WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаТехнічні науки → Автоматизація технологічного процесу виробництва спирту. - Курсова робота

Автоматизація технологічного процесу виробництва спирту. - Курсова робота

або настоїв. Відрізняються вони більш високою міцністю, тонкими смаком і ароматом. Готують ароматні спирти окремо для кожного виробу.
Сиропи - соки, консервовані цукром. Зміст цукру не менш 67%.
Випускають більш 200 найменувань лікеро-горілчаних виробів.
Горькі настойки готують купажируванням спиртованих настоїв або ароматних спиртів, спирту-ректифікату, харчових барвників і води.
До гірких настойок відносяться Бальзам ризький чорний, Гірський дубняк, Зубрівка, Звіробій і ін.. Особливими горілками називають Мисливську, Петровську, Ювілейну особливу, Старку.
Мисливська горілка має міцність 45%. Виробляють її на ароматному спирті, настояному на одинадцятьох видах сировини (гвоздиці, імбирі, чорному і червоному перці, кава і т.д.). Додають 20% білого портвейну і колер. Колір горілки темно-коричневий, смак і аромат - пряні, округлені (складні).
Старку готують зі спиртованого настою листів яблунь і груш. Додають коньяк, білий портвейн, ванілін, колер і цукор. Колір ясно-коричневий, смак злегка пекучий, аромат складний, переважає коньячний, спирту - 43%.
Петровскую горілку міцністю 40% готують на настої житніх сухарів, додають коньяк і колер. Вона має колір ясно-коричневий, смак злегка пекучий, запах житніх сухарів.
Ювілейна особлива горілка містить 40% спирту. У неї додають коньяк, мед і колер. Колір ясно-коричневий, смак злегка пекучий, запах округлений, з відтінком меду.
Горькі настойки зі зниженою міцністю відрізняються більш м'яким смаком і приємним ароматом. До них відносяться Ароматна, Апельсинова, Смарагдова, Осіння, Прозора, Золотава, Волзька.
Лікери відрізняються від інших виробів більш грузлою консистенцією. Їх витримують у дубових бочках від 6 місяців до 2 років, при цьому смак і аромат лікерів стають більш м'якими і ніжними. По змісту спирту і цукру лікери підрозділяють на міцні, десертні і креми.
Міцні лікери одержують купажируванням спиртованих настоїв і ароматних спиртів, приготовлених на технічній сировині (травах, коріннях, пряностях і ін.),
ефірних олій, спирту - ректифікату вищого очищення, цукрового сиропу,
харчових кислот, барвників і води.
До міцних лікерів відносяться Шартрц, Бенедиктин, Ганусовий, М'ятний, Південний, Апельсиновий і ін.
Десертні лікери найбільш поширені. Вони містять спирту менше, ніж міцні лікери.
До десертних лікерів відносяться Ванільний, Дружній, Мандариновий, Мигдальний, Новорічний і ін.
Кавовий лікер міцністю 30% виготовляють з настою й ароматного спирту кава, мигдальної есенції і ваніліну. Колір темно-коричневий, смак солодкий, з гіркотою кави, аромат кава.
2.4 Підбір і розрахунок автоматизуючих пристроїв
Якість лікеро-горілчаних виробів визначають по органолептичних і фізико-хімічних показниках. Органолептично оцінюють зовнішній вигляд виробу (упакування, маркірування, обсяг, прозорість), колір, смак і запах.
Вироби повинні бути прозорими, без каламуті й осаду.
У всіх виробів, крім особливих горілок, допускається утворення мутної краплі, що зникає при збовтуванні. Колір, смак і аромат, характерні для кожного виду виробу, без прикусів і запахів. Закупорка повинна бути щільної, етикетка - чистою і ясною, обсяг - повний. Наявність каламуті або осаду перевіряють на світлому екрані, правильність обсягу - у мірних колбах.
З фізико-хімічних показників визначають зміст спирту, цукру, кислот, сухих речовин, альдегідів, сивушних олій і ін. Ці показники повинні відповідати встановленим нормам.
Розливають їх у пляшки звичайні і фігурні з кольорового і знебарвленого скла і графини порцелянові, фаянсові і керамічні ємністю 0,05 ; 0,1 ; 0,25 ; 0,5л. Закупорюють алюмінієвими що загвинчуються і незагвинчуються ковпачками з картонною або пластмасовою прокладкою.
Зберігають їх у темному, сухому, добре провітрюваних приміщеннях при
температурі до +18°C. Горькі настойки, лікери міцні і креми зберігають до 8 місяців, наливки і пунші - до 6, напівсолодка, солодкі і знижена міцність настойки - до 3, десертні напої - до 2 місяців. Зазначені терміни збереження є гарантійними.
Ром - це міцний спиртний напій, одержуваний перегонкою бражки з очеретяного сиропу або з продуктів переробки цукрового очерету і тривалий час витриманий у нових дубових бочках.
Ромовий спирт міцністю 50-60% звичайно витримують у дубових бочках 4-5 років, після чого його купажирують зі зм'якшеною водою, цукровим сиропом, іноді вводять розчини оцтово-етилового або масляно-етилового ефіру. Після фільтрації розливають у пляшки. Радянський ром містить 45% спирту і до 2% цукру. Це ясно-коричнева рідина з золотавим відтінком, що має м'який, злегка пекучий смак.
Віскі - міцний алкогольний напій, отриманий зі спирту, приготовленного з зернових продуктів з наступною тривалою витримкою його в обвуглених усередині дубових бочках. Для виробництва цього напою використовують кукурудзу, жито, ячмінь у виді солоду. Спирт міцністю 60% витримують у бочках від 2 до 8 років. Перед випуском витриманий спирт купажирують зі зм'якшеною водою, цукровим сиропом. Радянське віскі містить 45% спирту, має ясно-коричневий колір і злегка пекучий м'який смак.
Сучасні автоматизовані системикерування технічними процесами вимагають значної кількості і розмаїтості засобів вимірів, що забезпечують вироблення сигналів вимірювальної інформації у формі, зручної для дистанційної передачі, збору, подальшого перетворення, обробки і передачі.
У цілому ряді випадків ефективність виробництва і якість продукції, що випускається, залежать від вірогідності і своєчасності отриманої інформації про хід технологічного процесу. Не менш важлива роль контролю в справі забезпечення безпеки ряду виробництв, таких, наприклад, як теплові й атомні електростанції, металургійні агрегати, для яких характерним є неприпустимість позаштатних ситуацій, а також наявність установок і агрегатів високої і надвисокої одиничної потужності.
Наявність різноманітних засобів вимірів вимагає правильного їхнього вибору для визначених цілей. Усе більш застосування ЕОМ для рішення інформаційних задач АСУТП і для розрахунку техніко-економічних показників роботи устаткування визначає застосування таких методів і
засобів вимірів, що у конкретних умовах експлуатації забезпечили б
необхідну точність.
Подальший розвиток наукових досліджень і технічна модернізація виробництва ставлять нові задачі перед технікою технологічних вимірів. У першу чергу потрібне подальше удосконалювання методів і засобів вимірів, підвищення їхньої якості, надійності і ремонтопридатності, створення нових засобів вимірів, що забезпечують нестатки народного господарства в області теплотехнічних вимірів.
2.5 Опис схеми керування, контролю, автоматичного регулювання і програмного управління технологічними параметрами
Маркірування алкогольної продукції:
1. Маркірування виробленої (крім експортованої) і імпортованої алкогольної продукції повинні містити інформацію на державній і російській мовах про найменування виробу, виготовлювачі-ліцензіаті і його місцезнаходженні, позначення стандарту на продукцію, місткості тари, міцності у відсотках від об'ємної частки етилового спирту, змісту цукру, номера ліцензії виробника.
2. Маркірування горілок і горілок особливих повинні містити зведення про сорт використаного в їхньому готуванні спирту.
3. Маркірування вин повинне містити дату розливу

 
 

Цікаве

Загрузка...