналізації про необхідність ручної зупинки в ситуації надлишкової потужності працюючих котлів.
В черговому режимі БУС аналізує критерії для виконання автоматичного запуску і контролює стан пальника, котла, системи управління, які мають відповідати передпусковому стану t1-t2, часової діаграми роботи при управлінні пальником газовим і котлом водогрійним, крім тиску води. На дисплей разом з іншими обов'язково виводиться повідомлення "ЧЕРГОВ".
Порушення належного стану пальника, котла, системи управління під час перевірки герметичності викликає виключення роботи в черговому режимі і аварійну зупинку.
Порушення належного стану пальника, котла, системи управління під час 15-хвилинної затримки, або знаходження в черговому режимі викликає виключення роботи в черговому режимі, вмикання аварійної світлової і звукової сигналізацій з повідомленням на дисплеї "ЧЕРГ АВАР". Виключення звукової сигналізації виконується натисканням кнопки "СТОП". Після другого натискання кнопки "СТОП" виконується автоматична перевірка БУС і перехід в передпусковий стан.
Натискання кнопки "СТОП" в черговому режимі виключає його і переводить БУС в передпусковий стан.
Натискання кнопки "СТОП" під час виконання програми запуску або роботи котла зупиняє роботу і переводить БУС в черговий режим.
Зупинка і переведення в черговий режим кнопкою "СТОП" останнього працюючого з черговим режимом котла в котельні
категорично заборонено. Невиконання даної умови приведе до не визначення критеріїв послідуючого запуску. Котел, що зупиняється, останнім і запускається першим, обов'язково повинен зупинитись сам.
Натискання кнопки "ПУСК" в черговому режимі приводить до виконання програми запуску пальника і не впливає на включення включення-виключення роботи з черговим режимом.
Автоматичний технологічний запуск може виконуватись тільки з чергового режиму (режим нульової потужності) при розглянутих нижче умовах.
1) При значенні температури води на вході в котельню нижчому, ніж мінімально допустиме, встановлене в підрозділі діалогу наладчика.
Запуск при пониженні температури води на вході в котельню
відбувається без затримки, відразу після зниження температури води нижче заданого значення. Дана функція фактично являється захисною і забезпечує запуск котла у випадку аварійної зупинки

 
 

Цікаве

Загрузка...